צילומי ניו בורן – איך מייצרים מזכרת מרגשת לכל החיים

הרגעים הראשונים של התינוק חולפים כל כך מהר ועם כמה שהינו רוצים לעצור את הזמן, לא ניתן. מה שכן ניתן, זה לתפוס את כל אותם הרגעים המתוקים של ההתחלה, של הרכות ולקחת אותם איתנו ולנעול אותם באיזו מגירה קטנה בלב, שלא ייעלמו לעולם.

באמצעות צילומי ניו בורן, נוכל לנצור את כל רגעי ההתחלה, את ההתכרבלויות המתוקות, הרוך ואת הידיים הקטנטנות.

בעידן של היום ניתן לצלם הכל מהטלפון הנייד, אבל נכון שזה לא אותו הדבר?

צילומי ניו בורן
צילום: אנקה לדרמן
צילומי ניו בורן
צילום: אנקה לדרמן

אז מי אני ואיפה הכל התחיל?

נעים מאוד, שמי אנקה לדרמן, בת 34, גרה בחדרה, נשואה לחבר הראשון שלי ואמא ל-2 בנות מהממות. יש לי תואר במנהל עסקים ומערכות מידע ותעודה בעיצוב גרפי. אחרי שנים שעבדתי בהייטק ובסטרטאפים, הבנתי שאני מפספסת הרבה דברים והמיקוד הנכון שלי בחיים אינו מדויק עבורי.

אל עולם הצילום נחשפתי בתור נערה. נהגתי לעקוב אחרי צלמים בארץ ובחו”ל, צילמתי המון ועיצבתי לעצמי אלבומים. עם השנים הצילום נזנח מעט לטובת עיסוקים אחרים, אבל האהבה תמיד נשארה שם. 

הרומן המחודש שלי עם צילום התחיל בצילומי הניובורן שקבעתי לביתי הבכורה, לפני כשש שנים.התמונות גרמו לי להבין שאני לוכדת רגעים שלא יחזרו יותר, הרגעים הראשונים שלה בעולם, והרגעים שלנו כמשפחה בפעם הראשונה. הבנתי שדרך הצילום והתמונות תהיה לי מזכרת מהימים הראשונים שלה, מהפעמים הראשונות שפקחה עיניים או שחייכה – גם אם זה באופן לא רצוני, וכולנו יודעים שחיוך של תינוק הוא דבר ממיס. הבנתי שאני מקבלת תמונה שלי כאמא בפעם הראשונה, תמונה שהיא מלאת רגש ועוצמה.

מהרגע שההבנה נפלה עלי, התחלתי לצלם את הבת שלי בכל תנוחה, מצב, שלב התפתחותי, או מעשה קונדס.

הבנות שלי כבר גדולות, אבל אחד הדברים שאני אוהבת ורוצה, הוא להיות שם עבור כל מי שירצה כדי לתעד, לתפוס רגעים, לעזור לאנשים לצבור זיכרונות של תקופות מסוימות בחייהם או פשוט לתעד ולצלם יום כיף. 

זאת הסיבה שהפכתי לצלמת. לפני כל סשן צילום אני מתמלאת התרגשות ואחריו אני מתמלאת בשמחה ובהודיה ומרגישה ברת מזל להיות חלק מהסיפור של כל אחד מהלקוחות שלי, להכיר אותם, להצליח להעביר להם דרך התמונות את מה שהעיניים רואות, לפגוש את הלקוחות בפעם השנייה או אפילו בפעם השלישית בידיעה שהם צוברים רגעים שמחים, זיכרונות להמשך ומנסים להעביר את הסיפור שלהם הלאה.

צילומי ניו בורן
צילום: אנקה לדרמן
צילומי ניו בורן
צילום: אנקה לדרמן

קצת על צילומי ניו בורן ודגשים חשובים לצילומים מוצלחים:

  • את הצילומים מומלץ לקבוע עד גיל שבועיים מהלידה – בימים אלו רוב התינוקות ישנים עמוק, הם גמישים יותר וניתן להניח ולסדר אותם בכל מיני תנוחות צילום חמודות. בנוסף, בימים הראשונים התינוקות עדיין לא סובלים מגזים ונראים נינוחים ומתוקים בתמונות והסשן מתנהל בזרימה. עדיף לתאם יום צילומים לפני תאריך הלידה המשוער ולהיות בקשר עם הצלם/ת, כך ביחד תוכלו לקבוע תאריך לצילומי ניו בורן מושלמים.
  • סבלנות ונינוחות – האווירה בצילומים היא רגועה ונינוחה. אני כאמא וכצלמת מודעת לכך שתינוק זקוק למילוי הצרכים שלו, לפני כל דבר כדי שיהיה נינוח. לכן מתי שצריך תוכלו להרים את התינוק, להאכיל, לחתל, להרדים וכל מה שיעזור לו להיות נינוח. סבלנות היא חלק בלתי נפרד מצילומים בכלל ועם ילדים בפרט. 
  • בטיחות מעל הכל! חשוב לוודא שהסביבה בה התינוק מצולם בטיחותית. החל בציוד בו משתמש הצלם ועד לנושא השתייה – שלא תהיה קרובה אליו או למרחב שלו. האביזרים, והבדים לשימוש בצילומי ניו בורן רכים ופלאפיים. נעשה שימוש בכריות פוזינג כדי למקם את התינוק בתנוחה מסוימת באביזרים השונים. אף פעם לא משאירים תינוק לבד. אחד ההורים חייב להיות לצידו בין אם הוא נמצא על הפוף או על המיטה הקטנה.
  • לשריין מספיק זמן בלו”ז – “כמה זמן הצילומים?” – אחת השאלות היותר נפוצות בקרב הלקוחות. האמת שאין זמן קבוע. הממוצע הוא 3 שעות, אבל הכל תלוי בתינוק. הצרכים של התינוק הם לפני הכל. לפעמים התינוק פתאום רעב, סובל מגזים או צריך להחליף חיתול. ולכן, צריך להגיע עם המון סבלנות ורוגע.
  • תיאום ציפיות – צריך להבין שכל תינוק האו עולם ומלואו, וכל אחד שונה מהאחר. ולכן לא כל תינוק יכול “להיכנס” לתנוחה מסוימת. לכל תינוק יש את אזור הנוחות שלו וחשוב לזרום ולא “לעצב” תנוחות בכוח. כצלמת ניו בורן, זה התפקיד שלי להבין את ההתנהגות שלהם, בין אם הם ערניים, לא נינוחים או ישנים.

צילומי ניו בורן
צילום: אנקה לדרמן

זיכרון אותנטי וחוויה לתמיד:

הימים הראשונים אחרי הלידה, מלאים כל כך באהבה, התרגשות, עייפות, לפעמים בכאבים, בהורמונים ועוד.
יש נטייה לחשוב שצריך להיות הכי יפים וזוהרים כשמצטלמים. זה לא מדויק בעיני… אני אוהבת להנציח רגעים בחיים ולא כולנו נולדנו דוגמניות או דוגמנים.

צילומי ניובורן מנציחים את הרגעים הראשונים של הילדים שלנו בעולם. אז נכון שיש לנו שקיות מתחת לעיניים והבטן עוד לא ממש חזרה לעצמה, אבל יש כל כך הרבה מעבר בתמונות האלו שאני רואה. יש בהן עיניים בורקות מהתרגשות, רצון להעניק לו או לה את הטוב ביותר, חיבור בין בני הזוג ולפעמים מין עדינות כזאת, ששמורה לימים הראשונים עם הילדים שלנו ומהר מתחלפת בביטחון ובהיכרות מעמיקה איתם, ככל שחולפים הימים.
התינוק המצולם נותן לנו מעין פתח להציץ איך חי בתוכנו, כעובר ברחם, עד ממש לפני כמה ימים. עוד שבוע או שבועיים יתחיל הגוף להימתח ולחקור את תפקודיו ומקומו בעולם. אבל עד אז, אני זוכה לתת להם (כשיגדלו) ולנו, הצצה על כמה קטנים היו לפני שיצאו אל החיבוק האוהב שלנו.

רובנו מציצים/מביטים על האלבומים בבית ההורים או הסבים, זאת חוויה נעימה ומחברת שמדגישה עד כמה הצילום הוא חלק בלתי נפרד מחיינו. משהו בתוכנו רוצה לתעד אירועים, תקופות או סתם בשביל הכיף כדי לצבור זיכרונות.

צילומי ניו בורן מתחילים את מסע הזיכרונות והחוויות של הרך הנולד ונשארים לתמיד.

טרם ילדת, את מתלבטת ולא מבינה מה בדיוק עושים בצילומי ניו בורן? 

מוזמנות לעקוב אחריי וליצור איתי קשר:) 

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, ליווי התפתחותי
0547473634

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584

איקווליבריו דולה

דולה ללידה, היפוך תינוק בהריון
0527761444

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

2 תגובות

  1. אנקה מקצועית ואדיבה, התמונות שלך תמיד מראות את הצדדים היפים והמציאותיים בחיי המשפחה. גורמת לנו להרגיש בנוח ולזרום עם המצלמה ומצליחה בסבלנות ונעימות לגייס גם ילדים ותינוקות לצילומים שיוצאים פשוט יפהיפיים.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.