ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

לחזור לעצמך לאחר הלידה או לאהוב את עצמך החדשה?

במהלך ההריון כולו, אנו חוות כל כך הרבה שינויים גופניים, נפשיים והורמונליים, שלא לדבר על הלידה עצמה ועל השפעותיה על כל פן בחיינו. הנושא הזה מעסיק לא מעט נשים שחוששות כי הן לא יצליחו לחזור לעצמן. והאם בכלל יש דבר כזה “לחזור לעצמך לאחר הלידה”. הרי השתנו כל כך הרבה דברים: את אמא! את אחראית לתינוק.ת שזה עתה הגיח.ה לאוויר העולם ואת בעצמך לומדת את התפקיד החדש ואת כל מה שכרוך בהחלמה מהלידה והסתגלות לעצמך החדשה.

יש כל כך הרבה שינויים שאנחנו עוברות בגוף ולא מעט קשיים חדשים כמו חוסר השינה, כאבי הגב מההאכלות וההחתלות, אבל בסופו של יום ישנן פעולות שונות שיאפשרו לך להתרענן, להתחדש ואף להחזיר לעצמך את הביטחון. אחרי כל מה שעברת, אולי אפילו תוכלי לראות את עצמך בצורה קצת אחרת, מקבלת ואף חיובית יותר מאשר בעבר. את יכולה להפוך את עצמך לגרסה טובה יותר של עצמך גם לאחר הלידה.

אישה מאושרת
קרדיט תמונה: canva

תשימי את עצמך במרכז

זה שיש לך תינוק או תינוקת איתך בבית זה לא אומר שאת צריכה לוותר על עצמך. במציאות של היום נשים שמות את בני המשפחה לפניהן, וזה עלול להיות מכשול. במצב כזה את תתקשי מאוד לחזור לעצמך לאחר הלידה כי סדרי העדיפויות השתנו. זה שאת דואגת גם לעצמך זה לא אומר שאת לא דואגת לכל בני המשפחה האחרים. ההיפך הוא הנכון! את יכולה לדאוג לעצמך וגם לדאוג לכל מי שחשוב לך. ברגע שיהיה לך טוב עם עצמך יהיה לך יותר אנרגיה וזמן בשביל לדאוג גם לכל האחרים. תנסי לקבוע שעה-שעתיים בשבוע שהם זמן לעצמך, זמן בו את מתאווררת, זמן שמוקדש רק לך, כדי שתוכלי להטעין את המצברים.

תצאי החוצה להתאוורר

זה שאת אחרי לידה זה לא אומר שאת צריכה להישאר בבית. לא מעט נשים מחליטות להישאר בבית כל הזמן מבלי שתהיה לכך הצדקה אמיתית. את יכולה לצאת עם התינוק לטיולים, להפעלות, לסדנאות – רק כדי לנשום אוויר ולהתרענן מהשגרה הביתית – זה יעשה גם לך וגם לו טוב! 

בנוסף,יש לא מעט אנשים שיכולים לקחת את המושכות לכמה שעות (עם זה משפחה, חברות או עזרה בתשלום). כל מה שאת צריכה לעשות זה לדעת לשחרר קצת (נשמע קשה אבל אפשרי☺), ולאפשר לאחרים לעזור לך. ברגע שאת תשחררי את המושכות, תביני כי זו לא צריכה להיות רק את, כל הזמן. ברגע שתצאי החוצה להתאוורר יחד עם חברות או לבד זה יחזיר לך אנרגיות ויעזור להחזיר אותך לשגרה המלאה, בהמשך.

תטפחי את עצמך

אחרי הלידה את יכולה לחזור לטפח את עצמך, כל אחת בזמנה ועם איך שמתאים לה כמובן. חלקנו נעדיף את הדרכים הטבעיות יותר. כאשר מקלחת טובה, ייבוש לשיער וקצת איפור זה כבר המון כדי להרגיש וואו, אחרי שכל היום ניקינו מעצמנו פליטות של התינוק. ואחרות ישמחו להתחדש בטיפולים שונים כמו הסרת שיער בלייזר ובכך להסיר את כל השיער שמפריע לצמיתות ולחסוך את ההליכה לקוסמטיקאית כל הזמן באופן תדיר. כמובן שיש להתייעץ עם רופא.ת הנשים ואנשי המקצוע לפני כל טיפול כזה אחרי לידה ויש לקחת פרמטרים שונים כמו סוג ההריון, הלידה, ההחלמה מהלידה, הנקה וכו’. כמו שיש נשים שישקלו לעשות טיפולי בוטוקס או כל טיפול אחר שיגרום להן להרגיש טוב עם עצמן, גם אז חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי המקצוע הנבחרים, עם הרופא.ה המטפלת שלך לפני שמתחילים כל טיפול טיפוח שכזה, אחרי הלידה.

תנסי לעשות פעילות גופנית

אחת מהפעולות הטובות ביותר שתוכלי לעשות אחרי הלידה זה לבצע פעילות גופנית (אחרי שקיבלת אישור מרופא.ה כמובן). את יכולה לבחור פעילות גופנית שמדברת אלייך, כזאת שאת מתחברת אליה, להתחיל לאט לאט ובקצב שלך. פעילות גופנית תאפשר לך לשחרר את כל הלחצים ולהרגיע את עצמך. הרי אחרי הלידה עלולות להופיע להן כל מיני דאגות שונות שלא היו קיימות לפני כן. פעילות גופנית משחררת את המחשבה, תורמת למצב הרוח ומאפשרת לך להתעסק בדברים אחרים. יתרה מכך הפעילות הגופנית (גם פעילות שאינה עצימה כמו פילאטיס ויוגה לדוגמא) תאפשר לגופך ולך להתחזק אחרי הלידה.

בחסות: Best Links

קליניקה לטיפול פסיכותרפיסטי זוגי ומיני

זוגיות ומיניות
0544909199

טיפול בכאבי שרירים ומתח כרוני

טיפול טווינא, טיפול מגע לאיזון הגוף
0545490434

מסע של אמא-מירב ארווס

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0534286857
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.