ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

הפלות חוזרות – כל מה שצריך לדעת

הפלות חוזרות הוא מונח המתייחס לתרחישים בהם מדובר על שלוש הפלות או יותר. זאת בעוד כי מדובר על בעיה שכיחה במיוחד, אשר פוגעת באופן ישיר בכמעט עשרה אחוזים מהזוגות. יחד עם האמור, חשוב לציין כי הסיבות להפלות חוזרות הן מגוונות במיוחד, והן יכולות להיות סביבתיות, גנטיות, אנטומיות או לחילופין הורמונליות.

הגורמים הגנטיים להפלות חוזרות

בראש ובראשונה, חשוב לציין כי הגורמים הגנטיים מהווים את החלק הנרחב ביותר בהפלות חוזרות, בעוד כי מדובר על כבין 3 ל-5 אחוז מהמקרים.

גורמים גנטיים להפלות חוזרות כוללים בין היתר:

מוטציות גנטיות – מוטציות גנטיות מהוות שינוי ברצף ה-DNA שבגוף האדם. זאת בעוד כי מוטציות גנטיות יכולות לא פעם להוביל למצב של הפלות חוזרות, מחלות גנטיות ואפילו לפגיעה ישירה בבריאות הפיזית או לחילופין הנפשית של הילד.

הפרעות כרומוזומליות – למעשה, מדובר על מצב בו מספר הכרומוזומים או לחילופין מבנה הכרומוזומים אינו תקין. מקרים שכאלה יכולים להוביל למומים מולדים, פגיעה בבריאות הנפשית או הפיזית של הילד וכמובן, להפלות חוזרות.

נשאות גנטית – נשאות גנטית היא למעשה תרחיש בו אדם נושא בתוכו מוטציה גנטית שאינה מתלווה למחלות כאלו ואחרות, אך יכולה להוביל למחלות אצל ילדיו. 

הפלות חוזרות
קרדיט לתמונה Freepik

ייעוץ גנטי להפלות חוזרות – איך זה עובד?

בעת בה אנו מדברים על ייעוץ גנטי להפלות חוזרות , הרי שמדובר על שורת בדיקות שכל תפקידן הוא לזהות את הגורם העיקרי להפלות החוזרות. בין הבדיקות תוכלו לפגוש:

  1. צ’יפ גנטי – בדיקת צ’יפ גנטי היא בדיקה שכל תפקידה הוא לבחון את כלל הכרומוזומים של ההורים במטרה לאתר שינויים כאלו ואחרים בכרומוזומים.

2. קריוטיפ – בדיקה שבוחנת את מבנה הכרומוזומים של ההורים.

3. בדיקות נוספות – במידת הצורך, ניתן לבצע מספר בדיקות גנטיות נוספות, בין אם מדובר על נשאות גנטים, פגמים תורשתיים וכיוצא בכך.

האם ייעוץ גנטי יכול לסייע?

ייעוץ גנטי להפלות חוזרות יכול לסייע בצורה נרחבת לזוגות הסובלים מהפלות חוזרות במגוון דרכים, ביניהם:

איתור הגורם העיקרי – ייעוץ גנטי להפלות חוזרות יכול לסייע באיתור הגורם העיקרי להפלות החוזרות, מה שיעניק לכם את האפשרות לגשת לטיפול יעיל ואפקטיבי יותר.

העלאת סיכויי ההצלחה – במידה והגורם העיקרי להפלות החוזרות הוא גנטי, ניתן לבצע טיפול במחלה או לחילופין למנוע את העברת המחלה אל הילד. כאשר מדובר על מצבים אחרים, ניתן לבצע טיפול נקודתי בגורם הפיזי או לחילופין ההורמונלי שמוביל להפלות החוזרות, מה שעלול להעלות את סיכויי ההצלחה בהריון הבא.

תמיכה רגשית – ייעוץ גנטי להפלות חוזרות מסייע גם באמצעות מתן תמיכה רגשית לזוגות אשר סובלים מתופעת ההפלות החוזרות שכן, לא ניתן להתעלם מן העובדה כי מדובר על אירוע טראומתי במיוחד.

הכתבה בחסות: ביי פוסט

לדרמן אנקה – צלמת

היום שאחרי הלידה, מתנה מפנקת ללידה
0543157115

ענבר אופק בשבילך

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0523701137

פאלמרס

הכנה ללידה, מתנה מפנקת ללידה
0543401151
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.