ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות אמריקאים לבנות – איך בוחרים שם?

שמות אמריקאים לבנות בפרט ושמות לועזיים לבנות בכלל הצטרפו לרשימת השמות בשנים האחרונות.

הרילוקיישנים למיניהם, הגלובליזציה, שילוב של השפה האנגלית במדיה וברשתות החברתיות, תרמו לכך ששמות אמריקאים לבנות ולבנים התחילו לתפוס חזק.

קיים מגוון עצום של שמות לבנות: שמות מיוחדים לבנות, שמות עם משמעות לבנות, שמות לבנות מהתנ”ך, אבל אם את מחפשת שם שיכול להתאים גם בחו”ל (כי יש לכם משפחה שם או מתכננים רילוקיישן למשל) או סתם כי את אוהבת את השמות שנשמעים טוב באנגלית, אז הגעת למקום הנכון ולפניך: רשימה של 20 שמות אמריקאים לבנות:

אדל – פירושו של שם זה: אצילית ומכובדת, בגרמנית. ביהדות זהו שמה של ביתו היחידה של הבעל שם טוב והבת הבכורה של רבי נחמן מברסלב.

איימי – מקור השם בשפה הצרפתית והפירוש הינו: אהוב, אהובה. כמו כן, השם מסמל פעילות, עליזות, ידידות. 

אליזבת – למרות שמקורו של השם הוא בלועזית ומזוהה עם מלכת אנגליה, משמעותו שפע האל או שבועתו של אלוהים, כי הינו הטייה לשם אלישבע, מהתנ”ך.

אמה – מקור השם הינו בשפה הגרמנית, שפירושו: שלמות, אוניברסליות ואינסופיות. בשפה העברית הפירוש הינו – אם אלוהים.

אמילי – בשפה הלטינית פירוש המילה אמיליה: תחרות וחריצות, ולכן שם זה מזוהה עם מנהיגות, כריזמתיות, שאפתנות, מצויינות, אמביציה וביטחון עצמי. 

אנה – שם לועזי והוא כינוי לשם המקראי – חנה בשפה הרוסית. לפי הנצרות, אנה הייתה סבתו של ישו, אמה של מריה הקדושה. שם זה מבטא רצון לאוניברסליות ורב-תרבותיות יחד עם החיבור למקורות היהודים.

גבריאלה – הגירסא הנשית לשם ‘גבריאל’ שמגיע מהתנ”ך ומורכב מהמילים גברי ו-אל, דמותו של אלוהים כבן אנוש. מופיע בספר דניאל כמלך אותו ראה דניאל בחזונו.. באגדה הוא מוזכר גם כאחד המלאכים המגיעים לבקר את אברהם אבינו. המלאך גבריאל מוזכר הן בנצרות והן באיסלאם.

דנה – שם זה מופיע בספר יהושע בתנ”ך, דנה היה שמה של עיר דרומית לחברון במחוז יהודה. זוהי צורתו הנשית של השם ‘דן’ (שמו של אחד מבניו של יעקב ושל בלהה, שפחתה של רחל, שבחרה לקרוא לו כך מכיוון שה’ דן אותה לעקרות).

דניאל – יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.

יולי – קיצור לשמו של הקיסר יוליוס, משליטיה של רומא. שגם נולד בחודש יולי – החודש השביעי בלוח השנה הלועזי. שם זה מתקשר לעוצמה, מהיגות, יוקרה ואצילות.

ליאן – מקור השם מהשפה הסינית ובעברית פרשנות של ראשי התיבות: לי ילדה אלוהים נתן בעולם הצומח הוא: צמח הלוטוס, שקדוש בדתות ותרבויות שונות, ולכן הלוטוס מסמל כוח אלוהי, בריאה, טהרה, יופי וחיים. שם זה מביא ערכים חיוביים וערכים רוחניים. 

ליב – בשפה הנורווגית פירוש השם הוא חיים והוא גם קיצור לשם אוליביה ובשפת היידיש פירוש שם זה הוא אריה ולכן השם ליב מסמל חיות, חיוניות, הצלחה ושמחת חיים. 

ליה – שם זה מורכב מהמילים “לי” ו-“יה”, כלומר לי אלוהים, האלוהים שלי, האלוהים בשבילי. השם ליה הינו כינוייה של לאה מהתנ”ך – אחת מארבע האמהות של עם ישראל, אשתו של יעקב אבינו.

מאי – מקור השם בשפה הלטינית (Mauis). במיתולוגיה הרומית, מאיה היתה אלת הפריון והאביב, ומאי הוא קיצור של שם זה. מאי הוא החודש החמישי בלוח השנה הלועזי ומתאים מאוד לילדים הנולדים בחודש זה.

מיה – בעברית ניתן לפרש את השם מיה: ‘מ’ ‘יה’, כלומר מאת אלוהים/הבת שנולדה היא מאלוהים או מתנה מאלוהים. בספרדית פירוש השם מיה: ‘שלי’, ביפנית פירוש השם: מקדש או כנסייה. ובאיטלקית הפירוש הוא מרירה.

מיקה – שם חיבה למיכל, ביתו של שאול המלך ואישתו של דוד המלך. בלטינית מיקה = שמם של קבוצת מינרלים בטבע. מינרל מאיר ומנצנץ, חזק ועמיד בטמפרטורות גבוהות. שם בעל קונוטציה חיובית, זוהרת ומאירה.

מישל – גירסא לועזית לשם ‘מיכל’ מהתנ”ך שהיתה בתו הצעירה של שאול המלך ואשתו הראשונה של דוד המלך. היא עזרה לדוד המלך לברוח כשאביה רצה להרוג אותו. שם זה הינו סמל לגבורה, יוזמה, נחישות, אומץ, אהבה ונאמנות.

נטלי – מקור השם בלועזית, קיצור לנטליה, שזה חג המולד. בעברית, השם נטלי הוא גם ראשי תיבות של: נשמה טהורה ירדה לעולם.

נעמי – מופיעה במגילת רות, כאשת אלימלך. היא ומשפחתה התגוררו בבית לחם ועברו לשדה מואב בעקבות הרעב באותה התקופה. לאחר מות בעלה ושני ילדיה, היא שבה לבית לחם. 

שרון – השם מופיע בספר דברי הימים ובשיר השירים, בתנ”ך כתיאור לאזור השרון הפורה בארץ. בנוסף, פירושו בשפה האכדית הינו יער.

ממש נשמח לשמוע מכן בתגובות, על עוד שמות אמריקאים לבנות שאתן אוהבות במיוחד.

מאמרים נוספים בנושאי בחירת שמות

טליה שחר – מטפלת LI-CBT

היום שאחרי הלידה, חרדה אחרי לידה
0526678028

מסע של אמא-מירב ארווס

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0534286857

נילי מולד פורטיס – מלווה אותך באימהות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547531199
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.