ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

הצעות ל-20 שמות לבנות בינלאומיים-לועזיים:

כל שם הוא מיוחד ולכל שם הייחודיות שלו. יש מי שמתחברת יותר ויש שמתחברת פחות לשמות לועזיים. אם יש לכם משפחה בחו”ל או שמתכננים רילוקיישן בעתיד הקרוב זה לגמרי יכול להיות שיקול בבחירת השם ולחשוב מראש על שם בינלאומי שמצלצל טוב גם בחו”ל וגם בארץ.

מאחר ויש מאגר עצום של שמות לבנות בינלאומיים, ארגנו לכן רשימה של 20 שמות לבנות בינלאומיים ולועזיים, כדי להקל קצת עם הבחירה החשובה. 

שמות לבנות בינלאומיים – here we go:

אביגיל – בתנ”ך היתה אשתו של נבל הכרמלי ואחת מנשותיו של דוד המלך. היא נחשבה לאחת הנשים היפות וגם לצדיקה בממלכה. השם מהשמות “אבי” ו”גיל”, ולכן מתקשר לגאולה כי משמעותו אבי שמח או האלוהים שלי שמח.

אדל – פירושו של שם זה: אצילית ומכובדת, בגרמנית. ביהדות זהו שמה של ביתו היחידה של הבעל שם טוב והבת הבכורה של רבי נחמן מברסלב.

איב – שמה הבינלאומי של בת זוגתו של האדם הראשון שאלוהים יצר. בעברית היא מכונה חווה. מכיון שהיא האישה הראשונה בעולם, במקורות היא מכונה: אם האנושות כולה.

איימי – מקור השם בשפה הצרפתית והפירוש הינו: אהוב, אהובה. כמו כן, השם מסמל פעילות, עליזות, ידידות. 

אליזבת – למרות שמקורו של השם הוא בלועזית ומזוהה עם מלכת אנגליה, משמעותו שפע האל או שבועתו של אלוהים, כי הינו הטייה לשם אלישבע, מהתנ”ך.

אמה – מקור השם הינו בשפה הגרמנית, שפירושו: שלמות, אוניברסליות ואינסופיות. בשפה העברית הפירוש הינו – אם אלוהים.

אמילי – בשפה הלטינית פירוש המילה אמיליה: תחרות וחריצות, ולכן שם זה מזוהה עם מנהיגות, כריזמתיות, שאפתנות, מצויינות, אמביציה וביטחון עצמי. 

אנה – שם לועזי והוא כינוי  לשם המקראי – חנה בשפה הרוסית. לפי הנצרות, אנה הייתה סבתו של ישו, אמה של מריה הקדושה. שם זה מבטא רצון לאוניברסליות ורב-תרבותיות יחד עם החיבור למקורות היהודים.

אריאל – כינוייה של ירושלים ובית המקדש במקרא, השם מורכב מצירוף המלים ‘אריה’ ו-‘אל (האריה של אלוהים)’, האריה הוא סמל לאומץ, כוח וגבורה. 

בל – שם בל לועזי שפירושו בשפה הצרפתית: בחורה שנראית טוב, יפה ובעלת חן. שם זה הוא גם כינוי חיבה לשמות איזבל ואיזבלה.

גבריאל/ה – שם זה מגיע מהתנ”ך ומורכב מהמילים גברי ו-אל, דמותו של אלוהים כבן אנוש. מופיע בספר דניאל כמלך אותו ראה דניאל בחזונו.. באגדה הוא מוזכר גם כאחד המלאכים המגיעים לבקר את אברהם אבינו. המלאך גבריאל מוזכר הן בנצרות והן באיסלאם.

ג’וי – פירוש השם הוא שמחה, עונג, הנאה ואושר והרבה חיוביות בשפות לועזיות (אנגלית וצרפתית).

דניאל/ה – מספרי הכתובים בתנ”ך. יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.
זואי – בשפה היוונית פירוש שם זה הוא: ‘חיים’ והוא מסמל חיות, צמיחה, קיימא והמשכיות. 

ז’סמין (יסמין) – שמו של צמח בושם ריחני בצבעי צהוב או לבן. ישנם כ-200 זנים לצמח זה. ניתן להשתמש ביסמין לחליטות תה ולשתייה. שם זה מסמל פריחה, לבלוב וצמיחה ואת החיבור לטבע.

לי – מילה של שייכות בגוף ראשון, שפירושה: עבורי, בשבילי. כשמעניקים שם זה לתינוקות שמצטרפת למשפחה זה מעיד על שייכות עמוקה למשפחתה. השם לי מופיע בתנ”ך מספר פעמים במשמעות זו. 

ליאן – מקורו בשפה הסינית. בעברית הינו ראשי התיבות של: לי ילדה אלוהים נתן. מהטבע הוא: שמו של צמח הלוטוס, שקדוש בדתות ותרבויות שונות, ועל כן הלוטוס מסמל כוח אלוהי, בריאה, טהרה, יופי וחיים. 

ליב – הינו חיים בשפה הנורווגית. ליב הוא גם קיצור לשם אוליביה ובשפת היידיש פירוש שם זה הוא אריה ולכן שם זה מסמל חיים, חיוניות, הצלחה ושמחת חיים. 

נטלי – הוא קיצור לשם נטליה. בלועזית פירוש השם ניטל הוא חג המולד. השם נטלי הוא גם ראשי תיבות של: נשמה טהורה לעולם ירדה.

סול – בשפה הספרדית משמעות השם: שמש ופירוש נוסף לשם: שלום. סול הינו התו החמישי, בסולם התווים. שם זה מקושר גם למוסיקה וגם לטבע ולערכי רוחניות, רגש ושמחה.

קורל – בשפה הלטינית קורל = אלמוג. אלמוג הוא בעל חיים ימי מוגן שמהשלד שלו מפיקים חומר מיוחד המשמש ליצירת תכשיטים. קורל הוא גם גוון הצבע כתום-ורוד.

השמות כאן הם רק חלק מהמגוון העצום שיש לשמות לועזיים ולשמות לבנות בינלאומיים

נשמח שתשתפי אותנו בתגובות, בעוד שמות לבנות בינלאומיים/לועזיים שאת אוהבת במיוחד.

מאמרים נוספים בנושאי בחירת שם לבת:

הגר לדרמן איילי- ניתוח התנהגות והדרכת הורים

גמילה מחיתולים, הדרכת הורים
0504309005

ענבר אופק בשבילך

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0523701137

איקווליבריו דולה

איקווליבריו והיפוך עובר, דולה ללידה
0527761444
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.