ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות מיוחדים לבנות – 20 שמות מחכים לך כאן 

כל שם הוא מיוחד ולכל שם הייחודיות שלו. מאחר ויש מאגר עצום של שמות מיוחדים לבנות,

ארגנו לכן רשימה של 20 שמות מיוחדים לבנות עם פירוש לכל שם, כדי להקל קצת עם הבחירה החשובה. 

יאללה מוכנות?

שמות מיוחדים לבנות +פירוש:

אביגיל – בתנ”ך היתה אשתו של נבל הכרמלי ואחת מנשותיו של דוד המלך. היא נחשבה לאחת הנשים היפות וגם לצדיקה בממלכה. השם מהשמות “אבי” ו”גיל”, ולכן מתקשר לגאולה כי משמעותו אבי שמח או האלוהים שלי שמח.

אבישג – מוזכרת בתנ”ך בספר מלכים א’ כאבישג השונמית, שהגיעה מהעיר שונם, כדי לטפל בדוד המלך בימיו האחרונים. אבישג נחשבה ליפת תואר ולטובת לב.

אדל – פירושו של שם זה: אצילית ומכובדת, בגרמנית. ביהדות זהו שמה של ביתו היחידה של הבעל שם טוב והבת הבכורה של רבי נחמן מברסלב.

אופל – מקור השם בשפה הלטינית, שזוהי אבן החן ‘לשם’. אבן זו נחשבת לאבן יקרה שמביאה עימה מזל טוב, היא גם שימשה כאחת מאבני החושן שבבגדיו של הכהן הגדול וסימלה את שבט דן.

אופק – קו אופקי ודמיוני שעובר היכן שנפגשים השמיים והארץ או השמיים והים. את קו זה ניתן לראות רק כשאין שום עצם חוסם (בית, צמחייה, עמוד וכו’) במרחב ושדה הראייה פתוח. שם שמסמל הצלחה, הגשמה וראייה לעתיד.

אליזבת – למרות שמקורו של השם הוא בלועזית ומזוהה עם מלכת אנגליה, משמעותו שפע האל או שבועתו של אלוהים, כי הינו הטיה לשם אלישבע, מהתנ”ך.

ארבל – הר בגליל התחתון בצפון הארץ. בתקופת התנ”ך ובימי בית שני על הר ארבל היה ישוב של כהנים בשם זה.

בל – שם בל לועזי שפירושו בשפה הצרפתית: בחורה שנראית טוב, יפה ובעלת חן. שם זה הוא גם כינוי חיבה לשמות איזבל ואיזבלה.

בר – השם מגיע מהתנ”ך גם כתבואה וגם בהקשר של טוהר. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה. 

ג’וי – פירוש השם הוא שמחה, עונג, הנאה ואושר והרבה חיוביות בשפות לועזיות (אנגלית וצרפתית).

זואי – פירוש השם ‘חיים’ בשפה היוונית והוא מסמל חיות, צמיחה, קיימא והמשכיות. 

טליה – השם מורכב מהמילים ‘טל’ ו-‘יה’ כלומר טל האלוהים. בנוסף טליה הינה היקף המותניים ופירוש נוסף הינו כבשה צעירה, עדינה ורכה שעדיין יונקת.

יסמין – שמו של צמח בושם ריחני בצבעי צהוב או לבן. ישנם כ-200 זנים לצמח זה. ניתן להשתמש ביסמין לחליטות תה ולשתייה. שם זה מסמל פריחה, לבלוב וצמיחה ואת החיבור לטבע.

ליב – בשפה הנורווגית פירוש השם הוא חיים והוא גם קיצור לשם אוליביה ובשפת היידיש פירוש שם זה הוא אריה ולכן השם ליב מסמל חיות, חיוניות, הצלחה ושמחת חיים. 

מתן – בתנ”ך מתן הוא גם אביו של שפטיה, משריו של המלך וגם כהן הבעל בתקופת מלוכת עתליה ואחזיהו. שם זה גם מוזכר בתנ”ך במתן התורה לעם ישראל והוא גם השם השני של חג השבועות. פירושו המילולי של מתן הינו נתינה.

סהר – מופיע בתנ”ך בספר שיר השירים ופירושו ירח שנמצא בשמיים ומסתובב סביב כדור הארץ ומאיר אור בחשכה. בנוסף, פירוש השם הוא חצי עיגול.

סול – לשם זה מספר משמעויות: סול הינו התו החמישי, בסולם התווים. בשפה הספרדית משמעות השם: שמש ופירוש נוסף לשם: שלום. שם שמקושר גם למוסיקה וגם לטבע ולערכי רוחניות, רגש ושמחה.

קורל – הינו אלמוג בשפה הלטינית. אלמוג הוא בעל חיים ימי מוגן, מהשלד שלו מפיקים חומר מיוחד שמשמש ליצירה של תכשיטים. בנוסף, קורל הוא השם של גוון הצבע כתום-ורוד.

שי – פירושו: מתנה, מנחה. שם זה מופיע בספר תהילים, בתנ”ך כתיאור למעשי צדקה, כמתנות שמביאים לאלוהים. לרחל המשוררת שיר ידוע בשם ‘שי’. 

תהל – בספר איוב בתנ”ך מוזכר שם זה כאור הקורן מעיניו של אדם מבורך. תהל הינו פעולת ההארה והפצת האור והזוהר ומסמל תקווה לעתיד מואר.  

השמות כאן הם רק חלק מהמגוון העצום שיש לשמות לבנות בכלל ולשמות מיוחדים לבנות בפרט.

נשמח שתשתפי אותנו בתגובות, בעוד שמות מיוחדים לבנות שאת אוהבת, שהיו חסרים לך כאן.

עוד מאמרים בנושאי שמות לבנות:

מן האדמה

מארזי אוכל ליולדת, מתנות ליולדת
097926699

הגר לדרמן איילי- ניתוח התנהגות והדרכת הורים

אח חדש במשפחה, גמילה מחיתולים
0504309005

מהבטן אל הלב הדרכת הורים

אח חדש במשפחה, הדרכת הורים
0587908013
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.