ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

כל מה שצריך לדעת אחרי לידה ראשונה

אין דבר מרגש יותר מלידה ראשונה. המעבר שלכם מזוג למשפחה והעובדה שברגע שהתינוק נולד הפכתם להורים, הם ללא ספק שינויים משמעותיים ביותר. יחד עם זאת, חשוב מאוד שתזכרו כי התקופה של אחרי לידתו של תינוק ראשון, היא תקופה מבלבלת ולעיתים גם מטלטלת.

הכל חדש: אינכם יודעים יותר מדי על עולם התינוקות, על המוצרים השונים הנדרשים לתינוק, על ההזנה המתאימה לו, על האופן שבו יש צורך לטפל בו ועוד. אתם בוודאי מחפשים מידע על כל תחום ותחום, כדי שגידול התינוק שלכם ובפרט בתקופה הראשונה לאחר לידתו יהיה קל ונעים יותר הן עבורכם והן עבור התינוק שלכם.

הזנה לתינוק

אחד הדברים החשובים ביותר בנוגע לתינוק שלכם לאחר הלידה, הוא כמובן כל נושא ההזנה שלו. ההמלצה היא כמובן להניק את התינוק שכן, חלב אם מהווה את ההזנה האידיאלית עבורו. יחד עם זאת, יש נשים שאינן יכולות או שאינן מצליחות להניק או נשים שבוחרות לא להניק או שמעוניינות לשלב בקבוק יחד עם ההנקה.

במקרה הזה אחד הדברים החשובים שיש לרכוש עבור התינוק הוא כמובן: בקבוק איכותי ומתאים. בחירת בקבוקים לתינוקות צריכה להתבצע בהתאם לפרמטרים שונים לרבות: האיכות של הבקבוק, כאשר חשוב ביותר לוודא כי הבקבוק עמד בבדיקות איכות ובתקנים שנקבעו בחוק. המטרה היא לוודא כי התינוק איננו חשוף לסכנות שונות וכן לחומרים מזיקים. מעבר לכך, כדאי מאוד לוודא כי הבקבוק מסומן בצורה מדויקת שכן, כאשר מכינים פורמולה לתינוק יש צורך להכין אותה על פי יחס מדויק של מספר הכפות (רק של יצרן הפורמולה) בהתאם לתכולת מים מדודה. יש לקחת בחשבון גם את גודל הבקבוק כאשר חשוב מאוד לבחור בהתחלה בבקבוק קטן שיהיה נוח לתינוק לאכול ממנו ולכם, להאכיל אותו. גודל וסוג הפטמה גם מהווים פרמטרים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

אחרי לידה ראשונה
קרדיט לתמונה: Pexels

מוצרים ראשוניים לתינוק

מעבר לבקבוקים לתינוק שמהווים את אחד מסוגי המוצרים הבסיסיים והחשובים ביותר עבור תינוק שנולד, הרי שישנם מגוון מוצרים בסיסיים וחשובים נוספים שכדאי לרכוש עבור תינוק שנולד, על מנת לעזור לו להירגע ולהירדם למשל, כך לדוגמא: חשוב מאוד לרכוש עבורו מוצצים, כאשר יש להקפיד על איכות המוצץ, על התאמתו לתינוק, על חומרי הגלם שהוא עשוי מהם ועוד.

מוצרים נוספים הם כמובן: חיתולי טטרה עבורו, מוצרי היגיינה שונים לרבות: שמפו מיוחד לתינוק אל דמע ותחליב רחצה, משחות החתלה ייעודיות שמטרתן לשמור על העור שלו, טיטולים שמתאימים לעור עדין ועוד.

מיטה ועגלה

מוצרים חשובים נוספים, הם כמובן מיטה ועגלה. מדובר על מוצרים חשובים ביותר שיש לבחור בקפידה. בבחירת עגלה יש לשים דגש על מגוון פרמטרים שונים לרבות: הנוחות של העגלה הן עבור התינוק והן עבורכם, האופן שבו העגלה מתקפלת, גודלה של העגלה, העמידה שלה בתו תקן, החברה שמייצרת ומשווקת את העגלה, האמינות והמוניטין שלה בתחום, משקל העגלה ועוד. כיום ניתן למצוא מגוון עגלות איכותיות ומתקדמות המתאימות מגיל לידה ומשלבות גם אפשרות להתקין בהן סל קל וכן לאחר מכן טיולון ועל כן, חשוב לערוך סקר שוק מקדים, לקבל המלצות ולרכוש את העגלה המדויקת ביותר בהתאם לצרכיכם.

בתחילה התינוק לרוב לא יישן במיטה אלא בעריסה ועל כן, חשוב לבחור גם את המיטה וגם את העריסה בקפידה. לוודא כי הן עומדות בכל התקנים הרלוונטיים וכי הן מספקות את הנוחות המקסימלית לתינוק.

צעצועים

צעצועים לתינוקות – לא כל הצעצועים מתאימים מגיל לידה, אך כבר בגיל חודש ניתן לחשוף את התינוק אט אט לצעצועי התפתחות שיכולים לגרות את החושים שלו ולסייע לו להתפתח בצורה תקינה וטובה יותר. כמובן שגם את הצעצועים המדוברים יש לבחור בצורה הטובה ביותר וחשוב ביותר להקפיד שהם יהיו איכותיים ובטוחים לשימוש (צעצועים רכים, ללא חלקים קטנים שמתפרקים לדוגמא), שהם יתאימו לגילו של התינוק, שהם יהיו אטרקטיביים עבורו ושהם יסייעו להתפתחות שלו.

אין ספק שחשוב לבצע הכנה לקראת לידת התינוק החדש הן מבחינה טכנית והן מבחינה רגשית נפשית וזאת בכדי שהתקופה הראשונה של אחרי הלידה תעבור כמה שיותר בקלות ובטוב.

הכתבה בחסות: בסט לינקס

הסטודיו של ענת

מדריכת פילאטיס, שינויים בגוף ובנפש
0544343479

SPINE STUDIO BY SHIRA OREN

מדריכת פילאטיס, שינויים בגוף ובנפש
0524763923

Mk home

ארגון הבית, היום שאחרי הלידה
0548054932
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.