ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות לבנות מהטבע – 20 שמות מחכים לך ממש כאן

מתוך מגוון מטורף של שמות לבנות, יש את אלו שמעוניינות בשמות מיוחדים לבנות, שחשוב להן שמות לבנות עם משמעות או שיעדיפו שמות לבנות מהתנ”ך, או שמסיבות של רילוקיישן/עינייני שפה ישמחו לשמות אמריקאיים לבנות.

בשנים האחרונות, מעניין למצוא שימוש נרחב יותר בשמות לבנות מהטבע. והאמת שיש לא מעט שמות ממש יפים! ניסינו לתמצת לרשימה של 20 שמות לבנות מהטבע אבל כמובן שיש עוד מלא!

שמות לבנות מהטבע
קרדיט תמונה: canva

שמות לבנות מהטבע + פירוש השם:

אביב – העונה שמסמלת צמיחה, פריחה, התרעננות והתחדשות אחרי החורף ולפני הקיץ.

אגם – כבר מופיע בימי התנ”ך כמקור מים המוקף סביבו ביבשה, המים לרוב מתוקים. השם לרוב מתקשר לרוגע, יופי, שלווה, אצילות, בריאה, שפע, חיבור לטבע, אנרגיה טובה, כוח, עוצמה וחיים.

אופיר – שם זה מגיע מהתנ”ך, גם כארץ עשירה באוצרות טבע וגם שמו של אחד מצאציו של שם. 

אלה – בטבע, שם של משפחת עצים נפוצים בארץ ישראל – ה”אלתיים”. עץ זה נותן צל רב ולכן מקושר להענקת ביטחון, שלווה ושורשיות עמוקה. אל, בלשון נקבה (מקור במיתולוגיה היוונית) ומתוארת כדמות יפה, קסומה וגדולה מהחיים.

אמבר – המקור בשפה האנגלית והינו אבן הענבר, הצהוב-זהבהב שנוצר משרף עצים שהתאבן. היו מייצרים מאבן זה תכשיטים, חפצי נוי ומקור חימום.

ארבל – הינו הר/מצוק בגליל התחתון שצפון הארץ. בתקופת תנ”ך ובימי בית שני על מצוק זה היה ישוב של כהנים בשם זהה.

בר –  השם מגיע מהתנ”ך גם כתבואה וגם בהקשר של טוהר. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה. 

גל – תנועת מים, בעיקר בים, ונקראת גם נחשול מים. על כן, מסמל השם שפע אינסופי, מחזוריות טבעית ונצחית, תנועה מתמדת וקיימות שורשית. מקור השם גל הוא מהתנ”ך, המילה גל מתארת אוסף פריטים או ערימה.

גפן – מקורו של השם בספר דברים ומתאר צמח מטפס מיוחד, המניב אשכולות ענבים, שבנוסף לפירותיו (מהם גם מפיקים יין) ניתן לאכול את מהעלים שלו. הוא גם אחד משבעת המינים ולכן מקבל משמעות של צמיחה, קדושה, המשכיות, מחזוריות, נדיבות ופריון. 

דפנה – לפי המיתולוגיה היוונית, אל הנהר, אביה של דפנה היפיפיה, הפך אותה לעץ כדי להציל אותה מאל שחשק בה, על פי בקשתה. עץ הדפנה נקרא ‘ער אציל’ בעברית, שעליו משמשים לתבלין ולמאכל. בנוסף, זהו שמו של קיבוץ בצפון הארץ.

הדר – אחד מצאצאיו של עשיו, אחיו של יעקב, בתנ”ך הוא מתאר הוד, פאר ויופי והינו אחד מארבעת המינים. בנוסף, הדר הינו כינוי למשפחת עצים הגדלים בפרדס כמו: תפוז, אשכולית ולימון.

יובל – בתנ”ך יובל בן למך הוא שהמציא את תורת הנגינה ומוזכר כנחל שנשפך אל תוך נהר גדול. פירוש נוסף הוא תקופה של חמישים שנה.

ירדן – משמעות שם זה הוא נהר הירדן (הנהר הארוך ביותר בארץ ומהמפותלים בעולם) ומקורו הוא מהתנ”ך, ומוזכר רבות ובעיקר מקושר למסע הארוך במדבר, חצו בו בני ישראל לעבר ארץ ישראל, בנצרות נהר הירדן נחשב כמקום קדוש ודם מימיו הזורמים של נהר זה נחשבים למי קדושה.

יסמין – שמו של צמח בושם ריחני בצבעי צהוב או לבן. ישנם כ-200 זנים לצמח זה. ניתן להשתמש ביסמין לחליטות תה ולשתייה. שם זה מסמל פריחה, לבלוב וצמיחה ואת החיבור לטבע.

מיקה – בלטינית שמה של קבוצת מינרלים בטבע. מינרל מאיר ומנצנץ, חזק ועמיד בטמפרטורות גבוהות. בימנית, פירושו: זהב. שם בעל קונוטציה חיובית, זוהרת ומאירה. שם חיבה ל’מיכל’ שהיתה ביתו של שאול המלך ואישתו של דוד המלך.

מעיין – מקור מים טבעי, באר, או זרם של נוזל הפורץ מן האדמה. מי מעיין מייצגים הטהרות ומקור לחיים. פירוש נוסף הוא: מקור או מוצא שמשהו נמצא בתוכו, כמו מעיין של חוכמה או מעיין בלתי נדלה של ידע ועל כן שם זה מתקשר לשפע, ידע, חוכמה וטוהרה.

נגה – אחד מבניו של דוד המלך וגם כוכב הלכת השני במרחקו מהשמש והקרוב ביותר לכדור הארץ במרחקו ובממדיו. משמעות השם גם לנצוץ ולהאיר.

עומר – בעולם הצומח שם זה מתאר קבוצת שיבולים או תבואה. ובמסורת היהודית מתאר תקופה בת שבעה שבועות שבסופה חוגגים את חג השבועות: ספירת העומר.

שקד – מופיע בספר בראשית וצומח בארץ כבר אלפי שנים . פרי של עץ השקדייה הנחשב מוגן וממשפחת הוורדיים הפורח באביב ובעל פרחים לבנים/ ורדרדים.

תמר – הפרי של עץ הדקל, הגדל בעיקר באזורים מדבריים, פירותיו גדלים באשכולות ונמנים בשבעת המינים. בתנ”ך, בספר שמואל תמר הופיעה כביתו של דוד המלך. ובספר בראשית היתה אשתו של ער, כלתו של יהודה ואמם של בניו התאומים – פרץ וזרח.

השמות כאן הם רק חלק מהמגוון העצום שיש לשמות לבנות מהטבע וכמובן שנשמח שתשתפי אותנו בתגובות, בעוד שמות לבנות מהטבע שאת אוהבת.

מאמרים נוספים בנושאי שמות לבנות:

הסטודיו של ענת

מדריכת פילאטיס, שינויים בגוף ובנפש
0544343479

פאלמרס

הכנה ללידה, מתנה מפנקת ללידה
0543401151

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.