ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

ארבעת היתרונות החשובים ביותר לליווי התפתחותי ומה עושים שם בכלל?

כנראה שהסבתות והאמהות שלנו פחות הכירו את המינוח ‘ליווי התפתחותי’ ולא כי זה לא היה קיים או שלא היה צורך בזה, פשוט כי לא הייתה מודעות כפי שיש היום.

ככל שהשנים עוברות וקיימים מחקרים רבים יותר בנושא, ישנה הבנה כמה התחום של התפתחות תינוקות מהותי בשנים הראשונות בחייו של התינוק וכמה השפעה יש להתפתחות תקינה של התינוק והפעוט, על המשך חייו כילד וכבוגר.

ליווי התפתחותי – ארבעת היתרונות:

 1. ליווי התפתחותי כתשתית יציבה
  נכון שכשבונים בית חשוב שנשקיע בתשתיות חזקות ויציבות כדי שבהמשך לא נצטרך להתעסק עם המון שיפוצים ותקלות?! גם בהתפתחות תינוקות נרצה להשקיע כבר מהיסוד. בחודשים הראשונים לחייו, התינוק גדל ומתפתח כל הזמן וניתן לראות שינויים וקפיצות גדילה, אפילו בין שבוע לשבוע. זה בדיוק הזמן למנוע ו/או לאתר קשיים או אתגרים התפתחותיים, כי אפשר לעבוד ולטפל בזמן, כדי שתהיה התפתחות קלה ונעימה יותר, עם בסיס טוב.
 2. ליווי התפתחותי, אכן מפתח את התינוק
  הרבה מדמיינים סדנאות של התפתחות תינוקות כסדנה בה מגיעים ורוקדים עם התינוק. יתכן ויהיה שם גם ריקוד כלשהו אבל חשוב לציין שבסדנאות ובמפגשים של ליווי התפתחותי, התינוק נחשף לכל כך הרבה גירויים. סדנאות של התפתחות תינוקות לרוב מותאמים גיל ושלב התפתחות. כמובן שאשת המקצוע דואגת להתאים את העוצמה של אותם הגירויים לגילאי התינוקות ולמצב התפתחותם. בין אם מדובר ברעשים, ובצלילים, במגע, במרקמים השונים, בתנועות, ובמנחים השונים.
 3. מעגל תמיכה עם אימהות שנמצאות במצבך
  כמה אנחנו עוברות אחרי הלידה, הן פיזית והן נפשית. בנוסף לכל מה שהתינוק מקבל מסדנאות של התפתחות תינוקות, לרוב האימהות מקבלות כפליים (אם לא הרבה יותר!).
  דבר ראשון, את יכולה להיות רגועה יותר כי את יודעת שיש אשת מקצוע שרואה את התינוק שלך ועוזרת להתפתחותו התקינה.
  דבר שני, עצם היציאה מהבית, המפגש עם אימהות מהאזור שלך, שגם כמוך איחרו כי בדיוק היו צריכות לנקות ולהתנקות מפליטות או שחוו קקי גב בדיוק איך שהוציאו את התינוק מהעגלה לפעילות – והן מבינות אותך! ומחכות לחבק אותך במילים ובשיתופים, שגם להן קשה מוד הזומבי הזה ושגם הן עצבניות מחוסר השינה ושלא מפסיקות לריב עם הפרטנר.ית על הכל בערך.
  זהו מרחב שיתופי חשוב וכל כך בריא לנפש שלנו, בעיקר אחרי לידה שלא פעם אנחנו מוצאות את עצמנו בהרגשת “לבד”, גם אם וכשמוקפות בחברים ומשפחה. לפעמים אנחנו רק צריכות שיראו ויבינו אותנו, מי שעוברות את אותם הקשיים ממש עכשיו.
 4. אשת מקצוע שרואה ויכולה לייעץ
  כאימהות טריות יש לנו כל כך הרבה שאלות, בכל התחומים האפשריים כמעט ובטח כשמדובר בתינוק שלנו. התינוק גדל ומתפתח תוך כדי שאנחנו עוד מתאוששות מחוויית הלידה. עם כמה שנקרא ברשת, לא תמיד נוכל להבין ולדייק מה בדיוק קורה אצלנו והאם ההתפתחות היא תקינה. לרוב עולות אצלנו המון שאלות, כמו: “זה תקין שהוא עדיין לא התהפך?” “למה הוא מוציא את הלשון החוצה בצורה הזו?” “למה ההוא כבר זוחל והתינוק שלי, שגדול יותר עדיין לא שם?” וזה רק על קצת המזלג. בסדנאות ובליוויים השונים, אשת מקצוע שלמדה את התחום, יכולה לייעץ לך מניסיונה, לענות על שאלות ותהיות, להרגיע ובמידת הצורך להפנות אותך לאנשי מקצוע רלוונטיים להמשך טיפול.

מוזמנת לאינדקס נשות מקצוע באתר ‘ילדתי’ שם תוכלי להתרשם מהליוויים השונים ומהסדנאות השונות שמוצעות ולבחור אשת מקצוע שתרצי שתלווה אותך ואת תינוקך.

ליווי התפתחותי באתר ילדתי

גלי בתנועה

הדרכת הורים, היום שאחרי הלידה
0544874744
חיפה

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547473634
נצר סרני

ילדים מרגישים מאוד

ויסות חושי, ליווי התפתחותי
0549467924
ירחיב
טעינה נוספת

מאמרים נוספים בנושאי הריון ולידה

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.