ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

אודות

היי אני מיכל וילדתי את בתי השנייה לפני שנתיים. חשבתי שהפעם הכל יהיה קצת יותר קל כי הרי עברתי לידה ראשונה רק לפני שש שנים..  אז אני זוכרת (לא מספיק מסתבר), הגוף זוכר (אבל משתנה וגם כל לידה היא מאוד שונה) והרי כל סיפור האימהות הזה אמור להיות מאוד אינטואיטיבי נכון?! אז ברור שעם כל ההכנה והמידע שיש היום ברשת ומחוצה לה אפשר לבוא טיפה יותר מוכנים, עם קצת פחות שאלות, עם תוכנית לידה מתוקתקת, תיק לידה ארוז ובית די מוכן לקבל את התוספת החדשה למשפחה.

אחרי הלידה, לעיתים את מוצאת את עצמך במין עננה, כאילו לפני כמה שעות היית במקום אחר לגמרי ונסחפת בסערה במין מערבולת על טבעית…
ממש כמו דורותי – נחתת לעולם מרוחק ולא מוכר בארץ עוץ, בו את מוצאת את עצמך אמא. כן כן – אמאאא!! פתאום את אחראית על יצור קטנטן שעד עכשיו היה מוגן בתוכך ואת מוצפת הורמונים וכאבים וצריכה להכיר את התינוק שלך ולהבין את צרכיו. ורגע מה אתך?

את נכנסת לעולם בו הרשות המחוקקת – התינוק החדש, די מכתיב לך את המשחק והכללים החדשים לפיהם את הולכת לרקוד, או להלך על האצבעות כדי חלילה לא להעיר… את בעצמך הופכת לרשות מבצעת ביג טיים –האכלות, הרדמות, החלפות, ניקיונות, כביסות והרבה מכל דבר. לא מספיק שאת פתאום מאוד ביקורתית כלפי עצמך, האם כך עושים? האם אני מלבישה מספיק? מאכילה כמו שצריך, מחזיקה נכון וכו’. יש את הרשות השופטת. (בכיף אם אפשר היה למזער אותה קצת או אפילו לוותר עליה לחלוטין). לכל אחד ולכל אחת בסביבתך יש מה להגיד: “התינוק לא לבוש מספיק”, “התינוק מזיע תורידי שכבה”, “בגיל הזה צריך שתי שכבות”, “מה, את לא מניקה?” מה, את עדיין מניקה?” “הוא בוכה המון” “הכל בסדר אתו? הוא בקושי בוכה”, “איך עוד לא לימדת הירדמות עצמית?” אלו הן רק מספר דוגמאות למה שבטח שמעת או שעוד תשמעי וכמובן שהכל מכוונות טובות וכמובן שלטובת התינוק אבל רגע אנחנו מתמקדות עכשיו – בך! הרי את ילדת!!!

יש כל כך הרבה מידע מכין לפני לידה: מה קורה בכל חודש וחודש לגופך ולעובר הגדל בתוכך, איך להתכונן בצורה המיטבית להולדת התינוק, איזו לידה ובאיזה בית חולים, מי יהיו המלווים ומה תפקידם במבצע. ואל תביני אותי לא נכון זה מעולה ומאוד מועיל וגם שמספרים לך במפורט מה ואיך את אמורה לעשות עם הרך הנולד בהחלט חשוב ועוזר מלא!! אבל אני הרגשתי באיזשהו מקום שעם כל זה שכבר עברתי לידה ואני מוקפת במשפחה מדהימה ועוזרת ובחברות מקסימות וסופר תומכות ושלכל אחד ואחת היה תפקיד מטורף ומשמעותי בחוויה – לפני הלידה, בזמן הלידה ואחריה, עדיין חיפשתי מקום און ליין שירכז עבורי קצת מהמידע הרלוונטי, שיענה לי על חלק מהשאלות, החששות והתהיות: מה קורה איתי, לגוף שלי, למצב רוח שלי, לאנרגיות שלי ולי אחרי הלידה? כי הרי יישמע הבכי של ההתעוררות בדיוק בשנייה שתכניסי משהו קטן לפה ושתרצי רגע לעצור, לנשום ולהבין מה עברת, מה קורה ואיפה נמצא הקוסם שיעזור פה. אז לא נציע פה קסמים, לא ייעוץ רפואי או נפשי מכל סוג שהוא, אבל באתר ילדתי תוכלי לקבל פלטפורמה עם רעיונות, תמיכה, טיפים רלוונטיים ולהצטרף לקהילה מרתקת בה תראי שאת לא היחידה שכל הזמן עסוקה בלהרדים ואת אף פעם לא לבד בחושך. יש עוד רבות כמוך שמתעפצות על הכדור פיזיו באמצע קפיצות ומנענעות את העגלה שעל ידן (שהתינוק בכלל ישן בעריסה). ושזה לא תמיד ורוד נוצץ כמו בסרטים – זה יכול להיות מאוד מאתגר וזה בסדר להיעזר, לשתף, להתייעץ, לבכות וכמובן לדאוג לעצמך ולמצוא את הזמן להינות ולצחוק תוך כדי.

כי הרי את סופרוומן ומגיע לך!

מאופי האתר התכנים מכוונים ליולדת ורשומים בלשון נקבה, כמובן שיותר מנשמח אם התכנים שלנו יעניינו את שני המגדרים, קהלים שונים ואת כל סוגי המשפחות הקיימות באשר הן.

תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.