ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

ראיון עם גלית, המפתחת ובעלת המותג של המנשא לתינוק קוקוצ’ו

מאחר וקיבלנו המלצות מהעוקבות שלנו על מנשאי קוקוצ’ו, החלטנו ליצור קשר עם גלית, מייסדת המותג, כדי לשמוע קצת יותר על המנשא לתינוק שפיתחה ועל איך הוא יכול להקל עליכן ועל התינוק שלכן בתקופה העמוסה והמאתגרת שאחרי הלידה. 

הי גלית, ספרי לנו קצת מי את ומה זה קוקוצ’ו☺?

אני מעצבת מוצר, בוגרת בצלאל, נשואה ואמא לשלושה ילדים.
השם קוקוצ’ו מגיע מסלנג במספר אזורים דוברי ספרדית בדרום אמריקה ומשמעותו היא “לעשות שק קמח”, “אבו יויו” של הירושלמים. אני מאוד אוהבת את הצליל שלו ואת החיבור שלו לתחום המנשאים.
דרך אגב, את השם קוקוצ’ו הוגים בדגש על ה-קו השני, כלומר Co-co-cho.

מתי התחלת לעסוק בתחום המנשאים לתינוקות ומה הניע אותך לבחור נישה כזו חשובה וייחודית?

כמו אימהות יזמיות רבות התחלתי לעסוק בתחום לאחר לידת הבן הראשון שלי. 

חברה לספסל הלימודים בבצלאל היתה במצב דומה לשלי והציעה לי לעצב ביחד מנשא לתינוקות שלנו. היא האמינה בעיקרון הרצף, כך שרצתה לשאת את הבת שלה כמה שיותר, ואני הייתי המון שעות עם הבן שלי בלי עזרה. בן הזוג שלי היה רוב הזמן בצבא והסבתות לא היו כ”כ נגישות.

באותו שלב חשבנו שנפתח משהו לעצמנו, לשימוש עצמי. שתינו השתמשנו כבר במנשאים שהיו קיימים בשוק, ועשינו מחקר גם על מנשאים מחו”ל, אבל הרגשנו שיש נקודות שעדיין דורשות שיפור.

בהתחלה לא תיכננו להשקיע בפרויקט הזה הרבה זמן (וכסף), ולא חשבנו שבסוף התהליך יצמח לנו מוצר יחודי שהוא פטנט… אני חושבת שהשילוב בין המקצוע שלנו ובין הצורך והניסיון שלנו כאימהות נושאות הביא לתוצאה הייחודית אליה הגענו.

קוקוצ'ו מנשא לתינוק
צילום: טלי זורנברג

חוץ מהיתרונות שאנחנו זוכרות בעצמנו כמו ידיים פנויות, תיקתוק משימות, הרדמות קלות יותר ופחות כאבי גב☺ נשמח להבין קצת יותר לעומק על יתרונות השימוש במנשא לתינוק.

ראשית, את צודקת. מנשאים לתינוקות מרגיעים את התינוק, מפנים את הידיים ומאפשרים לבצע את עבודות היומיום בקלות ובנוחות, לפחות בהשוואה להחזקת התינוק על הידיים.

בניגוד לגישה שהיתה מקובלת במערב וטענה שלא כדאי להרגיל תינוקות להיות על הידיים, מחקרים מראים שהמגע, הקירבה והתנועה בהחזקת התינוק מועילים להתפתחותו, לקשר עם ההורה, להנקה ואפילו לאימהות שסובלות מדיכאון אחרי לידה.

מנשא לתינוק הוא כלי עזר שנותן מענה לצורך של התינוק ושל ההורה גם יחד, ולמעשה הוא בין מוצרי התינוקות הראשונים בהסטוריה.
דרך אגב, בנשיאה יומיומית על הגב, מנשא יכול לפנות לא רק את הידיים אלא גם את כל חזית הגוף, ובכך לאפשר להורה התנהלות הרבה יותר נוחה, פרקטית ובמקרים רבים אף בטוחה יותר.

קוקוצ'ו מנשא לתינוק
צילום: סטודיו Zoom 18

במה המותג ‘קוקוצ’ו’ שונה מהמתחרים?

קוקוצ’ו הוא מנשא הילקוט היחיד שבו משתמשים באמת כמו בילקוט. עם הקוקוצ’ו, קודם חוגרים את התינוק למנשא, מאבטחים אותו ומספקים לו תמיכה לראש ולגוף, ואז מרימים לנשיאה בתנוחה הרצויה, מלפנים או על הגב. 

אני צוחקת ואומרת שאחרי שחוגרים אנחנו מקבלים “תינוק עם כתפיות”.

קוקוצ'ו מנשא לתינוק
צילום: מיטל שמיר ניסים

היתרונות היחודיים של שיטת הלבישה של המנשא הם:

  • ניתן להוריד בקלות תינוק שנרדם במנשא מבלי שיתעורר כי התינוק ממשיך להרגיש “מוחזק”, קצת בדומה לעיטוף (מותר להשאיר את התינוק לישון במנשא תחת השגחה).
  • ניתן להעביר בקלות ובמהירות את התינוק עם המנשא לנושא/ מטפל אחר.
  • ניתן להאכיל או להניק מבלי להוציא את התינוק מהמנשא. זה נח מאוד כשמתכננים להמשיך לשאת אחרי ההאכלה, ומתאים מאוד לתינוקות עם ריפלוקס.
  • ייחוד נוסף של הקוקוצ’ו הוא היכולת לשלוט בנפרד במידת המרחב שיש לתינוק בתוך המנשא, והעובדה שהתינוק יכול להזדקף בקלות המנשא ולהנות ממנו גם כשהוא ער ומתחיל להתעניין בסביבה. 
  • אחרון חביב ולמעשה הסיבה שבגללה המנשא נוצר: הקוקוצ’ו מאפשר לבישה עצמאית על הגב בשיטה הכי קלה ובטוחה, וניתן לעשות זאת בשלב מוקדם יותר בהשוואה למנשאי ילקוט אחרים. הנשיאה על הגב בקוקוצ’ו היא גם נוחה וגבוהה יותר.

מנשא קוקוצ’ו לא מספק אפשרות נשיאה כשהתינוק עם הגב להורה (נשיאה עם הפנים החוצה) מאחר וזו תנוחה לא אידאלית מבחינה ארגונומית ומבחינות נוספות, אך הוא נותן מענה מצויין לתינוקות סקרניים.

באיזה אופן ללידה.ות שלך ולחוויה שאחרי הלידה הייתה השפעה על פיתוח המותג?

כמעט כל אמא מכירה את חוויית ההורות הראשונה כשאנחנו אפילו לא מספיקות ללכת לשירותים… עם ילד שני והלאה אנחנו יותר מיומנות, אבל צריכות לטפל לא רק בתינוק, שזה יותר מורכב. 

עם כניסת הקורונה לחיינו, עם כל הבידודים והימים הרבים בהם אנחנו עם הילדים בבית, הבדידות של אימהות והצורך בעזרה אף החמירה. דרך אגב, אלו חוויות אוניברסליות!
המנשא שידרג מאוד את החיים שלי ושל המשפחה שלי, וזה למעשה מה שמניע אותי- הרצון לעזור ולשדרג את החיים של עוד אימהות.

טיפ זהב שהיית מעניקה לאמא טרייה בתחילת דרכה?

טיפים כלליים – לא הכל צריך להיות מושלם ודעי לבקש ולקבל עזרה.
וטיפ לגבי מנשאים- ראיתי פוסטים מאימהות שהן מוכרות את המנשא שלהן לאחר שהוא לא היה בשימוש בגלל הקורונה. אז בנות ובנים😉, מנשא לתינוק יכול לשדרג כ”כ את היומיום בבית, לפעמים אפילו יותר מאשר בחוץ!

אילו פידבקים את מקבלת מהלקוחות שמשתמשות במנשאים של קוקוצ’ו?

אני שומעת שסופסוף לא כואב להן הגב, גם אחרי נשיאות ארוכות, שהמנשא מציל חיים, שגם הבנזוג שלהם נהנה להשתמש במנשא ושקל לשנות את ההתאמות ביניהם. בנוסף, אמהות רבות מספרות לי שהן והתינוקות שלהן כל כך נהנים ממנשא הקוקוצ’ו, שגם אחרי ניסיון עם מנשאים אחרים זה המנשא המועדף עליהן.

קוקוצ'ו מנשא לתינוק
צילום: רויטל הנדלר

אנחנו כבר גרופיז ועוקבות אבל לטובת מי שלא מכירה: איפה אפשר לעקוב אחרי קוקוצ’ו וללמוד עוד על המנשא?

ניתן ללמוד על מנשא קוקוצ’ו באתר:
https://www.cocochobaby.co.il/
ולעקוב באינסטוש:
https://www.instagram.com/cocochobaby/
ובפייסבוק:
https://www.facebook.com/cocochobaby.israel/?ref=pages_you_manage

גלי בתנועה

הדרכת הורים, היום שאחרי הלידה
0544874744

איקווליבריו דולה

איקווליבריו והיפוך עובר, דולה ללידה
0527761444

ענבר אופק בשבילך

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0523701137
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.