ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

פמניזם ושוויון ביחסים – השפעתם על זוגיות בכלל ועל זוגיות אחרי לידה בפרט

בואי נדבר רגע על מה שקורה סביב ט”ו באב.
מה אומרות לנו הפרסומות בטלוויזיה? “תקנה לה שרשרת, טבעת יהלום, תקנה לה פרחים, תקנה לה סבונים, בשמים וקרמים”…
אני רוצה להציע משהו קצת אחר. במיוחד בשם הפמיניזם החדשני, במיוחד כי את זו שילדת לא מזמן, החזקת בתוכך חיים שיצרתם יחד, היית (או עדיין) במשכב לידה. למרות שאנחנו אוהבות את התואר “המין החזק”, עדיין השיח הציבורי הוא על מה שבן הזוג יקנה, הוא יפנק, הוא יעשה. לכאורה, זה מה שמצופה.
אז השנה בואו נעשה משהו קצת שונה. בשם הפמיניזם והשוויון, בואי נראה לבן הזוג שגם את רואה אותו ולא שכחת אותו, את אותו בן הזוג שיחד יצרתם את ילדכם. אני רוצה להציע לך לראות גם את נקודת המבט האפשרית שלו. החיים שלו גם השתנו ברגע אחד. פתאום משניים שהייתם הפכתם לשלושה (או אולי משלושה לארבעה וכן הלאה). בכל מקרה, עכשיו צריך לחלוק את הזמן עם עוד תינוק. בואי לא נשכח גם את השפעות מצב הרוח, השינויים בחשק המיני, חוסר החשק לצאת והיעדר היכולת להישאר ערה אם זה רק אצלך או גם אצלו.

השינוי בחיים שלכם ובזוגיות אחרי לידה משפיע לא רק עליך, אלא גם עליו. אולי הוא אומר ואולי לא, אולי הוא מתרחק ואולי הוא ממשיך לעשות מה שמצופה ממנו בחלוקת המטלות ביניכם. כל זה נחמד וטוב אבל…
עדיין יש מקום לבדיקת היחס הרגשי שלך כלפיו, להתייחסות מפנקת, לכך שתוכלי את לראות אותו גם כן, עם ולמרות כל הבלגן והקושי שאת חווה אחרי הלידה… בזוגיות טובה, הדדיות היא שם המשחק (ועל כך ניתן לקרוא בכתבה:”אינטימיות זוגית ותשוקה מינית אחרי לידה – איך עושים את זה“).

אם את מרגישה שאת לגמרי שם – סחתיין עליך! ואם לא, אולי ט”ו באב זה הזמן לתת תשומת לב לעניין הזה. אז אחרי שהשקעת בעצמך, ובנוסף להשקעה בעצמך תשקיעי גם בו ותדאגי לזוגיות שלכם.
את לא צריכה לחכות שישלח לך פרחים, או לשלוח לו הודעות מרמזות ולצפות רק ממנו. אם בא לך פינוק או מתנה אני מניחה שגם לו זה יהיה נחמד (אגב לא רק לכבוד ט”ו באב) אז ההמלצה שלי היא במקום לרמוז, לצפות, להיעלב שזה לא קורה, פשוט קחי יוזמה ותעשי עבורו משהו את בעצמך. תתפלאי לגלות איזו השפעה יכולה להיות לכך על הזוגיות אחרי לידה. הזרעים שתזרעי יניבו פירות בסופו של דבר, כי סביר להניח שההשקעה שלך בו ותשומת הלב שתתני לו, תגרום לך להרגיש טוב ותוביל להדדיות בזוגיות וגם להרגשה טובה עבורו ומקווה שגם עבורך.

אשה יושבת בחלוק ורוד ונותנת מתנה בשקית שחורה לבן זוגה היושב בחולצה לבנה כחלק משוויון בזוגיות אחרי לידה
Photo by Moose Photos from Pexels

מה תוכלי לעשות? אפשר לצאת לארוחת הפתעה רומנטית. אם אי אפשר לצאת, אפשר לקנות שמן ולהציע מסאז’ הדדי. את יכולה לקנות לו חולצה, בושם, טבעת או אפילו פרחים. וכמובן שגם ליזום סקס! כן, יש גם סקס אחרי הלידה (מוזמנת לבקר בכתבה:”סקס אחרי לידה: למה לא, למה כן… ואיך?!“). ואם את עדיין לא בעניין, זה ממש בסדר, אבל תראי לו שהזוגיות שלכם עדיין משמעותית עבורך, גם אם זה להחזיק ידיים, להגיד מילה טובה או ללטף. זוגיות אחרי לידה היא כל כך שבירה, ומעשים כל כך קטנים יכולים לעשות שינוי גדול.
כן, בול כמו שהפרסומות האלו מכוונות אליו, בעיני הן גם מכוונות אליך. בני זוג צריכים להשקיע אחד בשני.

לדברים הקטנים האלו, החידושים המרגשים הללו, יש משמעות אדירה והשפעה רבה על התשוקה , על סקס אחרי הלידה, על החברות, הזוגיות והקירבה.
לא מאמינה לי? מוזמנת לנסות.

על מחברת הכתבה:

שלי פורפר-רוזן

עו”ס MA מטפלת פרטנית, מדריכת הורים אדלריאנית , מטפלת בזוגות ומטפלת מינית מוסמכת.  054-4909199

טליה שחר – מטפלת LI-CBT

היום שאחרי הלידה, חרדה אחרי לידה
0526678028

יעל רובינשטיין – מלווה ומאמנת נשים לבחור בעצמן

אימון אישי, יעוד וקריירה

הקסם של לייה

הילינג אנרגטי, רפלקסולוגיה
0542182148
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

2 תגובות

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.