ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות תנכיים לבנות – 20 שמות נבחרים

מתוך מבחר אינסופי של שמות לבנות, אם חשוב לך שהשם של בתך יגיע מהמקורות, הגעת לכתבה שמרכזת עבורך 20 שמות תנכיים לבנות, כולל פירוש השם כמובן.

שמות תנכיים לבנות לפי סדר ה-אלפבית:

אביטל – אביטל היתה אימו של שפטיה (בנו החמישי של דוד המלך) ואחת מנשותיו של דוד המלך (בתנ”ך בספר שמואל ב’). המילים המרכיבות את השם: ‘אבי’+’טל’, בצירופן יחד מסמלות גשם ברכה שמעניק האלוהים.

אביגיל – אשתו של נבל הכרמלי ומנשותיו של דוד המלך בתנ”ך. אביגיל נחשבה ליפות בנשים, לישרה ולצדיקה השוחרת שלום בממלכה. השם כשמפורק מורכב מ’אבי’ ו’גיל’, ומשמעותו אבי שמח או האלוהים שלי שמח ועל כן מתקשר לגאולה ולשמחה.

ארבל – הינו הר/מצוק בגליל התחתון שצפון הארץ. בתקופת תנ”ך ובימי בית שני על מצוק זה היה ישוב של כהנים בשם זהה.

אריאל – במקרא אריאל הינו הכינוי של ירושלים ובית המקדש. השם מורכב מ ‘אריה’ ו-‘אל ומשמעותו האריה של אלוהים, האריה הוא גם סמל לאומץ, כוח וגבורה. 

גבריאל – שם זה מגיע מהתנ”ך ומורכב מהמילים גברי ו-אל, דמותו של אלוהים כבן אנוש. מופיע בספר דניאל כמלך אותו ראה דניאל בחזונו. באגדה הוא מוזכר גם כאחד המלאכים המגיעים לבקר את אברהם אבינו. המלאך גבריאל מוזכר גם באיסלאם וגם בנצרות.

גפן – מקורו של השם בספר דברים ומתאר צמח מטפס מיוחד, המניב אשכולות ענבים, שבנוסף לפירותיו (מהם גם מפיקים יין) ניתן לאכול את עליו. הוא גם אחד משבעת המינים ולכן מסמל צמיחה, מחזוריות, המשכיות, פריון ונדיבות. 

דניאל – אחד מספרי הכתובים בתנ”ך. הוא היה יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.

הדר – אחד מצאצאיו של עשיו, אחיו של יעקב, בתנ”ך הוא מתאר הוד, פאר ויופי והינו אחד מארבעת המינים. כמו כן, הוא כינוי למשפחת עצים הגדלים בפרדס כמו: תפוז, אשכולית ולימון.

יובל – בתנ”ך יובל בן למך הוא שהמציא את תורת הנגינה ומוזכר כנחל שנשפך אל תוך נהר גדול. פירוש נוסף הוא תקופה של חמישים שנה.

יעל – אחת מהשמות הנפוצים בימינו מתוך השמות לבנות מהתנך. יעל היתה אשתו של חבר הקיני. באמצעות יתד האוהל, היא הרגה את סיסרא, שר צבאו של מלך כנען ובכך הושיעה את עם ישראל.

ליה – שם זה מגיע מהתנ”ך ככינוייה של לאה – אחת מארבע האמהות של עם ישראל, אשתו של יעקב אבינו ‘לי’ ו-‘יה’ המרכיבים את השם, יחד הפירוש: לי אלוהים/ האלוהים בשבילי או האלוהים שלי.

מיכל – מיכל היתה בתו הצעירה של שאול המלך ואשתו הראשונה של דוד המלך. מיכל עזרה לדוד המלך לברוח כשאביה רצה להרוג אותו. השם מיכל מסמל אהבה, נאמנות, יוזמה, נחישות, אומץ, וגבורה.

נוגה – אחד מבניו של דוד המלך וגם שמו של ונוס, כוכב הלכת השני במרחקו מהשמש והקרוב ביותר לכדור הארץ במרחקו ובממדיו. משמעות השם גם אור חזק, שזורח ומאיר.

נועה – נועה מופיעה בתנ”ך בספר במדבר כאחת מחמשת בנותיו של צלפחד. נוצר פסק הלכתי בנוגע לירושה (כשאין לאב בנים), בעקבות סיפור הירושה שלה ושל אחיותיה. השם נועה מקושר לאהבה, לאומץ, לשיוויון הזדמנויות, לצדק, אהבה, פמניזם ודאגה לזכויות נשים.

נעמה – בפעם הראשונה בתנ”ך מוזכרת הדמות נעמה, בספר בראשית כבתו של למך בן מתושאל ופעם השנייה שמוזכרת היא בדמות אמו של רחבעם, מלך יהודה .שם זה מקושר לנעימות, עדינות, אצילות, רגישות,יופי טוב לב ושמחה. 

נעמי – הינה אשת אלימלך, במגילת רות. הם התגוררו בבית לחם ועברו לשדה מואב בגלל הרעב שהיה. לאחר מות בעלה ושני ילדיה, היא שבה בחזרה. 

ספיר – שם זה מופיע בספר שמות בתנ”ך, אבן הספיר הינה אחת משתים עשרה האבנים ששובצו בחושן שלבש הכהן הגדול. אבן זו משויכת לשבט יששכר. צבע הספיר: כחול עז והחומר ממנו מורכבת הוא החומר הקשה ביותר אחרי היהלום.

קרן – בתנ”ך קרן היא בתו השלישית של איוב. פירוש נוסף מהטבע: עצם קשה על ראש בעל חיים, כמו על תיש או איל  וגם פירוש שהוא פס אור שיוצא ממקור של אור.וכלי נשיפה קדום.

שירה – בתנ”ך שם זה מופיע בספר שמות ומתאר זמר, פיוט או מזמור. בתוספת האות ‘ה’ לשם, שם זה מקבל אלמנט של קדושה. ומשמעותו גם השמעת שירים במנגינה מסויימת.

תמר – הופיעה בתנ”ך בספר בראשית כאשתו של ער, כלתו של יהודה ואמם של בניו התאומים – פרץ וזרח. ובספר שמואל כביתו של דוד המלך. 

השמות כאן הם רק חלק מהמגוון העצום שיש לשמות לבנות בכלל ולשמות תנכיים לבנות בפרט. 

ממש נשמח שתשתפו אותנו בתגובות, בעוד שמות תנכיים לבנות שאתן אוהבות במיוחד.

קראי גם:

איקווליבריו דולה

איקווליבריו והיפוך עובר, דולה ללידה
0527761444

טליה שחר – מטפלת LI-CBT

היום שאחרי הלידה, חרדה אחרי לידה
0526678028

עיטוף של אהבה

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0546400505
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.