ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

העור של התינוק שלך – פריחות ויובש ואיך ניתן לטפל

כאשר אנו מדברים על אטופיק דרמטיטיס אנחנו למעשה מדברים על דלקת עור כרונית הכרוכה בתסמינים שונים ביניהם: פריחה אדומה על עור הגוף, יובש בחלקים שונים של הגוף וגירודים מציקים במיוחד. כל אלו גורמים לפגיעה משמעותית באיכות החיים של אלו אשר סובלים מן הדלקת.

דלקת עור זו, מופיעה אצל כמחצית מהתינוקות הנולדים, כמו כן הדלקת נוטה להופיע אצל כ-30% מן הילדים בגילאי שנה עד חמש שנים, כ-80% מן החולים זוכים להחלים מן הדלקת כאשר הם מתבגרים.

לעיתים קרובות הדלקת מופיעה אצל אנשים אשר ברקע המשפחתי שלהם קיימת הסטוריה של התפתחות אלרגיות, הדלקת נפוצה גם אצל אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה.

עור של תינוק
קרדיט צילום freepik

תסמינים ואזורי מועדים

התסמינים של אטופיק דרמטיטיס הינם: גירוי ופריחה אדומה על העור, פצעים אדומים וגירוד מתמשכים בעור הגוף.

חלקי הגוף בהם הדלקת נפוצה ביותר הם: פנים, עיניים, צוואר, מפרקים והכפלים הפנימיים של הידיים ושל הרגליים.

הדלקת יכולה להופיע אצל כל אחד ואחת מאיתנו, בלי קשר לגיל או למין, תינוקות סובלים במיוחד מן הדלקת הזו, כתוצאה מכך הורים רבים מחפשים אחר טיפול יעיל ואפקטיבי בדלקת על מנת להקל על הסבל של התינוק היקר שלהם.

אחת הדרכים היעילות ביותר כיום לטיפול בדלקת העור אטופיק דרמטיטיס נמצאת אצל רפואת העור המשלימה.

הטיפול אותו מציעה רפואת העור המשלימה תורם בצורה משמעותית להחלמה ולשיקום של העור הפגוע, כל זאת בדרכים בריאות ובטוחות שברוב המקרים אינן כוללות תופעות לוואי. בנוסף על כך הטיפול מקל על ההתפרצויות של הדלקת, מונע התלקחויות של העור ואפילו תורם לחיזוק המערכת החיסונית בגוף.

אטופיק דרמטיטיס – תופעות לוואי נפוצות 

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של הדלקת הן: יובש בחלקים השונים של הגוף ,גירוד מתמשך בגוף, פצעים דלקתיים, זיהומים, ובמקרים מסוימים אף זיהומים בדם אשר יכולים להוביל את האדם לאשפוז עקב אי יכולת של הגוף להתמודד עם הזיהומים ועם הדלקת ללא עזרה חיצונית.

טיפול טבעי – הפתרון היעיל ביותר

נכון להיום, הדרך היעילה ביותר לטפל בדלקת הינה שילוב של הרפואה המערבית המודרנית ביחד עם רפואת עור משלימה. השילוב בין השתיים מוביל לטיפול יעיל ואפקטיבי במחלה כתוצאה מן התמיכה של שתי השיטות וקבלת היתרונות משתי השיטות במקביל.

הטיפול בדלקת זו, ברפואת העור המשלימה כולל בתוכו שימוש בפורמולות של צמחי מרפא ובמשחות העשויות חומרים טבעיים, מטרתן של המשחות ושל הפורמולות היא להפחית את הגירודים בגוף ולהילחם נגד הדלקת, מבוגרים יכולים להיעזר גם בטיפולי דיקור ייעודים.

הטיפול נמצא יעיל ביותר במקרים קלים ובינוניים, גם במקרים כרוניים ניתן לראות שיפור במצבו של המטופל אך התהליך אורך זמן רב יותר. אחד היתרונות המשמעותיים בטיפול אצל מקרים כרוניים הוא שהטיפול מוביל להפחתה משמעותית בשימוש במשחות סטרואידיות.

 בחסות משרד פרסום STG

דנה ניר תזונאית קלינית, מורה לפילאטיס ויוגה

הכנה ללידה, מדריכת יוגה
0508787350

Mk home

ארגון הבית, היום שאחרי הלידה
0548054932

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.