ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות לבנים מהטבע

מתוך מבחר אינסופי של שמות לבנים, יש את אלו שחשוב להם שהשם יגיע מהתורה או שהשם יהיה בינלאומי למשל. ויש מי שחשוב להם שהשם יהיה בעל שורשיות ועם חיבור לטבע.

בכתבה הבאה ריכזנו 20 שמות לבנים מהטבע, על מנת קצת להקל על בחירת השם מתוך השפע הרב שיש.

דוגמאות לשמות לבנים מהטבע, שאנחנו אוהבות במיוחד:

אביב – עונה מבין ארבעת עונות השנה. עונה המסמלת צמיחה, פריחה, התרעננות והתחדשות. עונת האביב מגיעה אחרי החורף ומסתיימת לפני הקיץ.

אדם – מקור השם מהטבע: מהאדמה. זהו גם האדם הראשון המוזכר בספר בראשית, שנברא בצלמו של אלוהים. אדם הוא בן אנוש, הגון וטוב.

אורן – עץ מחטני הנפוץ בארצנו, שמופיע עוד בתנ”ך, שם שמסמל אהבת הארץ, שורשיות עמוקה, פריחה וצמיחה. 

אייל – בעל חיים ממשפחת היונקים מעלי הגרה מבעלי הקרניים. בתנ”ך מופיע ‘אייל’ עם משמעות נוספת של: גבורה, און וכוח.

אילן – מגיע מעולם הצומח, זהו עץ רב שנתי, מרשים ביותר כי בעל גזע חזק ורחב עם צמרת מלאת עלים שמסמל עומתיות של הטבע, חוזק, צמיחה, יציבות ועמידות.

אופק – קו אופקי ודמיוני שעובר היכן שנפגשים השמיים והארץ או השמיים והים. את קו זה ניתן לראות רק כשאין שום עצם חוסם (בית, צמחייה, עמוד וכו’) במרחב ושדה הראייה פתוח. שם שמסמל הצלחה, הגשמה וראייה לעתיד.

אפיק – הינו דרך, שביל או מסלול בו יש זרימת מים. אפיק הוא גם ערוץ של אמצעי תקשורת. בנוסף, זהו שמו של קיבוץ בדרום רמת הגולן. שם זה מופיע עוד בימי התנ”ך והוא שמה של עיר בנחלת אשר. 

ארבל – הר/מצוק בגליל התחתון שבצפון הארץ. בתקופת תנ”ך ובימי בית שני על מצוק זה היה ישוב של כהנים בשם ארבל.

בר – מופיע בתנ”ך גם כתבואה וגם בהקשר של טוהר. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה. 

גבע – הוא הר קטן, גבעה קטנה באזור הררי, תלולית. בספר מלכים בתנ”ך, גבע הוא שמן של שתי ערים מרכזיות בשבט בנימין ושבט יהודה.

גיא – מעבר צר הממוקם בין שני הרים, ומיוחס לפלא טבעי, מאופיינים הן ביופי וברוגע והן בפראות. שם זה מסמל חיבור לשורשים ואהבה לטבע ולחופש. 

דין – מעולם הטבע, הפירוש לשם דין הוא עמק או בקעה ובשפה האנגלית, פירוש השם הוא דיקן. מעולם המשפט פירוש שם זה הינו עשיית צדק, או דיון (כדוגמת: דין ודברים). 

דרור – מקור השם הינו מהתנ”ך בתיאור חירותם של בני ישראל וכן, פירוש אחד לשם הוא חופש. והפירוש השני הינו מהטבע: דרור הינה ציפור שיר קטנה, הנפוצה מאוד בארצנו.

גפן – הינו צמח מטפס מיוחד שמקורו בספר דברים. צמח זה מניב אשכולות ענבים, שבנוסף לפירותיו (מהם גם מפיקים יין) ניתן לאכול את עליו. הוא גם אחד משבעת המינים ולכן מסמל צמיחה, מחזוריות, המשכיות, פריון ונדיבות. 

יהל – מגיע מהמילה ‘הילה’, שהינה תופעה אופטית בטבע בה נראה מעגל מסביב למוקד האור. ולכן פירושו הוא הפצת אור או זריחה. יהל מוזכר בתנ”ך בהקשר של פעולת האור. כמו כן, הוא גם שמו של הר ושמו של קיבוץ בערבה ליד ערד.

יובל – בתנ”ך יובל בן למך הוא שהמציא את תורת הנגינה המוזכר כנחל הנשפך אל תוך נהר גדול. פירוש נוסף הוא תקופה של חמישים שנה.

לוטם – שם זה מגיע מעולם הצומח. לוטם הינו שיח נמוך, רב עונתי עם פרחים גדולים. שיח הלוטם נפוץ בישראל ובארצות הים התיכון השונות . בנוסף זהו שמו של קיבוץ בגליל ושל נחל שזורם באזור הכרמל.

עומר – שם זה מגיע מהתנ”ך ומעולם הצומח ומתאר קבוצת שיבולים או תבואה. עומר גם מתאר תקופה בת שבעה שבועות ביהדות שבסופה חוגגים את חג השבועות, הנקראת ספירת העומר. לכן שם זה מתקשר גם ליהדות, גם למסורת וגם לטבע.

פלג – הינו נחל קטן או זרם כלשהו בטבע וגם קבוצה מסוימת או סיעה. בתנ”ך, פלג הוא בנו של עבר שחי 239 שנה ושמו ניתן על ידי אביו שבתקופתו היה פילוג בארץ.

שוהם – אבן חן יקרת ערך בגוונים שונים: כחול או חום, חום כהה-שחור. זהו גם שמו של יישוב במרכז הארץ. בתנ”ך שוהם היא אחת מאבני החן ששובצו בחושן שלבש הכהן הגדול בבית המקדש. אבן השוהם מיוחסת לשבט אפרים ושבט מנשה.

השמות כאן הם רק נגיעה ממגוון השמות העצום שיש לשמות לבנים מהטבע. 

ממש נשמח שתשתפו אותנו בתגובות, בעוד שמות לבנים מהטבע שלא היו כאן הפעם.

קראו גם:

ענבר אופק בשבילך

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0523701137

מן האדמה

מארזי אוכל ליולדת, מתנות ליולדת
097926699

שירלי כנעני מאמנת

אימון אישי
0543352211
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.