שמות לבנות עם משמעות – 20 שמות מומלצים

הכוונה בשמות לבנות עם משמעות, היא שבנוסף לזה שהשם יהיה יפה, חשוב לנו שלשם יהיה פירוש נוסף, מעבר למילה עצמה. 

האמת, שהמבחר הוא אינסופי וכמעט כל שם שקיים יכול להיכנס לקטגוריה של שמות לבנות עם משמעות אבל אירגנו לכן רשימה של 20 שמות עם פירוש לכל שם, כדי שתצאו קצת פחות מבולבלות מהסיפור הזה. יאללה מוכנות?

שמות לבנות עם משמעות + פירוש:

אביגיל – בתנ”ך היתה אשתו של נבל הכרמלי ואחת מנשותיו של דוד המלך. היא נחשבה לאחת הנשים היפות וגם לצדיקה בממלכה. השם מהשמות “אבי” ו”גיל”, ולכן מתקשר לגאולה כי משמעותו אבי שמח או האלוהים שלי שמח.

אגם – כבר מופיע בימי התנ”ך כמקור מים המוקף סביבו ביבשה, המים לרוב מתוקים. השם לרוב מתקשר לרוגע, יופי, שלווה, אצילות, בריאה, שפע, חיבור לטבע, אנרגיה טובה, כוח, עוצמה וחיים.

אור – פירושו: תאורה, זוהר, והופיע לראשונה בבריאת העולם, בתחילת ספר בראשית ובעל הקשר חיובי של בשורה חדשה וגדולה, תקווה התחלה חדשה והעלמת החושך.

אדל – פירוש השם אדל בגרמנית הוא: אצילית ומכובדת. ביהדות זהו שמה של ביתו היחידה של 

הבעל שם טוב ובתו הבכורה של רבי נחמן מברסלב.

בר – השם מגיע מהתנ”ך גם כתבואה וגם בהקשר של טוהר. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה. 

גל – תנועת מים, בעיקר בים, ונקראת גם נחשול מים. על כן, מסמל השם שפע אינסופי, מחזוריות טבעית ונצחית, תנועה מתמדת וקיימות שורשית. מקור השם גל הוא מהתנ”ך, המילה גל מתארת אוסף פריטים או ערימה.

דנה – שמה של עיר דרומית לחברון במחוז יהודה בספר יהושע. ההטייה הנשית של השם ‘דן’ (שמו של אחד מבניו של יעקב ושל בלהה, שפחתה של רחל, שבחרה לקרוא לו דן בגלל שאלוהים דן אותה לעקרות).

הדר – אחד מצאצאיו של עשיו, אחיו של יעקב, בתנ”ך הוא מתאר הוד, פאר ויופי והינו אחד מארבעת המינים. בנוסף, הדר הינו כינוי למשפחת עצים הגדלים בפרדס כמו: תפוז, אשכולית ולימון.

זואי – פירוש השם ‘חיים’ בשפה היוונית והוא מסמל חיות, צמיחה, קיימא והמשכיות. 

יעל – מהשמות הנפוצים בימינו. בתנ”ך יעל היתה אשתו של חבר הקיני, באמצעות יתד האוהל היא הרגה את סיסרא, שר צבאו של מלך כנען וכך הושיעה את עם ישראל.

ירדן – משמעות שם זה הוא נהר הירדן (הנהר הארוך ביותר בארץ ומהמפותלים בעולם) ומקורו הוא מהתנ”ך, ומוזכר רבות ובעיקר מקושר למסע הארוך במדבר, חצו בו בני ישראל לעבר ארץ ישראל, בנצרות נהר הירדן נחשב כמקום קדוש ודם מימיו הזורמים של נהר זה נחשבים למי קדושה.

יסמין – שמו של צמח בושם ריחני בצבעי צהוב או לבן. ישנם כ-200 זנים לצמח זה. ניתן להשתמש ביסמין לחליטות תה ולשתייה. שם זה מסמל פריחה, לבלוב וצמיחה ואת החיבור לטבע.

מתן – בתנ”ך מתן הוא גם אביו של שפטיה, משריו של המלך וגם כהן הבעל בתקופת מלוכת עתליה ואחזיהו. שם זה גם מוזכר בתנ”ך במתן התורה לעם ישראל והוא גם השם השני של חג השבועות. פירושו המילולי של מתן הינו נתינה.

סול – לשם זה מספר משמעויות: סול הינו התו החמישי, בסולם התווים. בשפה הספרדית משמעות השם: שמש ופירוש נוסף לשם: שלום. שם שמקושר גם למוסיקה וגם לטבע ולערכי רוחניות, רגש ושמחה.

עדן – לראשונה מופיע שם זה בספר בראשית כמקום בו התחילה האנשות, הגן המושלם שאלוהים יצר עבור אדם וחוה (משם גורשו אחרי שחטאו ואכלו מפרי עץ הדעת) ובספר תהילים מוזכר כענוג/נעים/עדין

עומר – בעולם הצומח שם זה מתאר קבוצת שיבולים או תבואה. ובמסורת היהודית מתאר תקופה בת שבעה שבועות שבסופה חוגגים את חג השבועות: ספירת העומר. 

עלמה – פירושו המילולי של השם: נערה צעירה ורווקה. שם זה מוזכר בתנ”ך פעמיים: כתאורה של רבקה אמנו וכאימו של עמנואל.

שי-לי – כשמפרקים את השם ל’שי’ ו’לי’ מתקבל הפירוש: המתנה שלי. בנוסף, שם זה מופיע בספר תהילים ומתאר מעשים של צדיקים אשר מעניקים מנחוות מתנות ללא קבלת תמורה. 

שירה – שם המתאר זמר, פיוט או מזמור (מספר שמות). כשמוסיפים לשם את האות ‘ה’, השם מקבל נופך של קדושה. משמעות נוספת לשם: השמעת שירים במנגינה מסויימת.

תהל – בספר איוב בתנ”ך מוזכר שם זה כאור הקורן מעיניו של אדם מבורך. תהל הינו פעולת ההארה והפצת האור והזוהר ומסמל תקווה לעתיד מואר.  

השמות כאן הם רק חלק מהמגוון העצום שיש לשמות לבנות בכלל ולשמות לבנות עם משמעות בפרט. 

נשמח שתשתפי אותנו בתגובות, בעוד שמות לבנות עם משמעות שאת אוהבת ושהיו חסרים לך כאן.

מאמרים ושמות נוספים לבנות

שירלי כנעני מאמנת

אימון אישי
0543352211

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, ליווי התפתחותי
0547473634

איקווליבריו דולה

דולה ללידה, היפוך תינוק בהריון
0527761444

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.