ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות לבנים עם משמעות – 20 שמות עם פירוש לכל שם

בנוסף לשם יפה, לרוב חשוב לנו שלשם יהיה פירוש נוסף, מעבר למילה עצמה. 

יש כל כך הרבה שמות לבנים ורוב השמות לבנים עם משמעות, אבל כמובן שאנחנו כאן קצת לעזור אם הבחירה האינסופית, אז קבלו לפניכן רשימה של 20 שמות לבנים עם משמעות ועם עם פירוש לכל שם:

שמות לבנים עם משמעות:

אביב – עונה שמגיעה אחרי החורף ולפני הקיץ, מבין ארבעת העונות. האביב מביא איתו התחדשות, פריחה וצמיחה. 

אדם – האדם הראשון אשר מופיע בספר בראשית בתורה, הוא נברא מצלם האלוהים. בנוסף, אדם הוא בן אנוש, איש הגון וטוב וגם משורשי המילה אדמה.

אור – מופיע בבריאת העולם בתחילתו של ספר בראשית, הקשר השם הוא להתחלה חדשה, בשורה חדשה וגדולה ותקווה שבאה להעלים את החושך. פירוש מילולי לשם: ההיפך מחושך, זוהר.

אופק – קו אופקי ודמיוני שעובר היכן שנפגשים השמיים והארץ או השמיים והים. ניתן לראות את קו זה כשדה הראייה פתוח  ושאין שום עצם חוסם (בית, צמחייה, עמוד וכו’). שם זה מסמל ראייה לעתיד, הגשמה והצלחה.

אייל – בתנ”ך מופיע עם משמעות של גבורה, און וכוח ובטבע הינו בעל חיים ממשפחת היונקים, מעלי הגרה ובעלי הקרניים.

איתן – פירוש לדב יציב, חזק וקבוע. לרוב מתאר אדם עם אופי חזק שמשדר בטחון וסמכותיות  השם מופיע בתנ”ך גם בהקשר של דמויות וגם כמקור מים זורם.

בר – מקור השם הוא מהתנ”ך בהקשר של טוהר ושל תבואה. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה. 

גל – מקור השם הוא מהתנ”ך, המילה גל מתארת אוסף פריטים או ערימה וגם תנועת מים, בעיקר בים (נחשול מים). שם זה מסמל שפע אינסופי, מחזוריות טבעית ונצחית, תנועה מתמדת וקיימות שורשית. 

גבע – בתנ”ך, בספר מלכים, גבע הוא שמן של שתי ערים מרכזיות בשבט בנימין ושבט יהודה. פירוש מילולי לשם: גבעה קטנה באזור הררי, הר קטן, תלולית.

גיא – מעבר צר הממוקם בין שני הרים, ומיוחס לפלא טבעי, המאופיינים גם ביופי וברוגע וגם בפראיות. שם זה מסמל חיבור לשורשים ואהבה לטבע ולחופש. 

דוד – מהדמויות החשובות בתנ”ך ומהמשמעותיות בהיסטוריה ובמסורת של העם היהודי: דוד המלך. “מגן דוד” הוא מסמלי היהדות.

דניאל – מספרי הכתובים בתנ”ך. דניאל היה יהודי חכם, פותר חלומות בתקופה הבבלית. שם זה מורכב מ”דן” ו-“אל” ומעיד על אדם בעל משמעת, אחראיות, חוכמת חיים ובגרות.

יהל – מהמילה ‘הילה’, שהינה תופעה אופטית בטבע בה נראה מעגל מסביב למוקד האור. פירושו הוא הפצת אור או זריחה. שם זה מוזכר בתנ”ך כפעולת האור. בנוסף, ‘יהל’ הוא שמו של הר ושמו של קיבוץ בערבה, ליד ערד.

יונתן – שם זה מורכב מהמילים “יו” ו-“נתן, שהפירוש הוא מתנה מאלוהים ולכן לשם זה מימד של קדושה. בנוסף, יונתן היה בנו של שאול וחברו של שדוד, בתנ”ך וגם מסמל נאמנות לחבריו.

ליאור – השם מורכב מהמילים “לי” ו-“אור”: אור עבורי/בשבילי, האור שלי. פירוש מילולי של אור: זיו, זוהר, שמחה וחיוביות.

מתן – בתנ”ך הינו אביו של שפטיה, משריו של המלך וגם כהן הבעל בתקופת מלוכת עתליה ואחזיהו. בנוסף, שם זה מוזכר במתן התורה לעם ישראל והוא גם השם השני של חג השבועות. פירוש מילולי: נתינה.

עדן – הינו הגן המושלם שאלוהים יצר עבור אדם וחוה, שמופיע לראשונה בספר בראשית כמקום בו התחילה האנושות. (משם גם גורשו אחרי שחטאו ואכלו מפרי עץ הדעת). בספר תהילים, ‘עדן’ מוזכר כענוג, עדין ונעים.

עילאי – בתלמוד היה בנו של רב גדול, מחכמי ישראל ומהבולטים בתקופת המשנה ולכן מסמל הצלחה, אצילות, שאפתנות וכשרון נעלה. פירוש השם בארמית: נעלה, נישא ומשובח.

עידו – מופיע בתנ”ך בספר מלכים כ”איש האלוהים” וכנביא גדול. לכן, שם זה מנבא גדולות ובעל ערך של קדושה. עידו מגיע מהמילה עדי (תכשיט) ובעל משמעות של פאר, יופי והדר.

עומר – במסורת היהודית שם זה מתאר תקופה בת שבעה שבועות, שבסוף התקופה חוגגים את חג השבועות: ספירת העומר. בעולם הצומח ‘עומר’ מתאר קבוצת שיבולים או תבואה. 

השמות כאן הם חלק קטן מהמגוון הרב שיש לשמות לבנים בכלל ולשמות לבנים עם משמעות בפרט. 

אילו עוד שמות לבנים עם משמעות את אוהבת? שתפי אותנו בתגובות!

מאמרים נוספים בנושאי שמות לבנים:

טליה שחר – מטפלת LI-CBT

היום שאחרי הלידה, חרדה אחרי לידה
0526678028

נעה ליבוביץ’ – מדריכת הנקה, דולה לאחר לידה ומנחת בית פתוח

דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה
0505347633

עיטוף של אהבה

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0546400505
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.