ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

טיפולי שיניים בהריון

טיפול שיניים הם טיפולים חשובים, שאנו נאלצים לעבור לאורך חיינו, מסיבות שונות. כמו בכל טיפול, מורכבות הטיפול תלויה בבעיה כמובן, בסוג הטיפול ובהחלמה. יש לקחת בחשבון שיהיו תקופות בחיינו, בטיפולים שונים, שיומלץ לנו להמתין עם טיפולים שונים. לדוגמא: הריון. תקופה בה ימליצו לנו הרופאים להימנע מטיפולים שונים, שעשויים להשפיע על גופינו ועל העובר. כי כאמור, המטרה העיקרית היא לא לפגוע בעובר ובנו. 

אז מה את צריכה לדעת לגבי טיפולי שיניים בהיריון?

לאורך השנים נפוצו להן שמועות שונות בהקשר הספציפי הזה. חשוב להדגיש כי באופן עקרוני אין מניעה מלבצע טיפולי שיניים בתקופה זו. אך כמובן שמעבר לעניין הבסיסי, ישנם דברים נוספים שחובה עלייך לזכור ולוודא. 

אם את מתכננת להיכנס להיריון או שאת כבר בהיריון, המאמר הבא יעשה לך סדר רב. הוא יאפשר לך להבין מה תוכלי לעשות ומה לא תוכלי לעשות בנוגע לטיפולי שיניים. בחלק גדול מהמקרים, גם טיפולים דחופים אמורים להידחות מסיבות כאלה ואחרות. כמובן שאת יכולה ללמוד, לחקור ולהחכים רבות גם לפני שאת נכנסת להיריון.

בשיתוף האתר של ד”ר ג’רי כהן https://www.drjerry.co.il 

טיפולי שיניים בהריון
טיפולי שיניים בהריון

תנסי לבצע טיפולים לפני ההיריון

ההמלצה שלנו אלייך תהיה לנסות לעשות את כל הטיפולים החשובים לפני ההיריון. ברוב המקרים כשמתכננים הריון, את יודעת מתי את מנסה להיכנס להיריון. לפיכך תוכלי לוודא מול רופא השיניים שלך כי השיניים עצמן בריאות ותקינות. לאחר מכן תוכלי להיות רגועה כי לא צפויות לצוץ להן כל מיני בעיות נוספות. בהיריון עצמו החניכיים עשויות להיות רגישות, במקרה כזה כל טיפול עשוי להיות מאתגר פי כמה. את הזמן הפנוי שיש לך במהלך ההיריון עצמו מוטב כי תשקיעי בטיפולים הנוגעים להיריון בלבד.

אפשר לבצע צילומי רנטגן בהיריון

טיפולי שיניים כוללים בין היתר גם צילומי רנטגן אותם צריך לבצע. ישנה נטייה לחשוב כי אסור לבצע צילומי רנטגן במהלך כל תקופת ההיריון. הטענה הזו נכונה רק בכל מה שנוגע לשליש הראשון של תקופת ההיריון. החל מהשליש הראשון יהיה ניתן לבצע צילומי רנטגן, רק במידת הצורך. 

כמובן שישנה המלצה לנסות להימנע מצילומי רנטגן עד כמה שאפשר, אך במידת הצורך ניתן. אם את חשבת שאינך יכולה ללכת צילומי רנטגן בגלל ההיריון, מומלץ שתבחני זאת פעם נוספת. נשים מופתעות לגלות כי אין באמת מניעה בהקשר הספציפי הזה בזמן ההיריון. 

נטילת תרופות בזמן היריון

באופן עקרוני ניתן ליטול תרופות בזמן ההיריון אך צריך לקבל אישור מהרופא על כך. לכן, אם את אמורה ליטול תרופות במהלך טיפול שיניים, חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל בך. רופא נשים ידע מראש אילו תרופות מותר לך לקחת, ואילו תרופות עלולות לסכן את העובר. את מבחינתך יכולה לעשות את כל הבדיקות הנדרשות כדי להיות בטוחה. נדגיש כי אם יש אפשרות לצלוח את הטיפול מבלי ליטול תרופות, זה יהיה עדיף בהרבה. תשתדלי לעשות את הבחירות בצורה מדודה ומתונה כדי שהמצב לא יחמיר יתר על המידה.

תבחרי רופא שיניים מיומן ומנוסה

לא כל רופא שיניים מתמחה בנשים בהיריון שמעוניינות לעבור טיפולי שיניים. לפיכך, חשוב מאוד לבחור ברופא שיניים מיומן ומנוסה שיודע מה נכון לעשות, בהריון. 

רופא שיניים שלא מטפל דרך קבע בנשים הריוניות עלול לעשות בחירות לא מדויקות. אל תתפשרי על הרופא שיטפל בך, גם אם זה אומר שיהיה עלייך להחליף רופא שיניים. תזכרי כי את רוצה לשים את המושכות בידיים של איש מקצוע שתוכלי לסמוך עליו לגמרי. זה שרופא שיניים יודע לבצע טיפולים מורכבים זה לא אומר שהוא יודע איך לטפל בנשים הרות. ההתייחסות לאישה הרה במהלך טיפולי שיניים צריכה להיות אחרת לגמרי. כל זאת בשונה מאנשים שאינם בהריון, שמגיעים לקבל טיפולי שיניים על בסיס קבוע. 

רוצה להזמין תור לרופא שיניים מנוסה? היכנסי לאתר: https://www.drjerry.co.il

הכתבה בחסות: בסט לינקס

הסטודיו של ענת

מדריכת פילאטיס, שינויים בגוף ובנפש
0544343479

עיטוף של אהבה

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0546400505

נעה ליבוביץ’ – מדריכת הנקה, דולה לאחר לידה ומנחת בית פתוח

דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה
0505347633
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.