איך בוחרים שם לבת? לפניכן רשימה של 25 שמות נבחרים לבנות

מזל טוב! איך חיכית לרגע הורוד הזה שתצטרף/הצטרפה הקטנטונת למשפחה!
חלקינו אוהבות לתכנן מראש וגם בבחירת שמות לבנות, אנחנו אוהבות לעבוד מסודר ועם רשימות וחלקנו מעדיפות לחכות עם זה, לראות מי תגיע ובהתאם לנראות ולאופי שלה, לבחור ולהתאים לה את שמה.

שמות לבנות – מאיפה מתחילים?

מתוך מגוון עצום של שמות לבנות: שמות מיוחדים לבנות, שמות עם משמעות לבנות, שמות לבנות מהתנ”ך, שמות אמריקאים לבנות, אפשר ממש להתבלבל ולחפור בזה שעות, ימים, שבועות וגם חודשים.
יש כל כך הרבה שמות לבנות, לכן בדקנו וחקרנו את הנושא וריכזנו עבורך את התוצאות ולפניך רשימה של 25 שמות לבנות כולל משמעות השם:

אביגיל – אשתו של נבל הכרמלי ומנשותיו של דוד המלך בתנ”ך. אביגיל נחשבה לאחת הנaים היפות בעולם ונחשבה לישרה ולצדיקה השוחרת שלום בממלכה.. השם מורכב מ-“אבי” ו”גיל”, ולכן משמעותו אבי שמח או האלוהים שלי שמח ולכן מתקשר לגאולה ולשמחה.
אגם – כבר מופיע בימי התנ”ך כמקור מים המוקף סביבו ביבשה, המים לרוב מתוקים. השם לרוב מתקשר לרוגע, יופי, שלווה, אצילות, בריאה, שפע, חיבור לטבע, אנרגיה טובה, כוח, עוצמה וחיים.
אופיר – מופיע בתנ”ך גם כאחד מצאציו של שם וגם כארץ רוויה באוצרות טבע ממנה היו נוהגים משרתיו של שלמה המלך לייבא זהב ואבני חן לארץ ישראל והזהב משם שימש לבניית בית המקדש.. שם זה מסמל עושר והצלחה ומרמז על כבוד לאלוהים.
אור – פירושו: תאורה, זוהר, והופיע לראשונה בבריאת העולם, בתחילת ספר בראשית ובעל הקשר חיובי של בשורה חדשה וגדולה, תקווה התחלה חדשה והעלמת החושך.
איימי – מקור השם בשפה הצרפתית והפירוש הינו: אהוב, אהובה. כמו כן, השם מסמל פעילות, עליזות, ידידות.
אלה – בטבע, שם של משפחת עצים נפוצים בארץ ישראל – ה”אלתיים”. עץ זה נותן צל רב ולכן מקושר להענקת ביטחון, שלווה ושורשיות עמוקה. אל, בלשון נקבה (מקור במיתולוגיה היוונית) ומתוארת כדמות יפה, קסומה וגדולה מהחיים.
אמה – מקור השם הינו בשפה הגרמנית, שפירושו: שלמות, אוניברסליות ואינסופיות. בשפה העברית הפירוש הינו – אם אלוהים.
אמילי – בשפה הלטינית פירוש המילה אמיליה: תחרות וחריצות, ולכן שם זה מזוהה עם מנהיגות, כריזמתיות, שאפתנות, מצויינות, אמביציה וביטחון עצמי.
אנה – שם לועזי והוא כינוי לשם המקראי – חנה בשפה הרוסית. לפי הנצרות, אנה הייתה סבתו של ישו, אמה של מריה הקדושה. שם זה מבטא רצון לאוניברסליות ורב-תרבותיות יחד עם החיבור למקורות היהודים.
אריאל – כינוייה של ירושלים ובית המקדש במקרא, השם מורכב מצירוף המלים ‘אריה’ ו-‘אל (האריה של אלוהים)’, האריה הוא סמל לאומץ, כוח וגבורה.
בר – השם מגיע מהתנ”ך גם כתבואה וגם בהקשר של טוהר. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה.
גבריאל – שם זה מגיע מהתנ”ך ומורכב מהמילים גברי ו-אל, דמותו של אלוהים כבן אנוש. מופיע בספר דניאל כמלך אותו ראה דניאל בחזונו.. באגדה הוא מוזכר גם כאחד המלאכים המגיעים לבקר את אברהם אבינו. המלאך גבריאל מוזכר הן בנצרות והן באיסלאם.
גל – תנועת מים, בעיקר בים, ונקראת גם נחשול מים. על כן, מסמל השם שפע אינסופי, מחזוריות טבעית ונצחית, תנועה מתמדת וקיימות שורשית. מקור השם גל הוא מהתנ”ך, המילה גל מתארת אוסף פריטים או ערימה.
גפן – מקורו של השם בספר דברים ומתאר צמח מטפס מיוחד, המניב אשכולות ענבים, שבנוסף לפירותיו (מהם גם מפיקים יין) ניתן לאכול את מהעלים שלו. הוא גם אחד משבעת המינים ולכן מקבל משמעות של צמיחה, קדושה, המשכיות, מחזוריות, נדיבות ופריון.
דניאל – מספרי הכתובים בתנ”ך. יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.
ליאן – מקור השם מהשפה הסינית ובעברית פרשנות של ראשי התיבות: לי ילדה אלוהים נתן ופרשנותו מעולם הצומח: צמח הלוטוס, שקדוש בדתות ותרבויות שונות, ועל כן הלוטוס מסמל כוח אלוהי, בריאה, טהרה, יופי וחיים. שם זה מביא ערכים חיוביים וערכים רוחניים. ואת היופי הרב שיש בפרח ועל כן, שם זה מביא עימו בשורות וערכים חיוביים ורוחניים.
ליבי – מופיע בתנ”ך, בספר קהלת ופירושו הלב שלי. הלב מסמל מרכז/עיקר כי הינו שריר הכרחי ומשמעותי בגוף האדם, במרכז גוף האדם ואחראי על הזרמת הדם לכל שאר הגוף. לב הוא סימן לאהבה ומסמל ערכים של חברות, שלום ורוחניות.
ליה – שם זה מורכב מהמילים “לי” ו-“יה”, כלומר לי אלוהים/ האלוהים שלי או האלוהים בשבילי. השם ליה הינו כינוי לשם מהתנ”ך, של לאה – אחת מארבע האמהות של עם ישראל, אשתו של יעקב אבינו.
מאי – מקור השם בשפה הלטינית (Mauis). במיתולוגיה הרומית, מאיה היתה אלת הפריון והאביב, והשם מאי הוא קיצור שלו. מאי הוא גם החודש החמישי בלוח השנה האזרחי. מאי הא גם החודש החמישי בלוח השנה הלועזי ומתאים מאוד לילדים הנולדים בחודש מאי.
מאיה – כפי שצויין מעלה, מאיה היתה אלת הפריון והאביב. מקור השם הוא בשפה הארמית ופירושו בארמית, ערבית והודית הוא ‘מים. כמו כן, ‘מאיה’ הינו שם שניתן לשבטים שונים בעלי תרבות זהה שהתקיימו אלפי שנים במרכז אמריקה: שבט המאיה.
מיה – בעברית ניתן לפרש את השם מיה: ‘מ’ ‘יה’, כלומר מאת אלוהים, הבת שנולדה היא מאלוהים, מתנה מאלוהים. בספרדית פירוש השם מיה: ‘שלי’, כאשר הוגים את השם: Miya.
ביפנית פירוש השם: מקדש או כנסייה. ובאיטלקית פירושו: מרירה.
מיקה – בלטינית שמה של קבוצת מינרלים בטבע. מינרל מאיר ומנצנץ, חזק ועמיד בטמפרטורות גבוהות. בימנית, פירושו: זהב. שם בעל קונוטציה חיובית, זוהרת ומאירה. שם חיבה ל’מיכל’ שהיתה ביתו של שאול המלך ואישתו של דוד המלך.
מעיין – מקור מים טבעי, באר, או זרם של נוזל הפורץ מן האדמה. מי מעיין מייצגים הטהרות ומקור לחיים. פירוש נוסף הוא: מקור או מוצא שמשהו נמצא בתוכו, כמו מעיין של חוכמה או מעיין בלתי נדלה של ידע ועל כן שם זה מתקשר לשפע, ידע, חוכמה וטוהרה.
נועה – נועה היתה אחת מחמשת בנותיו של צלפחד, בספר במדבר, תנ”ך. בעקבות סיפור הירושה שלה ושל אחיותיה, נוצר פסק הלכתי בנוגע לירושה (כשאין לאב בנים) לכן, השם נועה מתקשר לאומץ, צדק, אהבה, שיוויון הזדמנויות, פימיניזם וזכויות נשים.
תמר – הפרי של עץ הדקל, הגדל בעיקר באזורים מדבריים, פירותיו גדלים באשכולות ונמנים בשבעת המינים. בתנ”ך, בספר שמואל תמר הופיעה כביתו של דוד המלך. ובספר בראשית היתה אשתו של ער, כלתו של יהודה ואמם של בניו התאומים – פרץ וזרח.

פליז קחו בחשבון, שהשמות כאן הינם מתוך מדגם שערכנו לשמות לבנות טרנדיים ל-2021 ושיש עוד כל כך הרבה שמות יפים ומיוחדים לבנות.
תשתפו אותנו בתגובות, בעוד שמות יפים לבנות. יותר מנשמח לכלול עוד ועוד שמות בכתבות הבאות שלנו של שמות לבנות.

קראי גם:

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, ליווי התפתחותי
0547473634

איקווליבריו דולה

איקווליבריו והיפוך עובר, דולה ללידה
0527761444

פאלמרס

מתנות ליולדת, קוסמטיקה
0543401151

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.