ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

בן או בת? האם יש לנו איך לעזור בקביעת מין התינוק

כמובן שאין הוכחות מדעיות שאכן יש לנו איך לעזור בקביעת מין התינוק וכמובן שאיננו יכולות להעניק ערבות מכל סוג שהוא האם יש ביכולתנו להשפיע אם נכנס להריון עם בן או בת, אבל היי! אם יש סיכוי קטן ולו קטן ביותר, שחלק מהדברים כאן כן יכולים להשפיע, לא שווה לנסות?!

ובואו לא נשכח לרגע שבסופו של יום מה שהכי חשוב זה תינוק.ת בריא.ה וכמובן שנאהב את הבייבי: בן או בת ללא תלות במינו.

מסיבות שונות עשויה להיות העדפה למגדר כלשהו (למשל: ילדת 3 בנים והיית שמחה לקצת קונטרה בבית☺) אז אם יש אפשרות להטות את הסיכויים לכיוון מועדף, בואו נראה מה אפשר לעשות מהצד שלנו.

הכירי את מנבא המגדר הסיני

הערה: מדובר בשיטות ובכלים לניבוי מין התינוק וגם כאן אין הוכחות מדעיות לגיבוי ההשערות שהמנבא מעלה.

מנבא המגדר הסיני הוא כלי עתיק, רב עוצמה שנמצא בשימוש כבר מאות שנים. יש הטוענים שהוא מדויק בכ- 90% מהמקרים. זהו כלי נחמד כדי לנסות ולראות מה יצא לך.

גיל האם
חודש ההתעברות
הזיני את הפרטים בצורה נכונה
מזל טוב! זה !

האם זה מדויק ואפשר להסתמך על הטיפים שכאן לקביעת מין התינוק?

אנחנו שוב מזכירות, שבכל התעברות, מדובר בסטטיסטיקה של 50:50 לסיכוי שזהו בן או בת (למרות שמבחינה סטטיסטית מדויקת בנים יותר נפוצים בהריון). 

אנחנו לא קוסמות ואף אחד לא יכול באמת לחזות את מין התינוק מראש ומדובר בטיפים בלבד ומדריך כללי, כדי לעזור לסטטיסטיקה מהידע שקיים ולא על סמך מחקר מעמיק שאנחנו ביצענו. האתר ‘ילדתי’ אינו לוקח אחריות משום סוג אם לאחר יישום הטיפים, בסוף תלדי בן או בת.

בת או בן
קרדיט תמונה: canva

בן או בת: איך בעצם נקבע מין התינוק?

זרע יכול לשאת כרומוזום x  או כרומוזום .y מין התינוק נקבע ע”י הזרע שמגיע לביצית ומפרה אותה. זרע הנושא כרומוזום y ייצור עובר ממין זכר. זרע הנושא כרומוזום x – ייצור עוברית. יש לשים לב שזרעון זכרי קל יותר, חלש יותר אך זריז יותר מזרעון נקבי.

הסיכוי להיכנס להריון עם כל עובר (בן או בת) עולה משמעותית על ידי קיום יחסי מין רבים בזמן התקופה הפורייה ביותר של האישה. אצל נשים עם מחזור של 28 יום (בממוצע), הביוץ מתרחש בדרך כלל סביב היום ה-14 מהיום הראשון של המחזור האחרון. מוזמנת לכתבה על ביוץ הכוללת מחשבון ביוץ!

הסביבה הנקבית של האישה היא לרוב חומצית. בסביבה חומצית, זרע לא יוכל לשרוד מעבר לכמה שעות בודדות ולכן יחסי מין בימים לא פוריים, לרוב, לא יביאו הריון. ההפריה נעשית בחצוצרה ועל הזרעונים לעבור דרך ארוכה עד למפגש עם ביצית.
לקראת הביוץ הסביבה משתנה לבסיסית יותר. לפי עובדות אלו, פותחו תיאוריות איך אפשר ולו במעט, להשפיע על קביעת מין היילוד.

טיפים שיכולים לעזור להרות בן:

 1. לאוורר שם את העניינים☺ לדאוג שהאחראי לזרע יימנע מלבישת תחתונים צמודים וילך עם בוקסר, על מנת לייצר סביבה קרירה יותר לזרעונים, שבאשכים. וזאת כדי לא לפגוע בתאי הזרע הזכריים שרגישים יותר לחום.
 1. ביוץ – מומלץ לקיים יחסי מין בזמן הביוץ או לקראתו, כאשר הסביבה בנרתיק וברחם בסיסית יותר.
 1. קפאין – על בעל הזרע לשתות קפאין ממש לפני קיום יחסי המין. כוס תה או קפה עשויה לעזור להניע את הזרעונים הזכריים לזוז קצת יותר מהר.
 1. תנוחה – כשאת למעלה, החדירה כביכול עמוקה יותר ובכך תאי הזרע קרובים יותר לביצית ויוכלו לשרוד טוב יותר (מה שמעלה את סיכוייהם של זרעוני y לחדור) כמו כן,  קיימת המלצה לקיים יחסי מים בשכיבה על צד ימין.
 1. תדירות – ככל שתייקמו יותר יחסי מין כך עולים סיכויהם של תאי הזרע הזכריים הזריזים יותר, להפרות את הביצית. שמועות אומרות כי יש המלצה לקיים יחסי מין בימים אי זוגיים בחודש ולא בימים זוגיים…
 1. אורגזמה! – אם בשליטתנו, חשוב להגיע לאורגזמה נשית כי אורגזמה עוזרת לזרע לנוע דרך צוואר הרחם לתוך הרחם וגם עוזרת להגביר את רמת הבסיסיות שטובה יותר לזרע הזכרי. בנוסף, אנו יכולות לסייע לסביבה בסיסית יותר על ידי שטיפת הנרתיק במי סודה לשתיה (כוס מים בתוספת כף סודה לשתיה), לפני כיום יחסי מין.
 1. תוספים ומינרלים: שמן נר הלילה – יש הטוענים כי שמן זה יכול לעזור לייצר רירית צוואר הרחם באיכות גבוהה יותר. גם אשלגן נחשב כמגביר את הסיכויים להרות בן כמו כן, חומצה פולית מומלצת (מומלץ לקחת אותה בכל מקרה).
 2. תזונה – ע”פ תאוריות מסוימות מה שנאכל באותו החודש בו נכנס להריון עשוי להשפיע על מין התינוק. אז אם חשוב לנו בן…מה כן כדאי לאכול? לדאוג לאכול ארוחות בוקר עם דגנים מלאים.
  חשוב לשלב ירקות ופירות מגוונים בתפריט כולל ירקות שורש, ירוקים (תרד, עשבי תיבול), אבוקדו, ברוקולי, בננות, פירות הדר, לימון.
  לצרוך ביצים, אגוזים, פירות יבשים, בשר, דגים
  לצרוך יותר מלח, יותר תה, קפה, ממתקים ועוגות (כמובן שלא בהגזמה – כי זה לא ממש בריא לנו☺). 

לדאוג לתזונה אנטי חומצית: חשוב להפחית/להימנע ממוצרי חלב, שתייה מרובה של משקאות מוגזים  להשגת אפקטיביות מרבית יש לשמור על דיאטה זו במשך חודש לפני קיום יחסי המין לשם כניסה להריון.

 • אם כבר מאמינים בתאוריה זו והולכים על שינויים בתזונה, מומלץ כי גם בעל הזרע ידאג לשמור על תזונה בריאה יותר על מנת לייצר זרע איכותי חזק ואמיד יותר. תזונה עתירה ב: מגוון של ירקות ופירות, יוד (נמצא בדגנים מלאים, מוצרי חלב, אגוזים ובשר) ואומגה 3.

טיפים שיכולים לעזור להרות בת:

 1. זמן הביוץ – חשוב לשים לב לטיימינג. אם חושב לכם שתצא בת, יש לנסות להתעבר צמוד לביוץ (זרעוני X נוטים לשרוד זמן רב יותר) אך לא צמוד מידי (יומיים לפני הביוץ כבר מגדילים את הסיכוי לבן☺)
 2. סקס ללא אורגזמה – עשוי לעזור לכך וכן אם לא ידעתן: סקס טוב יכול להיות גם ללא אורגזמה.
 3. תנוחה – חשוב להימנע מחדירה עמוקה בעת קיום יחסי מין וללכת על תנוחות פחות יצירתיות, כמו תנוחה מיסיונרית.
 4. שמירה על נרתיק חומצי על ידי הימנעות משטיפות נרתיקיות מרובות. סבון רגיל מפחית את חומציות הנרתיק לדוגמא. 
 5. תזונה חומצית – תזונה חומצית משפיעה על סביבה חומצית שטובה יותר לזרעונים הנושאים על גביהם את הכרומוזום הניקבי x ובכך יגדילו את הסיכויי לזרעונים אלו להגיע לביצית, להפרות אותה עם בת. 

מאכלים כמו: חומץ, פירות שונים ובמיוחד חמוציות, פירות יער, תאנים, תפוחים, מיצי פירות, תירס, במיה חמוצים, פסטה (מקמח לבן), שומנים ושמנים, חמאה, אגוזים, קשיו, זרעים כמו זרעי דלעת, צ’יה, פשתן, מוצרי חלב, יוגורט, ביצים, שעועית וקטניות, אדממה וטופו.

יותר ירקות ועלים ירוקים כהים (כמו קייל ותרד). חומצה פולית חשובה מאוד לכל מי שנכנסת להריון במיוחד לפני ובשליש הראשון.

לחמים מדגנים מלאים, דגנים בארוחת בוקר, סובין שיבולת שועל, שיבולת שועל, חמאת בוטנים .

חשוב לאכול מזונות עשירים במגנזיום כמו: דגים (גם סרדינים וסלמון), פירות ודגנים.

יעל רובינשטיין – מלווה ומאמנת נשים לבחור בעצמן

אימון אישי, יעוד וקריירה

מהבטן אל הלב הדרכת הורים

אח חדש במשפחה, הדרכת הורים
0587908013

נעה ליבוביץ’ – מדריכת הנקה, דולה לאחר לידה ומנחת בית פתוח

דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה
0505347633
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.