ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

האם אפשר ללמד תינוק לישון ומתי כדאי להיעזר ביועצת שינה?

אם גם את מוצאת את עצמך כבר חודשים מרדימה את התינוק.ת על כדור פיזיו, בעמידה תוך כדי נענועי עכוז משונים או על הציצי או עם בקבוק, אפשר להבין את מוד הזומבי שבו את שרויה.

שינת התינוק (או חוסר השינה) משפיעים לא רק על התינוק עצמו ועל מצב רוחו, אלא מן הסתם גם עליך, על הלו”ז ועל סביבת התינוק. לכן, אפשר להבין מדוע הורים רבים פונים לאפליקציות שונות, לקורסי אונליין וליועצות שינה כדי שיעזרו להם להבין את צרכי התינוק, בכל הנוגע לשינה.

יש כל כך הרבה מידע ברשת: סרטונים, קורסים ואפליקציות שונות שיכולות לעזור לנו ללמוד לא מעט כשמדובר בשינת תינוקות. חשוב לקרוא ולהיעזר כדי להבין קצת יותר טוב מאיפה הקושי מגיע בכל שלב ושלב ומה ניתן לעשות כדי לעזור לתינוק. כשמדובר בבעיות נקודתיות יותר ו/או שאת חשה שאת לא מסוגלת להתמודד עם זה בעצמך והשינה של תינוקך, שלך ושל סביבתך נפגעת, חשוב להתייעץ ולהיעזר באנשי מקצוע.

יועצת שינה – נעים להכיר!

יועצת שינה היא יועצת שמתמחה בשינת תינוקות, כשהמטרה היא להדריך את ההורים לעזור לתינוקם, לישון טוב יתר. הן עשויות להציע את עזרתן באמצעות קורסים פרונטליים, קורסים דיגיטליים, פגישה או תוכנית לליווי אישית בהתאם לצרכיכם.

קצת על התהליך שעוברים עם יועצת שינה:

רוב יועצות השינה יקבעו איתכם שיחה ראשונית, על מנת להבין קצת יותר לעומק את צרכי התינוק, את צרכיכם ואת האתגרים העיקריים בהם אתם נתקלים. אחרי שהיא תשתף בגישתה לגבי ייעוץ שינה ותחליטו שיש חיבור, ככל הנראה תקבעו להיפגש אצלכם, כך שתוכל לצפות בתינוק שלכם ובסביבתכם ולבנות תוכנית שמתאימה לכם. אחרי שתעברו על התוכנית, תידרשו ליישם (כן כן, הקסם לא יקרה לבד😊) ולעדכן אותה דרך המייל, הוואטסאפ בפולואו-אפ, לפי מה שתקבעו יחד איתה ובהתאם לתוכנית הליווי שבחרתם.

איך יועצת השינה יכולה לעזור לשפר את שינת התינוק?

האתגר הגדול ביותר אתו מתמודדים הורים טריים הוא התעוררויות מרובות בלילה, גם חודשים רבים אחרי הלידה. זה לגמרי הגיוני שבחודשיו הראשונים בעולם, התינוק יקום כל כמה שעות כדי לאכול וגם כדי למצוא נחמה אצלך, בכל שעה ושעה עד שיסתגל לעולם שמחוץ לרחם ולכן רוב אנשי המקצוע ימליצו על התחלת תהליך רק מגיל ארבעה חודשים והלאה.

יועצת השינה נמצאת איתכם בדיוק בשביל זה, להקשיב לבעיה ולהנחות בהתאם על מנת לשפר את שינת התינוק ואת שינתכם כמובן. אצל כל תינוק הבעיה עשויה להיות מעט שונה ולכן לא תמיד מידע או קורס כללי ייתן לנו את המענה המדויק ואז בהחלט מומלץ להיעזר ביועצת שינה.

תינוק אחד יתקשה להיכנס למוד שינה בערב, אחר לא יצליח להירדם לשנצים של יותר מרבע שעה לאורך היום, תינוק אחר עשוי להתעורר בלילה ויתקשה לחזור לישון או שבכלל חושב שהתחיל את היום.

ברגע שיועצת השינה תבין את שורש הבעיה, היא תוכל לבנות יחד איתכם את התוכנית המתאימה, כדי לעזור לכם ולתינוקכם בצורה הנכונה לכם.

איך בוחרים יועצת שינה?

דבר ראשון וחשוב, כמו בכל בחירת אשת/איש מקצוע: לקרוא ולהתעניין. לגשת לאתר או לפרופיל לבדוק מי היא גם מבחינת הסמכתה והכשרתה. בנוסף, חשוב מאוד לקרוא ולהבין את “האני מאמין” שלה ולקרוא על גישתה בכל הנוגע לייעוץ שינה, כי יש כל כך הרבה גישות ושיטות בנושא. מכיוון שכל אחד ואחת מאיתנו מתחברים לגישות שונות חשוב מאוד לקרוא ולראות שיש התאמה ביניכן.

להבין את הצורך ואיזה אתגר אתם הולכים לפתור, כדי לכוון לסוג השירות ולהבין באילו עלויות מדובר. בסופו של דבר מדובר בשינה, שזה לחלוטין צורך בסיסי אצל כולנו על מנת לתפקד ושווה לרובינו את ההשקעה, אבל כן חשוב שנבין למה אנחנו נכנסים כדי לא להיות מופתעים ולראות שאנחנו אכן יכולים להרשות לעצמנו את השירות הזה.

יש לבדוק מול יועצת השינה מה כולל השירות שלה וכמה היא זמינה ונגישה במהלך התהליך. אנחנו לגמרי מבינות שאם יש לך תינוק שלא ישן, את תחפשי יועצת שזמינה במיידי.

מזמינות אותך להיכנס לאינדקס נשות המקצוע באתר ולמצוא את יועצת השינה הנכונה לכם, זאת שאת מתחברת אליה ולגישתה בכל הנוגע לשינת תינוקות.

יועצת שינה באתר ילדתי

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584
מגל

הגר לדרמן איילי- ניתוח התנהגות והדרכת הורים

אח חדש במשפחה, גמילה מחיתולים
0504309005
עין דור

ליבי – מנחת הורים לתינוקות

גמילה מחיתולים, הדרכת הורים
0505784398
כפר סבא
טעינה נוספת

מאמרים נוספים בנושאי הריון ולידה

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.