ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

איך בוחרים שם לבן? לפניכן רשימה נבחרת של 25 שמות לבנים

מזל טוב! הגיע הזמן לחשוף את שם התינוק שזה עתה הצטרף למשפחה!

כשחושבים על זה בחירת שם לתינוק החדש שלנו, זו משימה ממש לא פשוטה, בלשון המעטה. זה השם שילווה אותו מעכשיו כתינוק, פעוט, בגן, בבית הספר, בצבא, בטיול, בעבודה ובחייו הבוגרים..אהההה! מלחיץ קצת הא?! 

נכון, זו בחירה עם אחריות ולא בחירה פשוטה אבל בואו ניקח הכל בפרופורציה, כי גם את השם, תמיד אפשר לשנות, אם ירצה נורא.

שמות לבנים – מאיפה מתחילים?

מתוך מגוון עצום של שמות: שמות מקוריים לבנים, שמות מהתנ”ך, שמות אמריקאים לבנים, אפשר ממש להתבלבל ולחפור בזה שעות, ימים, שבועות ואפילו חודשים.

יש אינסוף שמות לבנים, אז החלטנו להקל קצת ולחקור מה השמות לבנים שטרנדיים כעת ואחרי סקרים שערכנו ובדיקות שביצענו, ריכזנו את התוצאות עבורך ולפניך רשימה של 25 שמות לבנים כולל משמעות השם, מוכנה?

אביב – העונה שמסמלת צמיחה, פריחה, התרעננות והתחדשות אחרי החורף ולפני הקיץ.

אדם – מקור השם מהמילה אדמה, האדם הראשון שמוזכר בספר בראשית, בתנ”ך שנברא מצלמו של אלוהים. אדם הוא בן אנוש, הגון וטוב.

איתי – מקור השם מהתנ”ך. איתי הגתי שהיה נאמן לדוד המלך, ודמות נוספת: איתי בן-יבי – גם מגיבוריו של דוד המלך. שתי הדמויות התנכיות הללו מייצגות אומץ, נאמנות, כוח ושאפתנות.

אלון – שמו של עץ גבוה וחזק במיוחד שחי מאות שנים. מסמל כוח, יציבות וחוסן. אלון בתנ”ך בספר בראשית, הינו בנו של זבולון.

אור – פירושו: תאורה, זוהר, והופיע לראשונה בבריאת העולם, בתחילת ספר בראשית ובעל הקשר חיובי של בשורה חדשה וגדולה, תקווה התחלה חדשה והעלמת החושך.

אורי –  “האור שלי”, מסמל אור, אושר ותקווה בהגיעו לעולם ומאיר את חיי הוריו ומשפחתו. כמו כן אורי גם היה דמות תנ”כית משבט יהודה.

איתן – משהו יציב, קבוע וחזק .תיאור לאדם בעל אופי חזק ויציב, המשדר בטחון וסמכותיות  השם נזכר בתנ”ך בהקשר של דמויות תנכיות  וכמקור מים זורם.

אריאל – כינוייה של ירושלים ובית המקדש במקרא, השם מורכב מצירוף המלים ‘אריה’ ו-‘אל (האריה של אלוהים)’, האריה הוא סמל לאומץ, כוח וגבורה. 

ארי – המקור של השם הוא בתנ”ך, שם הוא מוזכר כמלך החיות (אריה) וכסמל של שבט יהודה. הוא מוכר כבעל החיים השולט בטבע ומהווה סמל לכוח ולמנהיגות. השם ארי מסמל מלכות, עוצמה, מנהיגות, הדר, כוח, נכבדות וחשיבות. 

בר –  השם מגיע מהתנ”ך גם כתבואה וגם בהקשר של טוהר. כיום השם מתייחס לגידולים בטבע בעלי תכונות פרא, ומסמלים עוצמה, אומץ וגבורה. 

גיאמעבר צר הממוקם בין שני הרים, ומיוחס לפלא טבעי, המאופיינים הן ביופי וברוגע והן בפראיות. שם זה מסמל חיבור לשורשים ואהבה לטבע ולחופש. 

גיל – שם זה מוזכר בתנ”ך עם משמעות חיובית ושמחה כי הינו מילה נרדפת לשמחה ולאושר. בנוסף, גיל הוא גם: מספר שנות חייו של בן אדם. 

דור – עידן, פרק זמן מסויים, קבוצת אנשים בעלי גיל דומה: דור ההורים. וכן ההבדל שבין דורות במשפחה כגון: ההבדל שבין הורים לילדים. השם מסמל התחלה חדשה, צמיחה, חיים חדשים.

דן – דמות מהתנ”ך, שצאצאיו יצרו את אחד משנים עשר השבטים, שבט דן. דן=שפט ולכן השם מסמל חוק, משפט צדק, משמעת ואמת. 

דניאל – מספרי הכתובים בתנ”ך. יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.

יונתן – בנו הבכור של שאול המלך מהתנ”ך וחברו הטוב של דוד, עימו כרת ברית וויתר על המלוכה. לכן, השם מעיד על חברות אמת, נאמנות, אומץ וגדלות נפש. 

לביא – בספר יחזקאל בתנ”ך מתאר גור אריות ובספר איוב מתאר בעל חיים חזק שהינו הסמל של שבט יהודה ועם ישראל. השם מסמל המשך שושלת, גבורה, כוח, אומץ ושאפתנות.

ליאור – בפירוק השם “לי” “אור” – האור שלי, אור בשבילי. פירוש של אור: זיו, זוהר, שמחה ואנרגיה חיובית.

עומר – בתנ”ך ומן עולם הצומח ומתאר קבוצת שיבולים או תבואה. ספירת העומר – תקופה בת שבעה שבועות ביהדות שבסופה חוגגים את חג השבועות .השם  מתקשר ליהדות, למסורת ולחיבור לטבע.

עידו – מופיע בתנ”ך בספר מלכים כ”איש האלוהים” וכנביא גדול. על כן, שם זה מנבא גדולות ובעל ערך של קדושה. עידו נגזר מהמילה עדי (תכשיט) ועל כאן יש לו משמעות נוספת של יופי, פאר והדר.

עילאי – בארמית פירוש השם: נעלה, נישא ומשובח. ובתלמוד הינו בנו של רב גדול, מחכמי ישראל ומהבולטים בתקופת המשנה. השם מסמל כשרונות נעלים, הצלחה, שאפתנות ואצילות.

רוי – מקור השם בשפה האירית שפירושו צבע אדום ובשפה הצרפתית – מלך. השם מייצג אנשים ברורים, מובנים, מבינים, אנושיים בינלאומיים, תומכים ומכוונים אחרים לדרך הישר.

שחר – מקורו בתנ”ך ופירושו האור הראשון של הבוקר. הכינוי לזמן שלפני זריחת השמש נקרא עלות השחר. חלק מהשם של התפילה הראשונה ביום: תפילת השחרית. ובספר שיר השירים כתיאור לאישה יפה ואהובה. השם מסמל: יופי, טבע, התחדשות, תקווה קדושה וברכה. 

תום – מופיע בספר תהילים ובספר משלי ומתארת אדם תמים, ישר וטהור ונקי כפיים. וגם שלמות וחוסר פגם. פירוש נוסף לשם,הוא סיום מעשה שמסמל משהו שלם ומושלם ועל כן, מכיל תכונות של אצילות ושלמות.

נועם – עונג, חינניות, אדיבות. השם מגיע מהתנ”ך ומבטא אדם נוח ונעים ולרוב מיוחסים לשם תכונות של יציבות, משמעת עצמית, אמינות, יושרה, התמדה.

כמובן שזה רק מדגמי ושיש עוד המון שמות יפים לבנים, שמות מקוריים לבנים וזה רק על קצה המזלג.

בבחירת שם לבן, יש כל כך הרבה שיקולים שעומדים לנגד עינינו וברור לנו כמה משימה זו לא פשוטה ולכן דאגנו למספר כתבות בנושא☺ אם לדוגמא חשוב לך שהשם של בנך יגיע מהתורה, בכתבה שמות לבנים מהתורה, תמצאי רעיונות לשמות מהמקורות וכאן תוכלי לקבל עוד רעיונות לשמות לבנים עם משמעות.

ממש נשמח שתשתפו אותנו בתגובות, בשמות יפים לבנים ונשמח להוסיף אותם למאגרי השמות לבנים ב-2021 בכתבות הבאות.

כתבות נוספות עם שמות לבנים:

שירלי כנעני מאמנת

אימון אישי
0543352211

נילי מולד פורטיס – מלווה אותך באימהות

דולה לאחר לידה, מנחת מעגל אימהות
0547531199

מסע של אמא-מירב ארווס

דולה לאחר לידה, מנחת מעגל אימהות
0534286857
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.