ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

חשק מיני אחרי לידה – בואו נדבר על סקס, בייבי

לכבוד יום האהבה, חמישה טיפים שיעזרו לכם לעורר שוב את החשק המיני אחרי לידה, דווקא בימים של עומס, הסתגלות לשגרה חדשה וחוסר שינה. מוקדש להורים טריים ובמיוחד לנשים אחרי לידה (שקיבלו אישור מרופא לחזור לפעילות:))

טיפ ראשון – הפתעות קטנות שיגבירו את החשק אחרי לידה

במיוחד בתקופה זו, של אחרי הלידה, כשאתם עסוקים סביב תינוק חדש, וסביר להניח שגם כל מה שאתם עושים זה סביבו, נסו בכל זאת להפתיע את הפרטנר או הפרטנרית במתנה קטנה שתראה לו או לה שחשבתם עליו או עליה. מדובר על כל דבר שיכול להעלות את סף הריגוש, ולו רק מאחר שהוא שונה משגרת היום יום-יום שלכם, שנעה סביב הנקות, בקבוקים, פליטות ועוד. אפילו להיפגש, ככה באמצע היום, לכוס קפה בספונטניות, כן, גם עם עגלת התינוק, יכול לעשות דברים נהדרים לתשוקה שביניכם ולחדש את החשק אחרי לידה.

טיפ שני – התחשבות והדדיות חשובים להגברת החשק אחרי לידה

אחרי הכל, סביר להניח שיהיה לכם חשק מיני, גם בתקופה זו שלאחר הלידה,כלפי אדם שאתם מרגישים שהוא טוב עבורכם, רואה אתכם ואת טובתכם. אז איך להביא זאת לידי ביטוי? במילה טובה, בעיניים טובות והכי חשוב, עם רצון טוב. אז דווקא בתקופה הזו,כשקצת יותר קשה, כשאתם עמוסים ומסתגלים, אל תשכחו להראות אחד.ת לשני.ה שאתם מעריכים, אוהבים, ונמצאים שם גם כשקשה. תאמינו לי שיהיה לכם הרבה יותר חשק להיכנס למיטה עם אדם שמתחשב בכם ורואה אתכם ומרגיש כמו החבר הכי טוב שלכם, עם הטבות כמובן (-:

טיפ שלישי –מה מעורר אתכם בסקס אחרי לידה ומה מדכא אתכם

מתי לאחרונה בדקתם אם הפרטנר שלכם אכן נהנה ממה שקורה שם בין הסדינים? אם אתם כבר שנים יחד, אולי מה שהיה נעים ומרגש פעם כבר לא מרגיש ככה? אין סיבה שלא יהיה סקס לאחר הלידה. נצלו את התקופה הזו כדי להעיר את האהבה ולעורר חשק מיני אחרי לידה. בהנחה שאתם קרובים מספיק, מרגישים בטוחים עם בן או בת הזוג שלכם ונוח לכם איתו או איתה, נסו לבדוק, לשאול ולברר, בלי להתבייש, מה עושה להם את זה, ומה פחות. אגב, זה לא חייב להיות רק דברים מיניים. שתפו את בן או בת הזוג – אם יש משהו שאתם עושים ביום יום, עושה לכם את זה וטוב לכם איתו – לכו על זה! הכרתי פעם מטופל שהרס דברים בבית, רק כי לאשתו עשה את זה לראות אותו מתקן דברים כל היום.

תמנה בשחור לבן של חשק מיני אחרי לידה שהגבר מנשק את צווארה של האשה ומחבק אותה
צלמת: תמר שמש

טיפ רביעי – גם בסקס אחרי לידה יש זמן ומקום למשחק מקדים

גם לאחר הלידה, כאשר לעתים מרגישים שהסקס הוא על זמן שאול, אל תשכחו אף פעם את המשחק המקדים, יש לו תפקיד מאד חשוב. למשחק הזה אין כללים מיוחדים – כל זוג עם המשחק המקדים שמתאים לו. אולי תתפלאו לדעת, גם לנשים יש זקפה, ולא רק לגברים. הזקפה של הנשים היא דגדגנית. הדגדגן מתנפח ומגורה מאד. המשחק המקדים עוזר לדגדגן לקבל זקפה. תזכרו ששני הצדדים רוצים את הזקפה שלהם כדי לקיים יחסי מין מעולים, תאמינו לי. המשחק המקדים הוא התיבול, גם בקיום יחסים אחרי לידה. בדיוק כמו עם אוכל, סביר להניח שבלעדיו הוא יהיה תפל. עם כל הכבוד לאורגזמה, בסופו של דבר, היא נמשכת לכל היותר כ-3 שניות. בסקס הדרך היא החשובה ולא רק המטרה.

טיפ חמישי –פנטזיות וסקס אחרי הלידה

האם יש לכם פנטזיות? קודם כל, חישבו עם עצמכם עד כמה אתם מחוברים אליהן. לאחר מכן, חישבו, לפי ההיכרות שלכם עם בן או בת הזוג, האם יש פנטזיה שבה תרצו לשתף אותם (כזו שלא תפגע בהם כמובן) ושתעורר אצלכם חשק מיני אחרי לידה. חשוב לזכור, שגם אם תשתפו את בני הזוג, זה לא בהכרח אומר שהפנטזיה תתגשם; הרי כשהיא מתגשמת היא מפסיקה להיות פנטזיה. פעם היה אצלי בטיפול זוג שפינטז על סקס עם זוג נוסף. יחד עם זאת, היה להם ברור שהם לא מעוניינים לפתוח במציאות את הזוגיות שלהם, כי זה לא יהיה בריא עבורם. היכולת לפנטז על זה יחד במיטה עורר את החשק המיני ועשתה פלאים לסקס שלהם, כך שעצם השיתוף עשוי לעורר מאד את החשק המיני והעונג. כל זוג ומה שמתאים לו. כמובן שעליכם לבדוק בעדינות ומבלי לפגוע האחד.ת בשני.ה.

אישה מחבקת את ומנשקת הגבר שמלפפת סביבו את רגליה וברקע נוף מעיר עתיקה באיטליה, עם פסל ומבנים ישנים ברקע
צלמת: תמר שמש

לסיום, ההמלצה הכי טובה שלי אליכם, היא שתשתמשו בעצות האלה כל השנה, לא רק ביום האהבה ולא רק בתקופה שאחרי הלידה.

על מחברת הכתבה:

שלי פורפר-רוזן

עו”ס MA מטפלת פרטנית, מדריכת הורים אדלריאנית , מטפלת בזוגות ומטפלת מינית מוסמכת.  054-4909199

הורים מדברים ילדים

הדרכת הורים, עיסוי תינוקות
0525232781

שחר שיינפלד- הריון ולידה בדרך שלך

דולה ללידה, הכנה ללידה

ילדים מרגישים מאוד

ויסות חושי, ליווי התפתחותי
0549467924
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

תגובה אחת

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.