ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

האם הטרייה רק שבה הבייתה, העניקו לה מרחב

הצטרפותם של בן או בת בית חדשים אל חיק המשפחה הוא בהחלט מאורע מרגש ויהיה טבעי שבני המשפחה הקרובים והמכרים יבקשו לקחת חלק בשמחה. ועם זאת, חשוב לזכור שבתוך כל החגיגה וההתרגשות, הרי שהאם הטרייה וגם האב הטרי, זקוקים למרווח לנשימה.

עבור האמא הטרייה הרי שמדובר במסע מטלטל בן 9 חודשים שזה עתה נגמר, ויחד עם זאת גם הביא עמו עתה דרך חדשה ולא פחות מסעירה: הכניסה אל הנעליים הכה חשובות והכה מאתגרות: נעלי ההורות.

רגע לפני שאתם מבקשים לייצר מעטפת מחבקת סביב האם הטרייה, חשבו רגע שוב, ובדקו כיצד תוכלו להעניק לה בו-זמנית גם את המרחב שכה דרוש ונחוץ לה.

כבדו את גבולותיה

הבינו שהשבועות הראשונים ואפילו החודשים הראשונים לאחר הלידה, אלו הם תקופת הסתגלות הן להורים והן לתינוק. נוסף על כך, זהו פרק זמן מטלטל של שינויים הורמונליים עבור האם שעתה גופה מתרגל אל ימי השגרה.

הימנעו מלשאול שאלות חוזרות או לנסות ולהיות מעורבים בכל עת ביום-יום של האמא. כמובן שמומלץ להימנע מלקפוץ אל בית ההורים ללא הודעה מוקדמת, או לערוך באופן חריג ביקורים תכופים גם כאשר אתם מבקשים רשות.

במקום זאת, הקפידו לומר לה כי אתם מבינים שזוהי תקופה מטלטלת ושבכל עת אתם שם לצידה. אם היא תרצה, שתדע שמספר הטלפון שלכם זמין עבורה בכל דבר שתזדקק לו.

מארז ליולדת
Image by Pvproductions on Freepik

תזכורת שאתם שם לצידה

לא חייבים לעטוף בכל עת, אבל אפשר ורצוי בהחלט להפגין אהבה ותמיכה גדולה עבור האם הטרייה.

תוכלו לעשות זאת עם שלל מחוות שונות דוגמת מארז ליולדת עם מגוון פינוקים, והאמת? שהמתנה לא מוכרחה בכלל לכלול דברים עבור התינוק או התינוקת הקטנטנים. מארז ספא בהחלט יכול להוות מתנה משמעותית יותר עבור האם, או כרטיס פינוק אשר מקנה לה את האפשרות לבחור בסיורים קולינריים או שלל אטרקציות שתואמות את רצונה וטעמה האישי.

וכדי להפוך את המתנה למשמעותית אף יותר, הקפידו לשלב כרטיס ברכה ובו תוכלו להרעיף עליה אהבה ותמיכה לאינסוף.

תמיכה מעשית

הציעו תמיכה מעשית ושימו לב שאתם לא מעניקים יותר מדי עצות לא רצויות. אמנם כוונותיכם בהחלט נובעות ממקום טוב, אך מגוון רב של עצות רק עלולות להעיק על האמא הטרייה, ולגרום לה להתרחק או לרצות מרחק למען השקט האישי שלה.

במקום זאת, אפשר להציע תמיכה מעשית דוגמת לשאול אם אפשר לבצע עבור האם סידורים מסוימים, להכין ארוחות צהריים במקום שהאם תטרח ותבשל תוך כדי שהיא מטפלת בתינוק בחופשת הלידה, ניקוי הבית וטיפול במטלות שונות – כל אלו יאפשרו לאם להתמקד בתינוק וגם במנוחה האישית שלה.

ולסיכום, זכרו שזוהי תקופה שתעבור. היו שם בשבילה בכל עת, אך לצד זאת העניקו לה מרחב. אט-אט היא והאב הטרי יתרגלו לחיי המשפחה החדשים.

הכתבה בחסות: שוגליז – בוטיק המתנות של ישראל

הקסם של לייה

הילינג אנרגטי, רפלקסולוגיה
0542182148

גליה נתן אפשטיין, הילינג אנרגטי וארומתרפיה

הילינג אנרגטי, מתנה מפנקת ללידה
0549222639

ילדים מרגישים מאוד

ויסות חושי, ליווי התפתחותי
0549467924
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.