ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות אמריקאים לבנים – איך בוחרים שם?

מבין כל סוגי השמות לבנים: שמות מיוחדים לבנים, שמות יפים לבנים, שמות לבנים מהתנ”ך,

הצטרפו לרשימת השמות בשנים האחרונות, גם שמות אמריקאים לבנים.

יש שמתחברות יותר ויש שמתחברות פחות לשמות אמריקאים לבנים, במיוחד אם את חיה בארץ הקודש. אבל מה שבטוח שאם את מתכננת רילוקיישן או שיש לכם משפחה בחו”ל זה יכול להיות רעיון לא רע בכלל, לחשוב על שם בינלאומי שמצלצל טוב גם בארץ וגם מעבר לים.

יש לא מעט שמות אמריקאים לבנים ולכן ניסינו ללקט את השמות שיכולים לעבוד גם בארץ וגם בחו”ל לרשימה מסודרת של 20 שמות שאהבנו במיוחד:

אדם – מקור השם מהמילה אדמה, האדם הראשון שמוזכר בספר בראשית, בתנ”ך שנברא מצלמו של אלוהים. אדם הוא בן אנוש, הגון וטוב.

איתן – משהו יציב, קבוע וחזק .תיאור לאדם בעל אופי חזק ויציב, המשדר בטחון וסמכותיות  השם נזכר בתנ”ך בהקשר של דמויות תנכיות  וכמקור מים זורם.

אריאל – כינוייה של ירושלים ובית המקדש במקרא, השם מורכב מצירוף המלים ‘אריה’ ו-‘אל (האריה של אלוהים)’, האריה הוא סמל לאומץ, כוח וגבורה. 

בן – מקור השם מהתנ”ך בהקשר לבן זכר, בני אדם או תיאור של תא משפחתי של בעלי החיים מלמדת על ציפיית ההורים לבן זכר. השם מתקשר לאנשים בעלי נוכחות חזקה ויציבה.

גבריאל – דמותו של אלוהים כבן אנוש (גברי ואל). מופיע בספר דניאל כמלך אותו ראה דניאל בחזונו.באגדה הוא מוזכר גם כאחד המלאכים המגיעים לבקר את אברהם אבינו. המלאך גבריאל מוזכר הן בנצרות והן באיסלאם.

ג’ונתן (יונתן) – בנו הבכור של שאול המלך מהתנ”ך וחברו הטוב של דוד, עימו כרת ברית וויתר על המלוכה. לכן, השם מעיד על חברות אמת, נאמנות, אומץ וגדלות נפש. 

גיא – מעבר צר הממוקם בין שני הרים, ומיוחס לפלא טבעי, המאופיינים ביופי, ברוגע והן ובפראיות. שם זה מסמל חיבור לשורשים ואהבה לטבע ולחופש.

דיוויד (דוד) – שמו של דוד המלך, מהדמויות המשמעותיות בתנ”ך, בהיסטוריה ובמסורת של העם היהודי (כדוגמת “מגן דוד” כסמל ביהדות).

דן – דמות מהתנ”ך, שצאצאיו יצרו את אחד משנים עשר השבטים, שבט דן. דן=שפט ולכן השם מסמל חוק, משפט צדק, משמעת ואמת. 

דין – השם מגיע מעולם המשפט, בה פירושו עשיית צדק, או דיון (כדוגמת: דין ודברים). פירוש נוסף לשם דין הוא עמק או בקעה.בשפה האנגלית, פירוש השם הוא דיקן. 

דילן – מקור השם באירית, שפירושו ‘נאמנות’ או משמעות אחרת לשם היא: אריה.

דניאל – מספרי הכתובים בתנ”ך. יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.

ליאם – שם שפירושו: לי יש אם, מאחר ומורכב מהמילים “לי” ו-“אם” ומסמל שייכות וחיבור למשפחה. בשפה האירית השם הוא בעצם קיצור לשם “יוליאם” שפירושו לוחם חסון, חזק ובעל עוצמה.

נתנאל – שם תנכ”י, המורכב מ’נתן’ ו-‘אל’, שפירושו האל נתן לנו. נתנאל היה אחיו של דוד המלך ונשיא שבט יששכר.

עדן – שם זה מופיע בספר בראשית, כגן רגוע המלא בכל טוב, אותו יצר אלוהים עבור אדם וחווה. בנוסף, השם נכלל במילים: עדנה ועדינות. 

רוי – מקור השם בשפה האירית שפירושו צבע אדום ובשפה הצרפתית – מלך. השם מייצג אנשים ברורים, מובנים, מבינים, אנושיים בינלאומיים, תומכים ומכוונים אחרים לדרך הישר.

רון – פירוש השם הוא שמחה, שירה, זימרה, רינה ועליצות ומסמל אנרגיה טובה. בנוסף, רון הוא גם שם של נהר שנמצא באירופה וזורם בשוויץ ובדרום מזרח צרפת.

רפאל – לשם זה מספר פירושים, ראשית זהו אחד מארבעת המלאכים החשובים לא רק על פי המסורת היהודית, אלא גם בנצרות ובאיסלאם. רפאל גם מוזכר בתפילת “שמע” והוא גם אחד מגדולי הציירים האיטלקיים שהיו בתקופת הרנסנס.

שון – שם שמקורו בלועזית. שם זה מגיע מהשם יוחנן שהיה אחד משליחיו של ישו בברית החדשה. בעברית שון שייך לפועל ש.ן – שפירושו שינה או תנומה. 

תום – מופיע בספר תהילים ובספר משלי ומתארת אדם תמים, ישר וטהור ונקי כפיים. וגם שלמות וחוסר פגם. פירוש נוסף לשם,הוא סיום מעשה שמסמל משהו שלם ומושלם ועל כן, מכיל תכונות של אצילות ושלמות.

כמובן שזה רק חלק מרשימה ענקית ויש עוד הרבה שמות אמריקאים לבנים, שהם יפים לא פחות. 

ממש נשמח לשמוע בתגובות, על עוד שמות אמריקאים לבנים שאתן אוהבות.

מאמרים נוספים בנושאי בחירת שמות

דנה ניר תזונאית קלינית, מורה לפילאטיס ויוגה

הכנה ללידה, מדריכת יוגה
0508787350

איקווליבריו דולה

איקווליבריו והיפוך עובר, דולה ללידה
0527761444

פאלמרס

הכנה ללידה, מתנה מפנקת ללידה
0543401151
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.