ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שלא נדע: מה תוכלו לעשות אם חוויתן רשלנות בזמן הלידה?

התקופה שבה תינוק חדש מגיע לעולם היא נפלאה ומלאה בשמחה עבור ההורים ובני המשפחה. למרבה הצער, לעיתים נדירות השמחה נגדעת בעקבות רשלנות רפואית שהתרחשה במהלך הלידה. אם אתן חשות שאתן או תינוקכן חוויתם רשלנות רפואית במהלך הלידה, חשוב שתדעו את הזכויות שלכן במקרה כזה, ובמקביל כדאי לפנות לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית שיסייע בתהליך של קבלת הפיצויים המגיעים לכן מכורח הנסיבות המצערות.

אילו סיבוכים רפואיים עלולים להתרחש בזמן הלידה?

חשוב מאוד להיות מודעות לסוגי הפציעות, הסיבוכים או המחלות העלולים להיגרם בעקבות רשלנות רפואית במהלך הלידה. רשלנות מתרחשת כאשר רופא או איש מקצוע מורשה אחר אינם מצליחים לטפל ביולדת כפי שמצופה מהם, מה שעלול לגרום לנזק בלתי הפיך ליולדת או לעובר. חומרת הפציעות האלו יכולה לנוע מקלה לחמורה מאוד. לפניכן כמה דוגמאות נפוצות לפציעות הנגרמות בעקבות רשלנות רפואית בלידה:

  • חבורות וגירוי בעור
  • דימום אצל האם או אצל העובר
  • נזק עצבי, הכולל שיתוק על שם ארב (פגיעה בשורשי העצבים הצווארים) או שיתוק מוחין
  • שברים בעצם הבריח והגולגולת
  • נזק מוחי
  • חנק

אומנם לא כל פציעה המתרחשת בזמן הלידה מעידה על רשלנות רפואית, אך חוות דעת של מומחה על אודות הפציעה יכולה להעיד שאותו גורם רפואי שטיפל בכן ובתינוקכן נהג ברשלנות רפואית, ולכן תהיו זכאיות לפיצוי הוגן.

רפואה, בדיקות
קרדיט תמונה Pixabay

מהם הגורמים להתרחשות של רשלנות רפואית?

לפניכן דוגמאות נפוצות למקרים הנחשבים פגיעה רשלנית בכן או בעובר:

אי איתור מצוקה עוברית:

במהלך הלידה, הרופא או המיילדת עשויים להבחין בסימנים של מצוקה עוברית. סימנים אלו מצביעים לעיתים קרובות שהעובר אינו מקבל חמצן בכמות מספקת. אם הגורמים המטפלים אינם מצליחים להבחין בסימני המצוקה ולנקוט פעולה מיידית, הדבר עלול להוביל לפגיעה ארוכת טווח ביילוד.

שימוש לא נכון במלקחיים:

חלק מהרופאים משתמשים במלקחיים במהלך הלידה כדי להוציא את ראשו של התינוק במהירות דרך תעלת הלידה. עם זאת, הרופא עלול להפעיל לחץ רב מדי על גולגולת התינוק, מה שעלול להוביל לנזק מוחי חמור וקבוע. רופא שמשתמש במלקחיים במהלך הלידה באופן שגוי עלול לגרום גם לפציעות לידה אחרות כמו נזק עצבי וחבלות נרחבות.

שימוש בכוח רב מדי במהלך הלידה:

דיסטוציה של הכתף היא עוד מצב חמור המעיד על כך שהרופא השתמש בכוח רב מדי במהלך הלידה. זהו מצב חמור שבו התינוק נתקע בתעלת הלידה, וצוות הרפואה חייב לזהות את המצב במהירות כדי לחלץ את התינוק בלי פגע ולמנוע סיבוכים נוספים, לרבות שיתוק על שם ארב. אם הרופא השתמש בצורה לא נכונה בעזרי לידה או השתמש בכוח רב מדי, הוא עשוי להיות אחראי לפציעות.

מתי כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית?

הרוב המכריע של פציעות הלידה הנגרמות עקב רשלנות רפואית מתרחשות כאשר הרופא המיילד לא הצליח לפעול במהירות ובמקצועיות הנדרשת כדי להבטיח לידה בטוחה ובריאה, ומכאן נוצרת פגיעה באם ובתינוק.

רשלנות רפואית יכולה לכלול חוסר מעקב אחר רווחתו של התינוק במהלך הלידה, אי זיהוי של סיכון בעת ביצוע ניטור, וכן שימוש לא נכון בכלים שנועדו לסייע בלידה. אלו הן הדוגמאות הנפוצות ביותר לאופן שבו טיפול של רופא, או היעדר טיפול כזה, עלולים להוביל לנזק פיזי ולנכות בלתי הפיכה. במצב כזה כדאי לפנות לעורך דין לרשלנות רפואית בלידה, שיסייע בהגשת תביעה נגד המוסד שבו טופלתן ונגד הגורם שהתנהל ברשלנות.

לסיכום

רשלנות רפואית בעת ההיריון והלידה הינה נדירה אך מקרה מצער מאוד למי שנתקלת בכך, שבעקבותיו הנפגעים זכאים לפיצוי כספי. במידה וחוויתן זאת, צרו קשר עם עורך דין המתמחה בנושא, ואל תוותרו על הגשת תביעה, ועל קבלת הפיצוי המגיע לכן.

בחסות: בסט לינקס

הורים מדברים ילדים

הדרכת הורים, עיסוי תינוקות
0525232781

Mk home

ארגון הבית, היום שאחרי הלידה
0548054932

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547473634
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.