ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

מה ההבדל בין ייעוץ זוגי לטיפול זוגי

למרות כל הניסיונות שלכם, לאחרונה אתם מתחילים להבין שהזוגיות שלכם לא במקום טוב? למרות כל האהבה שיש בינכם ולמרות המחויבות, לא טוב לכם ביחד? אם כך, סביר להניח שזה מעורר תחושות שונות של כישלון, עצב וכדומה. יחד עם זאת, לא כדאי להתייאש או להרים ידיים. זה ברור שכל זוג, לאורך כל שנותיו, עובר לא מעט משברים. 

כמובן שזה תלוי בזוג, בזוגיות ובמה שעובר על בני הזוג יחד ולחוד, ולכן יש זוגות שצולחים את המשברים האלה ונשארים ביחד ואילו אחרים מוותרים ומתגרשים. אין תשובה אחת נכונה לשאלה מה כדאי לעשות בעת משבר, אך בהחלט יכול להיות שאם תפנו אל יועצת זוגית, לא תתחרטו על כך. 

בהנחה שיצא לכם לשמוע על זוגות שעברו ייעוץ זוגי וגם על זוגות שעשו טיפול זוגי, אתם בטח תוהים מה ההבדל בין השניים? האמת היא, ששתי האפשריות האלה מאוד דומות. בשני המקרים יש מקום לרגשות של כל אחד מבני הזוג, מתקיימות שיחות רבות ויש ניסיון לרדת לעומק ולשורש הבעיה. עם זאת, ההבדל הוא בהתנהלות ובאופי של החוויה. 

ייעוץ זוגי
קרדיט תמונה FREEPIK

מה זה ייעוץ זוגי? 

בעוד שטיפול זוגי, לרוב עשוי לקחת לא מעט זמן ולהיות תהליך ארוך וממושך, הרי שבמקרה של ייעוץ זוגי הדברים נראים אחרת. אם ננסה להבין מה ההבדל בין השניים, אנחנו נראה שבמקרה של ייעוץ זוגי הרבה פעמים הגישה היא יותר פרקטית. יש רצון לדבר על בעיות ספציפיות יותר ויש כוונה להגיע למסקנה. למשל, האם נפרדים או לא, כיצד מטפלים בסוגיות דומות בעתיד וכדומה. לכן, אם אתם אנשים שמעדיפים לעשות את הדברים בצורה פרקטית והרבה יותר ממוקדת, כנראה שעבורכם ייעוץ זוגי יתאים יותר מאשר טיפול. יועצת זוגית שמולה תשבו תדע לשאול אתכם את השאלות הנכונות ותגרום לכל אחד ואחת מכם להיות מעורב בתהליך כולו. בצורה כזאת לא יהיה מצב שרק אחד מבני הזוג עושה את העבודה והשני רק מקשיב. יש לכך חשיבות רבה, כי אחרי הכול, מדובר כאן על קשר זוגי שעתידו צריך לעניין את שני הצדדים. 

איזו אשת מקצוע תתאים למשימה מבחינתכם? 

השאלה האמיתית היא לא מה ההבדל בין ייעוץ ובין טיפול זוגי והיא גם לא האם כדאי להתחיל תהליך כזה. מה שכן משנה, זה לבחור את היועצת הנכונה לכם. כדאי לדעת: ישראל מלאה באינספור יועצים ויועצות עם התמחויות וגישות שונות. לכן, ברור מדוע יש לכם דילמה לגבי בחירת אשת המקצוע הנכונה לכם ביותר. 

האם אתם באמת מאמינים שכל יועצת זוגית תוכל לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר? והאם כל יועצת באמת תדע להקשיב לכם? האם מול כל יועצת תוכלו להרגיש בנוח ולהתחבר אליה? מובן שהתשובה היא לא. יש כאן, מעבר לשאלות כמו השכלה וניסיון, גם עניין של כימיה. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מקבלים החלטה נכונה ובוחרים את היועצת הכי טובה שיש, כדאי שתיפגשו איתה תחילה ותכירו קצת.

זה נכון שחוות דעת שונות יכולות לסייע בבחירת היועצת שלכם, אך בסופו של דבר, אין כמו התרשמות אישית. לכן כדאי לקבוע פגישה, להגיע ולראות איך היועצת גורמת לכם להרגיש. אתם תראו שאם תשכילו לבחור יועצת מקצועית ומנוסה, התוצאה תהיה תהליך מרתק שתלמדו ממנו לא מעט, על עצמכם, על בן או בת הזוג שלכם ועל הזוגיות שלכם שהמטרה, בסופו של דבר היא לעזור לכם ולזוגיות שלכם. 

הכתבה בחסות: ביי פוסט

ליבי – מנחת הורים לתינוקות

גמילה מחיתולים, הדרכת הורים
0505784398

עיטוף של אהבה

דולה לאחר לידה, דולה ללידה
0546400505

רותם סול פיזיותרפיה, פילטיס שיקומי ואימון גופני

אימון אישי, היום שאחרי הלידה
0544445576
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.