ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

לחוות (שוב) את האור-גזמה ולהגיע לסיפוק מיני: כן, כן! זה אפשרי!

האם היכולת להגיע לאורגזמה יכולה להיעלם ולחזור, בפרט אחרי לידה?

במשך השנים, כמטפלת בזוגות ואז כמטפלת מינית, למדתי רבות על האורגזמה הנשית ואשמח לחלוק ולשתף אתכן כאן בכתבה בדברים החשובים, בעיקר עם נשים פרה-אורגזמיות, כלומר כאלו שטרם הגיעו לאורגזמה. גם נשים שבעבר הגיעו לאורגזמה, אפילו ללא בעיה, אך בעקבות שינויים בחייהן, כמו הריון, לידה וילדים, דברים השתנו אצלן, יכולות ללמוד מכך. (מוזמנת לקרוא על יחסי מין אחרי לידה בכתבה: “סקס אחרי לידה: למה לא, למה כן…ואיך?!“)

מיד נבין למה האורגזמה משתנה, כיצד ניתן לחזור וליהנות מאורגזמה אחרי לידה והכי חשוב – האם ניתן לראות את האור ולהגיע לסיפוק מיני?
מה שחשוב לי לספר לכן הוא שלכל אישה יש יכולת לחוות אורגזמה. זה משהו שנמצא בתוכנו. נכון שלא כולן תמיד יצליחו. מיד נבין למה.
רבות לא יודעות זאת, אבל גם נשים שלא חוו מעולם אורגזמה בזמן ערות בהחלט יכולות לחוות אורגזמה בזמן החלום. לעתים, רק הידיעה על כך עוזרת לאותן נשים להבין שהן חוות אורגזמה תוך כדי חלום ואפילו להתעורר מכך ולהבין שזה אכן קרה.

מה מונע מאיתנו להגיע לאורגזמה ומה יעזור לנו לחזור ולחוות אורגזמה אחרי לידה?

הסיבה לכך היא, איך לא, שחרור השליטה.

במחקר מעניין שנערך גילו כי כשהאישה מגיעה לאורגזמה אותו אזור במוח, שאמור לשמור עלינו בזמן זיהוי סכנה, נמצא למעשה בתת פעילות. מכאן, שעל מנת שאישה תצליח להגיע לאורגזמה, היא צריכה להרגיש בטוחה ולאפשר לעצמה כמעט לכבות את האזור הזה במוח.
בטוחה במה? בטוחה בעצמה, בגוף שלה וכמובן בטוחה בפרטנר שלה ובקשר אתו.

אם את בהריון או אחרי לידה ובזוגיות, סביר להניח שבחרת לעבור זאת עם פרטנר שאת מרגישה בנוח איתו ולצידו ואני רוצה לקוות שיש לך ביטחון בו. אם לא, אני בהחלט ממליצה לעבוד על זה, על מנת להצליח ולהגיע לאורגזמה אחרי לידה.

כמו כן, חשוב לי להגיד שבהחלט ייתכן שבזמן הריון, נשים שחוו אורגזמה בעבר לפתע יפסיקו לחוות אורגזמה. הדבר יכול לנבוע מסיבות שונות, פיזיולוגית או אחרות. הגוף משתנה וייתכן שגם הרגשת הביטחון שלך עם עצמך ואולי גם עם בן או בת הזוג השתנתה ועמה היכולת להגיע לסיפוק מיני.

באתר ילדתי אורגזמה אחרי לידה וסיפוק מיני אחרי לידה בתמונה שוכבת אישה מחויכת על בטנה במיטה בחדר, בכתבה לחוות (שוב) את האור-גזמה ולהגיע לסיפוק מיני: כן, כן! זה אפשרי!
Photo by Victor Hughes on Unsplash

מילת המפתח כדי להגיע לסיפוק מיני אחרי לידה – שחרור

מה שחשוב שתדעי, לפני שתילחצי, שאם חווית אורגזמות בעבר וכרגע את לא חווה אותן יותר –
בגלל הריון, לידה או הלחץ של החיים עצמם, כגון, גידול ילדים וחוסר זמן ופניות לעצמך -סביר להניח שתחזרי לחוות אותן. מתי? לאט-לאט, תני לעצמך זמן. דווקא לחץ שלך או של הפרטנר, או חוסר שביעות רצון מהעובדה שאת לא חווה אורגזמה אחרי לידה עשוי לעכב את חזרתה. לכן, ככל שתצליחי יותר לשחרר,להשתחרר ולהיות פחות לחוצה על מטרת האורגזמה, כך הסיכוי שהיא תחזור מהר יותר ותצליחי להגיע לסיפוק מיני אחרי לידה.

אורגזמה זה דבר נהדר ואין ספק שהיא סוג של שיא. אבל במקרה הטוב, היא נמשכת בין 3 ל-30 שניות. לכן, אסור לשכוח את הדרך אליה – המשחק המקדים הוא המלח והפלפל של האוכל שלכם (הסקס), ובכלל ליהנות מהסקס עצמו: היכולת להיות מגורה, להרגיש מעוררת מינית והיכולת לחוות עונג.כן. כל אלה הרבה לפני האורגזמה.

ההמלצה שלי היא להסתכל על האורגזמה כעוד בונוס ולא כמטרה העליונה. במיוחד עבור אלו שהיו רוצות לחוות אותה לראשונה או להגיע מחדש לסיפוק מיני אחרי לידה.
אגב, שחרור מומלץ לא רק בחיי המין, אלא גם בחיי היום יום.

אז תכלס, איך עושים את זה?

נסי לעשות עבור עצמך דברים קטנים שעושים לך כיף.
מתי בפעם האחרונה אפשרת לעצמך ליהנות ממנת גלידה?
מתי בפעם האחרונה פינקת את עצמך ועשית משהו שאת ממש אוהבת?
מתי בפעם האחרונה לקחת יום חופש? לא כדי להיות עם הילדים, אלא בשביל עצמך.
מתי בפעם האחרונה עשית משהו לא מתוכנן? זה לא חייב להיות משהו גדול.

ככל שתצליחי לשחרר יותר בחיי היום, יש סיכוי גדול יותר שגם ביחסי המין תצליחי לשחרר ולהגיע לסיפוק מיני. הרי אם יש לך את היכולת לשחרר, זה רק עניין של להעביר אותה ממקום למקום. בסופו של דבר, סביר להניח שתראי את האור. וגם אם לא, לפחות למדת דבר חשוב לא פחות ותשקיעי בללמוד ליהנות מהדרך.

אהבת את הכתבה? מוזמנת לכתבות נוספות של שלי פורפר-רוזן, אצלנו באתר:

אינטימיות זוגית ותשוקה מינית אחרי לידה – איך עושים את זה?

חשק מיני אחרי לידה – בואו נדבר על סקס, בייבי

תשוקה אחרי לידה זה חשוב, אבל מה אני עושה כשכואב לי?

על מחברת הכתבה:

שלי פורפר-רוזן

עו”ס MA מטפלת פרטנית, מדריכת הורים אדלריאנית , מטפלת בזוגות ומטפלת מינית מוסמכת.  054-4909199

איקווליבריו דולה

איקווליבריו והיפוך עובר, דולה ללידה
0527761444

עיטוף של אהבה

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0546400505

שחר שיינפלד- הריון ולידה בדרך שלך

דולה ללידה, הכנה ללידה
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.