ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

סקס בהריון – התהיות, השאלות, הבעיות וגם הפתרונות

זה קרה ואתם סופסוף בהריון או שלחלופין ההריון הגיע לגמרי בהפתעה. כך או כך עשויים להופיע קשיים שונים בחיי המין בזמן ההריון (גם אם היו קיימים לפני ההריון וגם אם לא).
לעיתים כשמתכננים להיכנס להריון, מגיעים לסקס עם תחושה של יחסי מין טכניים או שמרגישים כמו סוג של ביצוע משימה להשגת המטרה וזה “קצת” מוריד מהחשק המיני… שלא לדבר על ההשפעה על הרצון או/ו כוח כי המטרה כבר הושגה

סקס בהריון – התהיות השונות סביב זה

אז מה עושים כשהמטרה הושגה? מה עושים אם אין לך כוח כי את לא מרגישה טוב? מה עושים אם הוא ממש לא רוצה כי מפחיד אותו או לא מושך אותו, כן זה קיים וזה בסדר.
ובקיצור איך תצליחו לעבור את תקופת ההריון בלי לפגוע ביחסי המין ביניכם? ואולי אפילו תגלו את הסקס בהריון ותשפרו את חיי המין שלכם. 

חלק מהבעיות שעשויות לצוץ כשמדובר בסקס בהריון

  1. “אין לך כוח” – כי מובן שאם אינך מרגישה טוב לא יהיה לך כוח, רצון או חשק לכלום ובטח שלא לסקס בהריון . לרוב השליש הראשון של ההריון מאופיין בתחושה של חולשה בחילות הקאות ועוד תסמיני הריון שונים. כמובן שלא אצל כל הנשים אבל עד כמה שידוע לי, אצל רובן. אז איך תוכלי תוך כדי שאת מרגישה ככה עוד לרצות שלא לדבר על ליהנות מיחסי מין בהריון?
  2. חשש של הפרטנר לקיים יחסי מין בהריון – עוד סוגיה שעלולה לצוץ זה חשש של גברים לקיים יחסי מין עם כניסה לנרתיק כשבת זוגתם בהריון, הם חוששים להזיק לתינוק/ להזיק להריון. ולכן מעדיפים להימנע מסקס בהריון.
  3. איסור יחסי מין מבחינה רפואית – הכל טוב ויפה אבל ישנם מקרים מסוימים בהם הרופא המומחה לא מאפשר לכם לקיים יחסי מין בהריון, כדי לא להסתכן וכדי לשמור על ההריון.
בני זוג, הריון
קרדיט תמונה: canva

אבל אל דאגה להכל יש פתרונות:

הבנת המצב הקיים מצד שני הצדדים: ברור שכשאת לא מרגישה טוב לא תרצי לקיים יחסי מין בהריון וזה גם לא נכון לעשות זאת. לעיתים, ישנם שעות מסוימות, במהלך היום שאת מרגישה יותר אנרגטית וטוב יותר.  את השעות האלו כדאי לנצל לזמן זוגי-מיני-אינטימי. אגב, לאו דווקא בקיום יחסי מין עם כניסה לנרתיק, אפשר גם בליטוף, מגע נעים או שאת תענגי אותו אם זה מתאים לך מבחינה פיזית, רגשית וזוגית. ובעיקר להבין שזה לא ״הכל או כלום״.
החוכמה היא לא לשכוח את חשיבות הקרבה האינטימית-מינית ותתפלאו אבל כדי לזכור אותה לא צריך רק לבצע אותה, כלומר לקיים יחסי מין.

בהחלט אפשר לקיים מיניות גם במגע ללא חדירה, גם שרק צד אחד מקבל והשני הוא הנותן. אפשר להתחלף כשזה מתאים לשני הצדדים כמובן. אם המצב בלתי אפשרי מבחינתך זה כמובן מובן ובסדר. אבל גם פה חשוב לא להתעלם וכן לדבר על זה. מה תעשו מבחינה מינית כשתוכלו דעו שגם לראות סדרה מעוררת מינית (לא פורנו) או לקרוא ספר מיני אירוטי יחדיו זה סוג של מיניות.
אז תמיד תשמרו מקום למיניות שלכן, אם בביצוע ואם בשיח כדי שזו לא תלך לכן לאיבוד ואז יהיה קשה יותר להחזירה.

תשובות ועובדות רפואיות

אם הפרטנר חושש לקיים יחסי מין בהריון כדי לא להזיק לך, או במחשבות על העובר שבבטן ולכן קשה לו להתרכז או אפילו להתעורר מינית, חשוב לי שתדעו שזה נורמלי. 

תוכלו או לחזור לפתרון מספר אחד או לדבר עם הגינקולוג.ית המטפל.ת כדי שהפרטנר יקבל הסבר מדוע הסבירות היא גבוה שלא יוכל להזיק במהלך יחסי המין או למה הוא יכול לא לייחס חשיבות לעובר שבבטן מבחינת הגירוי המיני ולהרגיש בנוח עם קיום יחסי המין והמשיכה אליך. לרוב, הסבר רציונלי עוזר, במידה וזה לא עוזר – אמליץ על טיפול רגשי מיני.

אם אסור תשאלו מה מותר

שאסור לקיים יחסי מין מבחינה רפואית בהריון- תמיד תשאלו מה כן מותר לכם. למשל: האם להגיע לאורגזמה זה אפשרי ומותר? כי אם כן תוכלו להעזר ביחסי המין האוטורקורס, כלומר יחסי מין ללא כניסה לנרתיק שהם גם לגמרי חלק מקיום היחסים. 

אף אחד לא קבע שיחסי מין הם רק כניסה של פין לנרתיק. כך גם, תוכלו להרחיב ולהגדיל את התפריט המיני שלכם וללמוד ליהנות מעוד סוג של יחסי מין ובדיוק כמו במסעדה שיש לכם תפריט עם כל מיני מנות ראשונות , עיקריות וקינוח כך גם יהיה התפריט המיני שלכם מגוון וכשתוכלו לחזור לקיים יחסי מין עם כניסה לנרתיק תוכלו לבחור בכל פעם מה מתאים לכם עכשיו ולא להשתעמם.

המאמר מתייחס לזוגות שהזוגיות שלהם טובה חברית ואינטימית וכך גם הבסיס של המיניות שלהם..

על מחברת הכתבה:

שלי פורפר-רוזן

עו”ס MA מטפלת פרטנית, מדריכת הורים אדלריאנית , מטפלת בזוגות ומטפלת מינית מוסמכת.  054-4909199

הקסם של לייה

הילינג אנרגטי, רפלקסולוגיה
0542182148

מסע של אמא-מירב ארווס

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0534286857

ילדים מרגישים מאוד

ויסות חושי, ליווי התפתחותי
0549467924
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.