ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

מוזיקה מרגיעה לתינוקות וגם מרגיעה וכייפית עבורנו

יש לא מעט מחקרים והמלצות להשמיע מוזיקה לעובר, עוד שהוא נמצא בבטן האם.

הטענה היא כי העובר שומע קולות כבר בבטן (ככל שהשבועות מתקדמים, הוא יכול לשמוע יותר ויותר את קול אימו וגם מוזיקה המושמעת ברקע). מוזיקה מרגיעה עשויה להפחית את הפרשתם של הורמוני הלחץ אצל העובר ולתרום גם לעבור וגם לאם להיות רגועים יותר.

למוזיקה בכלל ולמוזיקה מרגיעה לתינוקות בפרט, חשיבות רבה בהתפתחותם הקוגנטיבית, הריגשית, המוטורית, השפתית והתקשורתית. המוזיקה מפתחת את סקרנותם והם לומדים לשמוע, להקשיב ולפקס את תשומת ליבם על הצלילים השונים, זה מחזק את הקשר ואת האינטרקציה בינם לביננו.

כמו כן, הם לומדים לאט לאט כישורי שפה דרך המוזיקה ומפתחים כך את הדיבור.

מוזיקה מרגיעה לתינוקות – סוגים שונים

בעיקרון מוזיקה מרגיעה מצטיירת אצלנו קצת כמוזיקת מעליות, רגועה שכזו אבל יש כל כך הרבה סוגים למוסיקה שיכולה להרגיע את התינוק שלנו.

שירי ערש מהילדות שלנו

מוזיקה מרגיעה לתינוקות לרוב יוצרת אצלנו קונוטציה לשירי הערש הקלאסיים שאנחנו מכירות, ששרו לנו כדי להרגיע אותנו בילדות – מוזיקה מהז’אנר של “נומי נומי ילדתי” ו”לילה לילה מסתתרת הלבנה”.

השירים האלו אכן עשויים לחזק את הפן הריגשי בכל נושא זה כי זה מתקשר אצלנו לילדות וכמובן כשהסבתא תבוא ותשיר את אותם השירים זה יכול להיות חיבור מקסים וריגשי שבין הדורות השונים.

רעש לבן ושילוב של מוזיקה עם קולות של הטבע

תינוקות רגילים לרעשים מרגיעים עוד מהרחם, כשהיו עוברים שמעו את קולות מי השפיר, את פעימות ליבה של אמם ואת כל רעשי הסביבה, כשהם יוצאים לאוויר העולם זה מאוד לא טבעי עבורם לשהות בחדר שקט לחלוטין.

כדי להקנות להם ביטחון המלצות רבות מתייחסות להשמעת רעש לבן, כדי לדמות במעט את מה שהיו רגילים לשמוע תשעה חודשים ברחם המוגן.

רעש לבן הוא בעצם רעש קבוע, מונוטני האמור לנטרל רעשי רקע ורעשי סביבה ולעזור להירדם. (דבר העשוי לגרום לשינה איכותית יותר בקרב תינוקות ופחות תלות בהורים להרדמות).

כשמחפשים ביוטיוב מוזיקה מרגיעה לתינוקות או מנגינה מרגיעה לשינה, התוצאות לרוב הן שילוב של נגינה מרגיעה על פסנתר יחד עם רחשושים מהטבע כמו: קולות של רוח, מפל גועש או נחל זורם בין סלעים, עלים נישאים ברוח וכו’ היוצרים אפקט מאוד נעים ומרגיע.

ומה עם קצת מוזיקה שאנחנו אוהבות?

בשנים האחרונות החלו לצוץ להן כל מיני גירסאות מעניינות במוזיקה לתינוקות החל מבייבי בטהובן ועד לבייבי ביטלס ובייבי שלמה ארצי. הרעיון הוא לקחת שירים מוכרים שגם אנחנו אוהבות ולהפוך אותם לגירסאות בסגנון של מוזיקה לתינוקות ללא המילים.

ניתן למצוא ברשת כל כך הרבה ווראסיות חמודות למנגינות ולשירים המוכרים אותם מבצעים מגדולי המלחינים ועד ללהקות מפורסמות מכל הזמנים, כך שאת בטוח תוכלי למצוא משהו שגם לך וגם לבייבי שלך יהיה כיף לשמוע. 

דוגמאות לגירסאות חמודות שמצאנו ואהבנו ביוטיוב: בייבי בטהובן, בייבי מוצרט, בייבי ביטלס, babies go queen, babies go the doors, babies go coldplay, babies go bee gees. 

וגילינו שיש גם גירסאות בייבי לאמנים השווים שמארצנו הקטנטונת כמו: בייבי אריק אינשטיין, בייבי שלמה ארצי בייבי אביב גפן ובייבי ברי סחרוף. תחפשו זה אדיר ממש!

כי תכלס אם כבר שומעים מוזיקה מרגיעה לתינוקות, למה שלא נרגע ונהנה בעצמנו. 

פאייר, אין כמו לזמזם לעצמך את המילים משירי הביטלס המוכרים או תוך כדי הספונג’ה, להתחיל לרקד לצלילי הבי ג’יז את staying alive  כשהבייבי כולו מבסוט לו באוניברסיטה ומגניב לעברך איזה חיוך (רצוני או לא רצוני, כרגע לא באמת מענין אותך אחרי שעפת מכל הסצינה הזו).

לא סתם אומרים שמוזיקה היא החיים ותורמת רבות לנפש ולבריאות שלנו. 

אז כשגם ככה קשה ויש ימים שלמים שנראים בדיוק כמו היום הקודם, כשאת לפעמים זומבי מהלכת מכל החוסר שינה שצברת, תעשי לעצמך ולבייבי טובה ותפלפלי את יומכם עם קצת מוזיקה ותנועה – זה טוב לו, להתפתחות שלו וגם מעולה לך. תנסי – מקסימום תהני!

שתפי אותנו בתגובות למטה: מה המוזיקה שהכי מרגיעה אותך ואת הבייבי שלך.

Mk home

ארגון הבית, היום שאחרי הלידה
0548054932

ליבי – מנחת הורים לתינוקות

גמילה מחיתולים, הדרכת הורים
0505784398

מן האדמה

מארזי אוכל ליולדת, מתנות ליולדת
097926699
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.