ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

סוכנות הפונדקאות “הזכות להורות” מסבירים על ההבדל בין התהליך בחו”ל לבישראל

בשנים האחרונות המודעות לתהליך הפונדקאות עלה באופן משמעותי. זוגות רבים חולמים להפוך להורים למרות שבאופן טבעי הם לא יכולים להביא ילדים לעולם. כאן נכנסת לתמונה הפונדקאות, תהליך שבו אפשר להביא ילדים לעולם בשתי דרכים – בארץ או בחו”ל, אך יש להשוות ביניהם עם קריטריונים שונים. 

מהרגע שהחלטתם על פונדקאות, עליכם להחליט האם תעברו את התהליך ברמה המקומית בארץ, או בחו”ל. 

מהן הסיבות המוצדקות לפונדקאות בחו”ל, ולמה זוגות רבים בוחרים בכך? מיד תגלו. 

פונדקאות
קרדיט צילום unsplash

הליך פונדקאות בארץ או בחו”ל?

עם השנים עלה מספר הפונים לתהליך הפונדקאות בחו”ל. חלק מהסיבות לכך הם זוגות שלא קיבלו אישור לתהליך הפונדקאות בארץ או שלא מעוניינים לשלם סכום גבוה כמו הנהוג בארץ. 

ישנם יתרונות מרכזיים להליך בחו”ל, וביניהם:

  • הליכים בירוקרטיים

בארץ זוגות המעוניינים לעבור הליך פונדקאות נדרשים לבצע הערכה פסיכולוגית, ייעוץ, ולעבור ועדות אישור שלוקח להן חודשים ארוכים עד שמאשרות את הרגע המיוחל. בחו”ל התהליך אינו כולל ועדות אישורים מה שחוסך עד שנה של המתנה, ועל האם הפונדקאית לעבור בדיקות נפשיות וגופניות על מנת להתחיל את התהליך כראוי. 

  • תנאים לקבלת האם הפונדקאית

בישראל, החוק מתעדף נשים פונדקאיות שאינן נשואות. ובמידה ואישה נשואה מבקשת לשמש כפונדקאית היא תהיה בעדיפות אחרונה. יחד עם התשלום המתקבל בסיום התהליך, הפונדקאית גם נרתמת לתקופה זו מתוך רצון לסייע ולעזור ותחושת השליחות, מה שלא תמיד גורם להרבה נשים לקחת חלק. בחו”ל הפונדקאית חייבת להיות צעירה, בריאה, ואמא לילד אחד בריא לפחות. היא עוברת בדיקות גופניות ומנטליות לפני תחילת התהליך. 

  • מאגר נשים פונדקאיות

בישראל מאגר הנשים קטן ומצומצם, מאגר זה משפיע על כך שתקופת ההמתנה תהיה ארוכה, ועל הסיכוי למצוא פונדקאית מתאימה ובטווח זמן נורמלי. בחו”ל ישנו מאגר גדול מאד של נשים שמעוניינות להיות פונדקאיות, על כן זמן ההמתנה אינו ארוך ואף מגדיל את סיכויי ההצלחה למצוא אם פונדקאית מתאימה. 

מה ההבדל בעלויות בארץ לבין חו”ל?

עלות של הליך פונדקאות בארץ יכול להתחיל מ 300,000 אלף ₪ ומעלה (מאוד תלוי מורכבות), כאשר הוא כולל בתוכו הגשה של התיק אל הוועדה לפונדקאות, ניהול התיק מול הוועדה, איתור הפונדקאית, קבלת פונדקאית חלופית במידה והמתאימה לא מאושרת על ידי ועדה, אבחון פסיכולוגי ורפואי גם להורים וגם לפונדקאית, התאמה בין שני הצדדים ועריכת חוזה התקשרות כולל טיפול משפטי. כמו כן התהליך כולל גם תשלום בסיסי לפונדקאית עבור 6 החזרות של עוברים. הריון ולידה, קופה קטנה לפונדקאית עבור הוצאות המוגדרות מראש. ביטוח חיים, כושר עבודה ושמירת הריון. 

מחיר פונדקאות בגיאורגיה לצורך השוואה, מתחיל מ 200,000 ₪. המחיר כולל איתור פונדקאית מתאימה, יעוץ משפטי, חוזה משפטי בין ההורים לבין הפונדקאית, איתור פונדקאית מחליפה במידה והפונדקאית הראשית שאותרה אינה מתאימה, החזרת העוברים באמצעות רופא מהמרכז הרפואי בגיאורגיה, מעקב הריון מלא, ליווי מקצועי על ידי מטפלות, גניקולוג, לידה בבית חולים פרטי ברמה גבוהה, הוצאת תעודת לידה לתינוק. הסדרת המעמד המשפטי של התינוק על ידי עורך דין ישראלי, ניהול כספים, פיצוי לפונדקאית עבור טיפולים, לידה והריון ותשלום דמי מחיה חודשיים. כמו כן, הכנת העוברים מתקיימת בישראל במימון קופות החולים. 

לליווי מקצועי יש משמעות

בבחירת ליווי מקצועי איכותי וברמה גבוהה אתם מקלים על עצמכם בתהליך, ומביאים את עצמכם אל מקום בטוח בו תדעו שיש לכם גב, ביטחון ואתם בידיים הטובות ביותר. 

אנחנו ב’הזכות להורות’ מאמינים שלהיות הורה היא הזכות הבסיסית לכל אדם ואדם. ולכן הצבנו לעצמנו כמטרה לסייע לזוגות המעוניינים להפוך להורים להגשים את החלום המתוק, מתוך תחושת שליחות אמיתית. 

החברה שלנו מורכבת מהון אנושי איכותי, דוברי שפות שונות המכירים את המנטליות בחו”ל ובעלי קשרים רבים עם אנשי מפתח וגופים גדולים. 

איתנו, תגשימו חלום.

שלכם, ‘הזכות להורות

מהבטן אל הלב הדרכת הורים

הדרכת הורים, זוגיות ומיניות
0587908013

מן האדמה

מארזי אוכל ליולדת, מתנות ליולדת
097926699

טיפול בכאבי שרירים ומתח כרוני

טיפול טווינא, טיפול מגע לאיזון הגוף
0545490434
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.