ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

10 המכות של המיניות וכיצד להתמודד איתן – אחרי לידה ובכלל

לרגל חג החירות, 10 הבעיות הנפוצות בחיי המין אחרי לידה ואיך ניתן להתגבר עליהן.

1.מה אתם סחים – כשגדלים עם מסרים מעוותים ולא נכונים על מיניות ויחסי מין, הם נתפסים כדבר “מלוכלך וסוטה”.

2. עוד שנייה נרדמים – כשיחסי המין כבר משעממים, מעיקים או לא שונים מלנקות את המקרר (בהנחה שהאחרון זה לא דבר שעושה לך את זה😉).

3. אווץ’ – כשיחסי המין כואבים לאחד.ת מכם.ן או לשניכם. זוהי תופעה נפוצה אחרי לידה.

4. לסיר אין “מכסה”– כשאין תיאום מיני, ולבני הזוג רצונות שונים. גם אם בעבר יחסי המין היו נפלאים, לעתים אחרי לידה מסיבות שונות אין התאמה.

5. ילדים! למה אתם נוגעים בעצמכם? – כשאנחנו גורמים לילדינו להרגיש לא בנוח עם גילוי המיניות שלהם.

6. המין של השכן – כשנדמה לנו שכולם מקיימים יותר יחסי מין, יותר מספקים ויותר מהנים.

7. LOVE YOURSELF – כשלא מכבדים ואוהבים את עצמכם.ן ובפרט את גופכם.ן. נשים אחרי לידה פעמים רבות סובלות מירידה בדימוי הגוף שלהן, מה שמשפיע, בין היתר, על חיי המין.

8. WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS – כשאין ביניכם קשר טוב, חברי, הדדי ואינטימי מחוץ למיטה, סביר להניח שהקשר בתוך המיטה יהיה דומה. לעתים, אחרי לידה מתערערים היחסים עקב מתחים ושינויים. הדבר משפיע, מטבע הדברים, גם על חיי המין.

9. לא לדעת את עצמך – כשלא מכירים את הגוף ולא יודעים מה נעים, מגרה ומענג עבורכם, איך הפרטנר ידע איך לגרום לנו סיפוק והנאה?

10. אין זמן – אחרי לידה, הימים עוברים כל כך מהר, בין הכביסה לבקבוקים, בין הנקות לחיתולים; ופה לשם, שנתיים לא נגעתם אחד.תבשני.ה.

10 הדיברות של המיניות הטובה (או: כיצד תתמודדו עם 10 המכות)

זוג מחובק מתנשק ברקע לבן, בתמונה שחור לבן
צילום: תמר שמש
 1. מיניות היא נרכשת – כדאי להבין שהדברים ברי שינוי,אם מחליטים להתמסר לשינוי החשיבה המעוותת על מיניות.
 2. תקשורת ומשחק – כשיחסי המין משעממים מי מבני הזוג (דבר נפוץ אחרי לידה), ראשית הכרחי לפתוח את הנושא. החשש שהפרטנר ייעלב או ייפגע הוא מוצדק; זוהי שיחה שצריכה להתקיים בנעימות ובפתיחות, עם הכבוד הראוי. חשוב להבין שפוגע יותר לפתוח את הנושא מאחורי גבו של הפרטנר (עם חבר/ה או בקבוצת פייסבוק להתייעצות). תקשורת קרובה, בפרט אחרי לידה, תביא לאינטימיות זוגית, שהיא בסיס חשוב להנאה במיטה. אחרי שיהיה לכם את זה, המיטה תוכל להיות מגרש המשחקים שלכם, כל עוד החוקים מקובלים על שניכם.
 3. פניה לגורם רפואי ומיני – פנייה לגינקולוג.ית שהם גם מטפלים מיניים, או לאורולוגים שעובדים במרפאות למיניות,תביא בדרך כלל לאבחון ולטיפול ממוקד בבעיה (מהפן הרפואי והרגשי). פנייה לבעל מקצוע מתאים תמנע “טרטור” בין רופאים, ייאוש וכאב.
 4. הרמזור המיני שלכם – שמושתת על היכרות, הבנה וקבלה מינית. ייתכן שאירועים שונים, כגון לידה, יביאו לשינוי בהעדפות שלכם.ן במיטה. לכן, גם אחרי לידה, חשוב לדבר על הצרכים המיניים השונים, לכבד אותם, לא ללגלג עליהם ולא לגרום לפרטנר להרגיש אשם. ההבנה ששניכם יצורים מיניים תביא לקבלה שלכל אחד מכם.ן יש רצונות, פנטזיות וצרכים נפרדים: אדום – מה לא תסכימו לעשות במיטה. כתום – מוכנים לדבר על זה:-) ירוק -יאללה “סעו”בכיף!
 5. PERMISSION – בדקו עד כמה אתם מרשים לעצמכם את השיח על מין ומיניות. לאחר מכן, שימו לב שאתם לא מיישמים ומשליכים על ילדיכם עמדות נוקשות שלכם. הבינו שמיניות היא חלק מהותי וחשוב באדם ובריאותו, והיא מתפתחת עם השנים. חיבור והיכרות של ילדיכם עם האני שלהם, הוא גם חיבור והיכרות עם מיניותם. נסו ללוות אותם ולתמוך בהם בדרך החשובה הזו, כמו בדברים אחרים בחייהם, ולא להוות עבורם חסם או לגרום להם לפתח רגשות אשם בנושא.
 6. חיי מין מהנים וסוערים לא מתבססים רק על התנוחות – יחסי מין הם לא רק כניסה של פין לנרתיק. לעתים, אחרי לידה האישה חווה קושי עם כניסה לנרתיק, מסיבות שונות (כתבה חשובה בנושא: תשוקה אחרי לידה זה חשוב, אבל מה אני עושה כשכואב לי?). לכן, חשוב להבין שניתן לקיים יחסי מין גם ללא כניסה לנרתיק. בשניהם ניתן לענג, להתענג ולהגיע לאורגזמה. יש אפילו מי שיטען, שרוב הנשים ייהנו יותר מיחסי מין ללא כניסה לנרתיק, בזכות האורגזמה הדגדגנית.
 7. “שולם שולם לעולם”, בינינו לבין עצמנו – איך תסכימו לשחק ביחד ולכייף במיטה, אם קשה לכם ועוד לא למדתם לאהוב/לקבל את הגוף שלכם? גם אם אחרי לידה גופך מרגיש לך זר ולא מוכר, למדי לאהוב אותו. התמקדי כל פעם בחלק אחר, נסי להסתכל עליו באור חיובי. חבקו את עצמכן.ם וקבלו את הגוף והנפש באהבה. למדו ליהנות מקבלת מחמאות.
 8. שולם שולם” עם הפרטנר – כדי ליהנות מיחסי מין, בפרט אחרי לידה, עליכם לנהוג”מחוץ למיטה” באופן שיגרום לכם להרגיש ביטחון אחד.תבשני.ה. יחסי מין מענגים מבוססים על חברות, הדדיות, ביטחון, אינטימיות ואהבה. אם אלה אינם קיימים, קודם כל תעבדו על זה. רק כך תוכלו לשאוף לסקס נהדר עם תשוקה מעולה.
 9. אם אין גופי לי, מי לי? – אם אתם לא יודעים מה מענג אתכם, מה נעים לכם, או מה “עושה לכם את זה”, יהיה קשה לפרטנר שלכם.ן לנחש זאת. חקרו ובדקו קודם כל בעצמכם. אם זה קשה לכם.ן, קבעו “זמן חקירה” עם הפרטנר (בתנאי שדיבר מס’ 8 מתקיים).
 10. זמן זה לא תירוץ – אני לא מכירה א.נשים שנהנים ממשהו ולא יתאמצו למצוא זמן לדבר הזה.

דעתי היא כזו: אם תשקיעו בדברות שלעיל, תלמדו להשקיע אחד.ת בשני.ה גם מחוץ למיטה, תבינו שאת החשק המיני צריך לבנות ולא לחכות שייפול עליכם מהשמיים, אז תבינו שגם אם אתם נורא עסוקים, כדאי לקבוע זמן לסקס. לפעמים סקס שתכוונו אליו מראש יכול להיות מהנה ומרגש פי אלף עבור שניכם.

יאללה תני רעיונות

 • קופסא עם מה ש”עושה לכם את זה”. בהתחלה היא תכלול מה שעושה לכם את זה מחוץ למיטה. כל אחד מוציא פתק במהלך היום ומבצע.
 • מתקדמים? אפשר גם במיטה.
 • לשתף בפנטזיות מיניות, תוך גילוי הבנה ורגישות.
 • זכרו שהמשחק המקדים מתחיל ברגע שהסתיים הסקס ועד לפעם הבאה.
 • המשחק המקדים הוא התיבול של הסקס עצמו. בלעדיו, בדיוק כמו באוכל, הסקס יהיה תפל.
 • הכי חשובה ההבנה שהסקס הוא חלק מהבריאות המינית והנפשית.

על מחברת הכתבה:

שלי פורפר-רוזן

עו”ס MA מטפלת פרטנית, מדריכת הורים אדלריאנית , מטפלת בזוגות ומטפלת מינית מוסמכת.  054-4909199

קליניקה לטיפול פסיכותרפיסטי זוגי ומיני

זוגיות ומיניות
0544909199

רותם סול פיזיותרפיה, פילטיס שיקומי ואימון גופני

אימון אישי, היום שאחרי הלידה
0544445576

ענבר אופק בשבילך

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0523701137
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.