ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

טיפולי השיניים שמומלץ ליולדת לעשות לאחר הלידה

לידת תינוק מביאה שמחה עצומה ומערבולת של אחריות לחייה של אם טרייה. בין החיתולים האינסופיים, הלילות נטולי השינה והרגעים היקרים עם תינוקה החדש, בריאות השיניים של האם עשויה שלא להיות בראש סדר העדיפויות שלה. עם זאת, התעלמות מחשיבותו של טיפול שיניים לאחר לידה עלולה להיות בעלת השלכות מפתיעות על בריאותה הכללית של האם ורווחתה. בריאות הפה של האם משפיעה לא רק על הבריאות שלה, אלא גם על התפתחותו ורווחתו של התינוק. 

שינויים בבריאות הפה במהלך ההריון

במהלך ההריון, תנודות הורמונליות יכולות להוביל לשינויים שונים בבריאות הפה. חניכיים נפוחות, דלקת חניכיים ועששת הן כמה בעיות נפוצות שנשים בהריון עלולות לחוות. תנאים אלה יכולים להשפיע על רווחתה של האם, מה שהופך את טיפולי השיניים לחיוניים ולכן חשוב מאוד לבקר אצל רופא השיניים באופן קבוע במהלך ההריון אך גם לאחר הלידה.

טיפול שיניים אישה
קרדיט לתמונה: Freepik

חשיבות טיפולי השיניים לאחר הלידה

גם לאחר הלידה, גוף האם עובר שינויים הורמונליים שונים שיכולים להשפיע על בריאות הפה. לפיכך, השקעה בבדיקות שיניים סדירות וטיפול בהיגיינת שיניים היא קריטית לבריאות ולרווחתם הכללית של האם והתינוק. 

בעיות שיניים נפוצות לאחר לידה

בעיות שיניים לאחר לידה מתעוררות לעיתים קרובות עקב השינויים שנוצרו במהלך ההריון אך יכולים להיווצר גם בשלבים השונים שלאחר הלידה. בעיות שיניים נפוצות שאימהות טריות עלולות לחוות כוללות דלקת חניכיים, חורים, חריקת שיניים והפרעות במפרקים טמפורומנדיבולריים. 

השפעת ההנקה על טיפולי שיניים

כידוע, הנקה מאוד חשובה ומועילה הן לבריאות הכללית של התינוק והן לבריאותה של האם, אם זאת יש לשים לב שהנקה יכולה להשפיע גם על בריאות הפה של האם ועשויה להוביל לתופעות שכיחות כמו יובש בפה ועד עששת, ולכן חשוב כי כולן ובמיוחד נשים מניקות יקפידו לשמור על שגרת היגיינת פה נאותה:

שגרת היגיינת פה מומלצת לנשים לאחר לידה

שמירה על היגיינת פה טובה חיונית לאם הטרייה. מומלץ לצחצח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים עם פלואוריד ולהשתמש בחוט דנטלי או במברשות בין-שיניות מדי יום. שטיפה במי פה עם פלואוריד יכולה לחזק את אמייל השן, בעוד שמירה על לחות באזור מסייעת למנוע יובש בפה. כמו כן, חשוב לעקוב אחרי מצב השיניים ולבקר אצל רופא השיניים.

טיפים לבחירת רופא שיניים לטיפול לאחר לידה

לנשים רבות אין רופא שיניים קבוע ובמהלך ההריון בגלל הרגישות הגבוהה והתופעות השכיחות, נשים רבות מחפשות רופא.ת שיניים המתמחה בטיפול בנשים הריוניות /אחרי לידה בעל.ת ניסיון ועם זמינות גבוהה. בחירת רופא השיניים הנכון לטיפול לאחר לידה יכולה להיות מכריעה. וכדאי לשקול גורמים כמו ניסיון, מומחיות בבעיות שיניים לאחר לידה, מיקום המרפאה והמלצות ממטופלות אחרות. מומלץ לבחור ברופא שיניים שעונה על הדרישות שלך ויכול לספק טיפול שיניים אופטימלי לאחר הלידה. 

אצלנו במרפאת שיניים ד”ר שטיינמן זמינים עבורך להתייעצות, לביקור, בדיקה וכמובן לכל טיפולי השיניים במהלך ההריון ולאחר הלידה, עם מאות מטופלות מרוצות בעלות חיוכים מאוזן לאוזן.

הכתבה בחסות: STRA – חברה לשיווק דיגיטלי

Mk home

ארגון הבית, היום שאחרי הלידה
0548054932

ענבר אופק בשבילך

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0523701137

נעה ליבוביץ’ – מדריכת הנקה, דולה לאחר לידה ומנחת בית פתוח

דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה
0505347633
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.