ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

איך לשקם את השיער אחרי הלידה – הטיפול הביתי מול הטיפול המקצועי

אי אפשר לעצור את הזמן. וגם אין באמת מה לעשות כנגד העובדה, שעם הזמן ובמיוחד אחרי הלידה, השיער מאבד מהחיוניות, אשר אפיינה אותו בגילאים מוקדמים יותר.
לצערנו, לא ניתן גם להבטיח במאת האחוזים, שבמידה ויבוצע טיפול נכון, ניתן יהיה להשיב לו את המראה שאפיין אותו באותם הגילאים הצעירים.

יחד עם זאת, כמו שתרצו להשקיע בדירתכם ולבחור את הטלוויזיה הכי גדולה, את הספה הכי נוחה ואת הדיפיוזר הכי איכותי, אין סיבה שתשקיעו פחות בשיקום השיער שלכן. לכן, מה שניתן לעשות, זה לבצע טיפולים שונים, אשר בכוחם לשפר במידה רבה את מראהו, להוסיף חיוניות ובריאות ואף לסייע במזעור של נזקים עתידיים.
פעולות של שיקום שיער, יכולות להתבצע בבית בזמן חופשת הלידה – על ידי שימוש בתכשירים ייעודיים והן גם יכולות להתבצע בצורה מקצועית – אצל מעצב שיער, אשר מחזיק בידע והבנה בתחום זה ואולי גם משווק מוצרי טיפוח שיער רלוונטיים.

בכל מקרה, מכיוון שהמטרה תהיה בכל מקרה, להשיג את התוצאה הטובה ביותר וליהנות ממראה שיער מרשים ואיכותי, ההמלצה היא לבחון בקפידה את כלל האפשרויות המוצעות ולקבל את ההחלטות הנכונות לגבי הטיפולים המתאימים.

קרדיט תמונה pexels.com

שיקום שיער מקצועי

מי שתבחר לפנות למעצב שיער על מנת שזה יסייע לה בנושא של שיקום השיער, תקבל ברוב המקרים, המלצה על טיפולי פרוטאין אשר מותאמים באופן פרטני לסוג השיער ולמצבו.
במקרים רבים, מדובר בטיפול אשר מצריך ניסיון והיכרות מעמיקה עם התנהגות החומרים הרלוונטיים ולכן, לא ניתן יהיה לבצע את הטיפול באופן עצמאי בבית ויעלה הצורך להיוועץ במומחים בתחום.
איש מקצוע, ידע להתאים באופן פרטני את הטיפול למצב השיער – וזאת, לאחר בחינה מעמיקה של המצב. כך לדוגמא, אם השיער יהיה במצב שהוא שרוף במיוחד, הטיפול יכול להיות ארוך יותר ויהיה צורך בכמות גדולה יותר של מפגשים – בהשוואה למקרים בהם מצב השיער יהיה טוב יותר. 

ומה לגבי האפשרויות הביתיות?

כל מי שתחפש מידע לגבי דרכים ושיטות ביתיות לשיקום השיער, תגלה מהר מאוד שיש לא מעט תכשירים לטיפוח השיער, אשר ייעודם הוא לשקם את מראהו.
כמובן, חשוב שכל אחת תקפיד לבחור תכשירים אשר מתאימים באופן פרטני לסוג השיער שלה ולמצבו – בחלק מהמקרים, ההמלצה תהיה לגשת לאיש מקצוע, רק על מנת להבין בצורה מעמיקה את מצב השיער ובהתבסס על כך, לבחור בתכשירי השיקום המתאימים ביותר.
בהליך בחירת התכשירים, חשוב לשים דגש גם על פרמטרים כגון: מי המותג אשר עומד מאחורי התכשירים (יש לוודא שמדובר במותג בעל שם בתחומו), מהם הרכיבים של אותם התכשירים (ההמלצה היא לבחור בתכשירים אשר מבוססים בעיקר על חומרים טבעיים). במידה וקיימת אפשרות לקבל המלצות מהימנות על תכשירים ספציפיים, כדאי גם להתחשב בהן בהליך בחירת התכשירים המתאימים (כמובן, שיש לקחת בחשבון, שלממליצה אין את אותו סוג שיער וגם מצב השיער שלה יהיה שונה – יחד עם זאת, ברוב המקרים, ניתן למצוא סדרה של מוצרים המותאמים לסוגי שיער שונים). 

איך להימנע ממפגעים בשיער?

אין כל ספק, כי המטרה אשר יכולה להיות משותפת לכולן, תהיה הרצון להימנע מלכתחילה מטיפולי שיקום השיער. החדשות הטובות הן שהקפדה על ביצוע של פעולות מסוימות, כמו: הקפדה על הזנת השיער באמצעות תכשירים עשירים בלחות, הימנעות מכל אותם אלמנטים אשר עלולים לפגוע בשיער כמו: שימוש במסלסלים ומייבשי שיער, שימוש בתכשירים המבוססים על חומרים כימיים וכמובן, הקפדה על שתייה מרובה של מים ועל אכילה נכונה, מהוות כולן כפעולות אשר בכוחן להקטין את הסיכויים לפגיעות משמעותיות בשיער.
לכן, מי שנהנית כרגע משיער בריא וחיוני, ההמלצה עבורה תהיה לסגל לעצמה שגרת טיפוח שיער יומיומית, אשר יכולה למנוע מצב בו ביום מהימים, היא תזדקק לטיפולי שיקום. 

דנה ניר תזונאית קלינית, מורה לפילאטיס ויוגה

הכנה ללידה, מדריכת יוגה
0508787350

מן האדמה

מארזי אוכל ליולדת, מתנות ליולדת
097926699

ערוגות טיפוח אורגני

הומאופתיה וצמחי מרפא, מתנות ליולדת
0502249600
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.