ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

20 שמות יפים לבנים – כמה שמות!

מזל טוב! הגיע השלב לבחור שם לתינוק, אבל איך בוחרים שם אחד כשיש כל כך הרבה שמות יפים לבנים?

נכון, זו בחירה עם אחריות ולא בחירה פשוטה אבל בואי קחי לך כוס קפה ונשימה עמוקה ונעבור יחד, על רשימה מסודרת של 20 שמות יפים לבנים שריכזנו כאן עבורך. מקוות שתמצאי את ה-אחד!

שמות יפים לבנים – מאיפה מתחילים ואיך בוחרים?

מתוך מגוון עצום של שמות: שמות מקוריים לבנים, שמות מהתנ”ך, שמות אמריקאים לבנים, אין ספק שאפשר לחפור בזה שעות, ימים, שבועות ותכלס גם חודשים.

אחרי בדיקות וסקרים שערכנו, ריכזנו עבורך את התוצאות המובילות ולפניך רשימה של 20 שמות יפים לבנים כולל פירוש השם.

אדם – מקור השם מהמילה אדמה, האדם הראשון שמוזכר בספר בראשית, בתנ”ך שנברא מצלמו של אלוהים. אדם הוא בן אנוש, הגון וטוב.

אייל – בעל חיים ממשפחת היונקים מעלי הגרה ובעלי הקרניים. כמו כן מופיע השם בתנ”ך עם משמעות נוספת של: גבורה, און וכוח.

איתי – מקור השם מהתנ”ך. איתי הגתי שהיה נאמן לדוד המלך, ודמות נוספת: איתי בן-יבי – גם מגיבוריו של דוד המלך. שתי הדמויות התנכיות הללו מייצגות אומץ, נאמנות, כוח ושאפתנות.

אור – פירושו: תאורה, זוהר, והופיע לראשונה בבריאת העולם, בתחילת ספר בראשית ובעל הקשר חיובי של בשורה חדשה וגדולה, תקווה התחלה חדשה והעלמת החושך.

איתן – משהו יציב, קבוע וחזק .תיאור לאדם בעל אופי חזק ויציב, המשדר בטחון וסמכותיות  השם נזכר בתנ”ך בהקשר של דמויות תנכיות  וכמקור מים זורם.

אריאל – כינוייה של ירושלים ובית המקדש במקרא, השם מורכב מצירוף המלים ‘אריה’ ו-‘אל (האריה של אלוהים)’, האריה הוא סמל לאומץ, כוח וגבורה. 

ארי – המקור של השם הוא בתנ”ך, שם הוא מוזכר כמלך החיות (אריה) וכסמל של שבט יהודה. הוא מוכר כבעל החיים השולט בטבע ומהווה סמל לכוח ולמנהיגות. השם ארי מסמל מלכות, עוצמה, מנהיגות, הדר, כוח, נכבדות וחשיבות. 

בר – השם מגיע מהתנ”ך גם כתבואה וגם בהקשר של טוהר. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה. 

גבריאל – דמותו של אלוהים כבן אנוש (גברי ואל). מופיע בספר דניאל כמלך אותו ראה דניאל בחזונו.באגדה הוא מוזכר גם כאחד המלאכים המגיעים לבקר את אברהם אבינו. המלאך גבריאל מוזכר הן בנצרות והן באיסלאם.

גיא – מעבר צר הממוקם בין שני הרים, ומיוחס לפלא טבעי, המאופיינים הן ביופי וברוגע והן בפראיות. שם זה מסמל חיבור לשורשים ואהבה לטבע ולחופש. 

דניאל – מספרי הכתובים בתנ”ך. יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.

יונתן – בנו הבכור של שאול המלך מהתנ”ך וחברו הטוב של דוד, עימו כרת ברית וויתר על המלוכה. לכן, השם מעיד על חברות אמת, נאמנות, אומץ וגדלות נפש. 

נועם – עונג, חינניות, אדיבות. השם מגיע מהתנ”ך ומבטא אדם נוח ונעים ולרוב מיוחסים לשם תכונות של יציבות, משמעת עצמית, אמינות, יושרה, התמדה.

עדן – שם זה מופיע בספר בראשית, כגן רגוע המלא בכל טוב, אותו יצר אלוהים עבור אדם וחווה. בנוסף, השם נכלל במילים: עדנה ועדינות. 

עומר – בתנ”ך ומן עולם הצומח ומתאר קבוצת שיבולים או תבואה. ספירת העומר – תקופה בת שבעה שבועות ביהדות שבסופה חוגגים את חג השבועות .השם  מתקשר ליהדות, למסורת ולחיבור לטבע.

עידו – מופיע בתנ”ך בספר מלכים כ”איש האלוהים” וכנביא גדול. על כן, שם זה מנבא גדולות ובעל ערך של קדושה. עידו נגזר מהמילה עדי (תכשיט) ועל כאן יש לו משמעות נוספת של יופי, פאר והדר.

עידן – פירוש השם הינו תקופת זמן ממושכת, דור. בנוסף שם זה מופיע בתנ”ך בספר דניאל וגם משמש במדע כתיאור לתקופה מההיסטוריה כמו עידן הקרח ועידן האבן. 

עילאי – בארמית פירוש השם: נעלה, נישא ומשובח. ובתלמוד הינו בנו של רב גדול, מחכמי ישראל ומהבולטים בתקופת המשנה. השם מסמל כשרונות נעלים, הצלחה, שאפתנות ואצילות.

רוי – מקור השם בשפה האירית שפירושו צבע אדום ובשפה הצרפתית – מלך. השם מייצג אנשים ברורים, מובנים, מבינים, אנושיים בינלאומיים, תומכים ומכוונים אחרים לדרך הישר.

תום – מופיע בספר תהילים ובספר משלי ומתארת אדם תמים, ישר וטהור ונקי כפיים. וגם שלמות וחוסר פגם. פירוש נוסף לשם, הוא סיום מעשה שמסמל משהו שלם ומושלם ועל כן, מכיל תכונות של אצילות ושלמות.

כמובן שזה רק מדגמי ושיש עוד המון שמות יפים לבנים, שמות מקוריים לבנים וזה רק על קצה המזלג. ממש נשמח שתשתפו אותנו בתגובות, בשמות יפים לבנים ונשמח להוסיף אותם למאגרי השמות לבנים ב-2021 בכתבות הבאות.

מאמרים נוספים בנושאי שמות לבנים

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547473634

ליבי – מנחת הורים לתינוקות

גמילה מחיתולים, הדרכת הורים
0505784398

הקסם של לייה

הילינג אנרגטי, רפלקסולוגיה
0542182148
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.