ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

5 טיפים להתמודדות עם נדודי שינה אצל ילדים

נדודי שינה היא תופעה היכולה להשפיע על מבוגרים וילדים כאחד. חוסר בשינה עבור ילדים יכול ליצור מגוון של השפעות שליליות כמו עייפות לאורך היום, שיבוש הרגלי אכילה, קושי להתרכז ועוד. לכן, חשוב מאוד לסייע לילדים הסובלים מנדודי שינה, כדי לשפר את איכות חייהם וחייכם. לפניכם חמישה טיפים שיסייעו לכם להתמודדות עם נדודי שינה אצל ילדים.

בחרו את המזרן הנכון

אחת הסיבות אשר יכולות לגרום לנדודי שינה אצל ילדים היא מזרן לא נוח. המזרן צריך לספק לגופו של הילד תמיכה הולמת, כדי שתהיה באפשרותו היכולת להירדם בקלות ולישון לאורך הלילה ללא הפרעות מיותרות. מומלץ לרכוש מזרן ילדים אשר מותאם לגופם ומאפשר להם ליהנות מרמת קשיחות אשר תתאים לשלבי התפתחות שונים. 

המזרן המתאים ביותר לגופם של הילדים הוא בהחלט מזרן ויסקו. ויסקו או ספוג זיכרון, אשר פותח במיוחד על ידי NASA, כדי לרפד את המושבים של האסטרונאוטים כך שתהיה לכם תמיכה מתאימה. מצד אחד המזרן מאפשר לגוף לחוש עטוף ולהירגע, אך מצד שני הוא מתאים את צורתו לגופו של מי שישן עליו, כדי שכל חלק וחלק יקבל תמיכה מתאימה. 

כאשר בוחרים מזרן לילדים, חשוב גם לוודא כי מדובר במזרן בטוח אשר אינו פולט חומרים רעילים מסוכנים. כמו כן, מומלץ לבחור במזרן ויסקו המשלב שכבה המסייעת בשמירה על איזון טמפרטורת הגוף לאורך הלילה, כדי להבטיח שינה עמוקה ורציפה. 

נדודי שינה אצל ילדים
קרדיט לתמונה פנדה

צרו שגרת לילה 

יצירת שגרת לילה היא חלק בלתי נפרד משיפור איכות השינה של ילדיכם. שגרה ברורה לפני הכניסה למיטה תסייע לילדכם להירדם מהר יותר ולשמור על שינה רציפה. שגרת הלילה יכולה לכלול אמבטיה חמה, צחצוח שיניים, קריאת סיפור לפני השינה או כל פעילות אחרת שתהיה מרגיעה ותיצור שגרה מועילה. 

שגרה קבועה לפני הכניסה למיטה תאותת למוחו של הילד שהגיע הזמן לישון ותאפשר להם להירגע. מומלץ במהלך שגרה זו להימנע מפעילויות מעוררות כמו משחקים, צפייה בטלוויזיה או משחק במחשב. 

הגבילו את זמן המסך

המסכים אינם זרים כלל לילדים של ימינו, אך הם יכולים לפגום מאוד באיכות השינה. צפייה ממושכת במסכים נמצאה כגורם היוצר הפרעות שינה אצל ילדים. האור הכחול המופץ ממכשירים חשמליים יכול להפריע למעגלי השינה והערות התקינים של הגוף. לכן, חשוב להגביל את זמן המסך של הילדים, במיוחד לפני השינה. מומלץ להימנע ממסכים לגמרי, כשעה לפני זמן הכניסה למיטה. הימנעות זו כוללת טלוויזיות, מחשבים, טלפונים חכמים או טאבלטים. 

צרו סביבה נוחה לשינה

יצירת סביבה נוחה לשינה היא חשובה ביותר ליצירת הרגלי שינה בריאים אצל ילדים. בחדר השינה צריכה להיות טמפרטורה נוחה, אווירה רגועה, שקט וחושך. מומלץ לרכוש מיטה ומזרן שיהיו נוחים ויאפשרו לילד להירגע. כדאי להשקיע גם בכרית ומצעים נעימים שבהם יוכל הילד להתעטף בנוחות. מומלץ להרחיק מחדר השינה מכשירים אלקטרוניים ומשחקים אשר עשויים להביא להשתתפות בפעילות מעוררת. 

עודדו את ילדיכם להישאר פעילים במהלך היום

פעילות גופנית מביאה עימה יתרונות רבים לילדים, כולל שינה טובה יותר. פעילות גופנית קבועה יכולה לסייע לילדים להירדם מהר יותר ולישון ללא הפרעות לאורך זמן רב יותר. יחד עם זאת, חשוב לקבוע את זמן הפעילות בזמן המתאים. אם הילדים ייקחו חלק בפעילות גופנית סמוך לזמן השינה, האדרנלין עשוי למנוע מהם להירדם בקלות. לכן, נסו לעודד את ילדיכם להישאר פעילים במהלך היום או בשעות הערב המוקדמות. פעילויות כמו רכיבה על אופניים, שחייה, השתתפות בחוגים של אומנויות לחימה או ריקוד, הן אפשרויות נהדרות עבורם. 

הכתבה בחסות: פנדה

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584

איקווליבריו דולה

איקווליבריו והיפוך עובר, דולה ללידה
0527761444

לדרמן אנקה – צלמת

היום שאחרי הלידה, מתנה מפנקת ללידה
0543157115
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.