מהי רשלנות רפואית קרע דרגה 3 בלידה?

כל אישה בהיריון, מתפללת מעומק ליבה, כי הכל ילך כשורה, (החל מהכניסה להריון ועד ללידה עצמה) וכי בסופו של דבר, תזכה לחזור הביתה, בריאה ושלמה, עם תינוק בריא על הידיים. אבל, כמו שכולנו יודעים, לידה זה תהליך לא פשוט ואכן, במהלך הלידה, במקרים מסוימים, חלק מהיולדות עלולות להיכנס למצב רפואי מורכב ועדין, הדורש התערבות חריגה של הצוות הרפואי. תופעה של קרע דרגה 3, היא תופעה אשר במהלכה, החלק שבין הנרתיק לחולחלת, כלומר, הרקטום, נקרע כתוצאה מהלידה. נשים רבות סובלות מקרעים בנרתיק במהלך הלידה, כאשר חומרת הקרע נמדדת במספרים הנעים בין 1-4. קרע דרגה 3 בלידה נחשב לקרע עמוק ורחב יותר. תפקידו של הצוות הרפואי, הוא לתפור את הקרע, בעדינות, באמצעות טכניקות המיועדות לטיפול באיזור הרגיש והעדין הזה. אם הכל מתנהל כשורה, אזי כל שנותר ליולדת הוא לתת לעצמה את הזמן לעבור את תהליכי ההתאוששות וההחלמה. אבל, במידה ומדובר על תופעה חריגה, במהלכה, הצוות הרפואי פעל לא כשורה, זה הזמן לערב עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית בלידה. 

רשלנות רפואית קרע
קרדיט לתמונה FREEPIK

כמה מילים על השדה המשפטי העוסק ברשלנות רפואית 

תפקידו של הצוות הרפואי, על פי החוק, זה לעשות את המיטב, כדי שהמטופלת תקבל את הטיפול הטוב ביותר. הצוות הרפואי מלווה את האישה היולדת מהרגעים הראשונים, בהם הצוות מזהה כי יש בעיה, בהמשך, הרופא המטפל צריך לתת אבחנה רפואית מקצועית, אז הצוות הרפואי נדרש לבצע את הטיפול המתאים ובהמשך, לצוות יש אחריות, גם במהלך ההתאוששות שלאחר הטיפול. 

עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית בלידה, הוא מי שמלווה את האישה היולדת, במקרים בהם הצוות הרפואי שגה ולא נתן טיפול הולם באחד מארבעת השלבים אותם ציינו קודם. חשוב להבין, שמדובר בתחום מורכב, משום שהחוק קובע כי על הצוות הרפואי, כלומר, על הרופא המטפל, האחיות המלוות ועוד, לתת לכל מטופלת טיפול מקצועי במידה סבירה. כאן אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה זה בדיוק טיפול סביר? נשאל האם אפשר היה לעשות את הדברים אחרת, האם נגרם נזק ליולדת כתוצאה מהחלטה שגויה או טעות של אחד מחברי הצוות המטפלים ובהמשך, עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית יגיש תלונה כדי לעמוד על הזכויות של היולדת בבית המשפט. 

את לא צריכה להישאר עם זה לבד 

במידה וחווית רשלנות רפואית בלידה מכל סוג שהוא ובמיוחד אם את סובלת מכאבים עזים, נזק רפואי חמור ועוגמת נפש, כתוצאה מקבלת טיפול בלתי הולם במהלך הלידה, יש למי לפנות. אלי מאור ושות’, חברת עורכי דין, מנוהלת על ידי אלי מאור, עורך דין וותיק המכיר את עולם הרשלנות הרפואית מקרוב. יש מי שיאבק על הזכויות שלך, לפרטים, מוזמנת ליצור קשר. 

הכתבה בחסות: דניאל זריהן-קידום אתרים בגוגל

טיפול בכאבי שרירים ומתח כרוני

טיפול מגע לאיזון הגוף, מתנות ליולדת
0545490434

מסע של אמא-מירב ארווס

דולה לאחר לידה, מנחת מעגל אימהות
0534286857

ערוגות טיפוח אורגני

הומאופתיה וצמחי מרפא, מתנות ליולדת
0502249600

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.