ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות לבנים בינלאומי – איך לבחור שם?

מבין סוגי השמות השונים שיש לבנים: שמות לבנים עם משמעות, שמות לבנים מהטבע ושמות לבנים מהתנ”ך לדוגמא הצטרף לרשימת השמות בשנים האחרונות, טרנד חדש של שמות לבנים בינלאומיים.

גם אם את חיה בארץ וגם אם יש לך קשר כלשהו לחו”ל כמו משפחה, חברים או תכנון עתידי לרילוקיישן, יש מצב שטרנד זה מעניין אותך לא מעט ואם עבר בראשך שפרי בטנך עשוי להיות איזה שחקן NBA או איש עסקים בינלאומי רעיונות לשמות לבנים בינלאומי יכול להיות רעיון לא רע בכלל.

מכיוון שיש כל כך הרבה שמות לבנים בינלאומיים, בכתבה הבאה תמצאי מקבץ של 20 שמות שיכולים לתפוס טוב גם בארץ וגם בחו”ל:

20 שמות לבנים בינלאומי – מתחילים:

אדם – שמו של האדם הראשון שמוזכר כבר בספר בראשית, בתנ”ך שנברא מצלמו של אלוהים. אדם הוא בן אנוש, הגון וטוב. בנוסף, השורש א.ד.מ נמצא במילה אדמה.

איתן – השם ‘איתן’ מוזכר בתנ”ך בהקשר של דמויות תנכיות: איתן בן זימה ואיתן בן קישי וגם כנחל איתן שהוא מקור מים זורם. מייצג יציבות, משהו שהינו קבוע וחזק. לרוב מדובר בתיאור של אדם בעל אופי חזק ויציב, סמכותי ומלא בביטחון. 

ארי – שם זה מקורו בטבע, זהו שמו של אריה מלך החיות, החיה האצילית, יפת התואר והחזקה ביותר בטבע. האריה היה גם הסמל של בני שבט יהודה. 

אריאל – במקרא זה היה הכינוי של ירושלים ובית המקדש, שם זה מורכב מצירופי המלים ‘אריה’ ו-‘אל (כלומר: האריה של אלוהים), כפי שצוין קודם: אריה הוא סמל לאומץ וסמל לכוח ולגבורה. 

בן – מקור השם מהתנ”ך בהקשר לבן זכר, בני אדם או תיאור של תא משפחתי של בעלי החיים, שם זה מתקשר לאנשים עם נוכחות חזקה ויציבה.

בנימין – שם זה מוזכר בתנ”ך כשמו של בנו הצעיר של יעקב אבינו ורחל אימנו, הוא היחיד מבניו של יעקב שנולד בישראל ושמו ניתן לו על ידי אביו כי אימו נפטרה בלידתו. שמו של אחד משנים עשר השבטים של בני ישראל..

דן – צאצאיו של דמות זאת מהתנ”ך יצרו את אחד משנים עשר השבטים, את שבט דן. בנוסף הפירוש של דן הוא שפט. כלומר שם זה מסמל משפט צדק, אמת וחוק.

דין  – השם מגיע מעולם המשפט, בה פירושו עשיית צדק, או דיון (כדוגמת: דין ודברים). פירוש נוסף לשם דין הוא עמק או בקעה. בשפה האנגלית, פירוש השם הוא דיקן. 

דילן – פירוש השם הוא ‘נאמנות’ ומקורו בשפה האירית. משמעות נוספת לשם דילן היא: אריה.

טום – השם טום מופיע בספר תהילים ובספר משלי, טום (מלשון תום) מתאר אדם תם, תמים, טהור וישר. בנוסף מסמל שלמות ללא פגמים. 

יוסף – בנם האחד עשר של יעקב אבינו ושל רחל אמנו בתנ”ך. פירוש השם יוסף הינו יוסיף, יביא עוד על מה שכבר יש. הוא נקרא בשם ‘יוסף’ מכיוון שרחל שהייתה עקרה המון שנים וכשילדה את יוסף ראתה בו סימן לבן נוסף. שמו היה גם יוסף הצדיק.

ליר – הוא נבל קטן כאשר מקור השם הוא בשפה הלטינית. המלך ליר הוא אחד מהמחזות המפורסמים ביותר של ויליאם שייקספיר.

מיכאל – אם מפרקים את השם: “מי” “כאל”, הפירוש הוא אין כמו האל, השבח לאל. שם זה מופיע בתנ”ך כשמן של מספר דמויות מקראיות ביניהן: המלאך מיכאל, המוכר כאחד מארבעת המלאכים, השומרים על ארבעת כנפות הארץ לצד כס הכבוד. וכמיכאל בן בעשיה משבט לוי שהיה אביו של עומרי משבט יששכר. 

נתן – שמו של הנביא מתקופתם של שלמה המלך ודוד המלך. לשם משמעויות רוחניות ונבואיות בנוסף לפירושו, נתינה.

סול – לשם זה קיימים פירושים שונים וביניהם: בספרדית סול הוא שמש או אל השמש, באנגלית פירוש השם הוא נשמה. ואילו בעולם המוסיקלי ‘סול’ הינו התו החמישי בסולם התווים. 

סטפן – שם זה הינו שם לטיני שמקורו מגיע מהמילה בשפה היוונית סטפנוס, שפירושה זר/כתר. בדת הנוצרית סיינט סטפן היה אחד מעוזריהם של 12 השליחים והוא היה נחשב לקדוש הראשון בנצרות.

עמנואל – שם הניתן הן לבנים והן לבנות והוא מורכב מהמילים “עמנו” ו”אל”, שהכוונה היא שהאלוהים, האל נמצא איתנו ולכן מסמל קדושה ורוחניות. בנוסף שם זה מוזכר בתנ”ך: עמנואל בנו של ישעיה. 

קאי – שם בהחלט בינלאומי, שלגמרי מגיע לו להיות כאן ברשימת השמות לבנים בינלאומיים, זהו עם משמעויות שונות בשפות רבות. בשפה הסינית משמעותו ניצחון, בשפה היפנית: משמעותו אוקיינוס או ים, בשפה הגרמנית זהו שומר או מגן, בבורמזית קאי=חזק, בפרסית משמעותו הוא עולם, בסקוטית קאי הוא אש, באמהרית פירושו אדום.

ריי – גם לשם ריי יש מספר משמעויות בשפות השונות. בספרדית ריי הוא מלך, בשפה היפנית פירושו קידה ועל פי הקבלה היה זה אחד משמותיו של האל וגם היווה את ראשי התיבות של הביטוי “רחמיך יקדמוני יום”.

רפאל – הוא אחד מארבעת המלאכים החשובים ולא רק על פי המסורת היהודית, אלא גם בנצרות ובאיסלאם. רפאל גם מוזכר בתפילת “שמע” והוא גם אחד מגדולי הציירים האיטלקיים שהיו בתקופת הרנסנס. פירושו גם ראשית.

שון – שם זה מקורו בלועזית. הוא מגיע מהשם יוחנן שהיה אחד משליחיו של ישו בברית החדשה. בעברית שון מגיע מהפועל ש.ן – שפירושו שינה או תנומה. 

כמובן שמדובר רק בחלק מרשימה ענקית ויש עוד מבחר עצום של שמות לבנים בינלאומי, שהם יפים ומומלצים. 

ממש נשמח לשמוע בתגובות, על עוד שמות לבנים בינלאומיים שאתן אוהבות.

קראו גם:

מן האדמה

מארזי אוכל ליולדת, מתנות ליולדת
097926699

נילי מולד פורטיס – מלווה אותך באימהות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547531199

לדרמן אנקה – צלמת

היום שאחרי הלידה, מתנה מפנקת ללידה
0543157115
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.