ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

שמות נפוצים לבנות – 20 שמות מומלצים

אוטוטו 2021 מסתיימת, מבין מאות השמות הנפוצים בשנה זו, בחרנו רשימה של 20 שמות נפוצים לבנות, שאנחנו אוהבות☺

לפניכן רשימה של 20 שמות נפוצים לבנות עם פירוש לכל שם:

שמות נפוצים לבנות +פירוש:

אביגיל – אשתו של נבל הכרמלי ואחת מנשותיו של דוד המלך, בתנ”ך. נחשבה לאחת מהנשים היפות וגם לצדיקה בממלכה. השם מורכב “אבי” ו”גיל”, ומשמעותו אבי שמח או האלוהים שלי שמח ולכן מתקשר לגאולה.

אדל – פירוש השם בגרמנית: אצילית ומכובדת. שמה של ביתו היחידה של הבעל שם טוב והבת הבכורה של רבי נחמן מברסלב, ביהדות.

איילה – כינוייה של נקבת האייל וגם האור הראשון ביממה. בתנ”ך האיילה היא הסמל של שבט נפתלי, כיוון שמסמלת מהירות.

אלה – השם של משפחת עצים נפוצים בארץ– ה”אלתיים”. זהו עץ המעניק צל רב ומקושר לשורשיות, לביטחון, ולשלווה. לשון נקבה של המילה ‘אל’ (מקור במיתולוגיה היוונית) ומתוארת כדמות קסומה ויפה.

אמה – בגרמנית, פירוש השם: אוניברסליות שלמות ואינסופיות. ובעברית פירוש השם: אם אלוהים.

אסתר – דמות חשובה ומוכרת בתנ”ך, ומופיעה כמלכה במגילת אסתר שנקראית בפורים והיא אחת משבעת הנביאות של ישראל, גיבורה שהצילה את ישראל. בנוסף זהו צמח נוי, ממשפחת המורכבים עם פרחים גדולים בצבעי: אדום, לבן וכחול.

גאיה – שם זה מופיע כשמה של אלת הארץ והאדמה (שהולידה את אל המים ואל הים) ובעברית: “אמא אדמה”. משמעות נוספת לשם זה היא צורת הנקבה לשם ‘גיא’ (שטח צר בין ההרים).

דניאל – אחד מבין ספרי הכתובים בתנ”ך. דניאל היה יהודי חכם בתקופה הבבלית, שהיה פותר חלומות. השם מורכב מ”דן” ו-“”אל” ולכן השם מעיד על מישהו אחראי, בעל משמעת עצמית, בגרות וחוכמת חיים.

טליה – ‘טל’ ו-‘יה’ המרכיבים את השם, פירושם: טל האלוהים. בנוסף טליה = היקף המותניים. פירוש נוסף הינו כבשה צעירה, רכה ועדינה שיונקת.

יובל – בתנ”ך יובל בן למך הוא שהמציא את תורת הנגינה ומוזכר כנחל שנשפך אל תוך נהר גדול. פירוש נוסף הוא תקופה של חמישים שנה.

יעל – יעל הוא אחד מהשמות הנפוצים בימינו, מהתנ”ך. יעל היתה אשתו של חבר הקיני. באמצעות יתד האוהל, היא הרגה את שר צבאו של מלך כנען (סיסרא), באמצעות יתד האוהל ובכך הושיעה את עם ישראל.

ליה – שם המורכב מהמילים “לי” ו-“יה”, כלומר לי אלוהים/ האלוהים שלי או האלוהים בשבילי. השם ליה הינו כינוי לשם מהתנ”ך, של לאה – אחת מארבע האמהות של עם ישראל, אשתו של יעקב אבינו.

מאיה – כפי שצויין מעלה, מאיה היתה אלת הפריון והאביב. מקור השם הוא בשפה הארמית ופירושו בארמית, ערבית והודית הוא ‘מים. כמו כן, ‘מאיה’ הינו שם שניתן לשבטים שונים בעלי תרבות זהה שהתקיימו אלפי שנים במרכז אמריקה: שבט המאיה.

נויה – צורת הנקבה של המילה ‘נוי’ שמבטא יופי וחן. חיבור המילים נוי + ה (קיצור לשם האלוהים) =יופי האל.

נועה – אחת מחמשת בנותיו של צלפחד, בספר במדבר. בעקבות סיפור הירושה שלה ושל אחיותיה, נוצר פסק הלכתי בנוגע לירושה (כשאין לאב בנים) לכן, השם נועה מתקשר לאומץ, צדק, אהבה, שיוויון הזדמנויות, דאגה לזכויות נשים ולפמניזם.

רומי – מקור השם הוא מהתנ”ך, בספר חבקוק. רום הוא בעצם עליונות/התרוממות וכשמוסיפים ‘י’ – ואז המשמעות הינה המרום שלי, ההצלחה שלי, העליונות שלי. בנוסף רומי היתה אחת מהמדינות הגדולות בעולם העתיק שמרכזה היה ברומא, בירתה של איטליה וגם הפכה לכינוייה של האימפריה.

רוני – שם זה מגיע מספר איוב בתנ”ך, פירושו: עידוד, תקווה ושמחה לשמחה ולתקווה. בנוסף זוהי הטיית שייכות של המילה “רון”, כלומר – הרון/הזמר שלי, השמחה שלי. בנוסף, יש לשם זה מימד של קדושה בגלל התוספת של האות ‘י’ משם האלוהים.

שירה – שם זה מתאר זמר, פיוט או מזמור ומגיע מהתנ”ך. בתוספת האות ‘ה’ לשם, שם זה מקבל אלמנט של קדושה. ומשמעותו גם השמעת שירים במנגינה מסויימת.

שרה – שרה הינה הראשונה מבין ארבעת האמהות מהתנ”ך. היא אישתו של אברהם ואמו של יצחק. כמו כן, פירוש מילולי לשם זה הוא: מלכה,כבוד, שליטה וכוח, שררה וריבונות.

תמר – הפרי של עץ הדקל, פרי זה גדל בעיקר באזורים מדבריים ופירותיו גדלים באשכולות. התמר נמנה בין שבעת המינים. בספר שמואל תמר הופיעה כביתו של דוד המלך. ובראשית כאשתו של ער, כלתו של יהודה ואמם של פרץ וזרח, בניו התאומים.

השמות כאן הם רק חלק מהמגוון העצום שיש לשמות לבנות בכלל ולשמות נפוצים לבנות בפרט.

נשמח שתשתפי אותנו בתגובות, בעוד שמות נפוצים לבנות שאת אוהבת במיוחד.

מאמרים נוספים בנושאי שמות לבנות

טיפול בכאבי שרירים ומתח כרוני

טיפול טווינא, טיפול מגע לאיזון הגוף
0545490434

ילדים מרגישים מאוד

ויסות חושי, ליווי התפתחותי
0549467924

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.