ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

מנחת מעגל אימהות – למה זה כל כך חשוב אחרי לידה?

אחרי הלידה, לא רק שאנחנו עסוקות בהחלמה ובהתאפסות על כל העניין החדש הזה, אנחנו מוצפות בהורמונים ובאובר תשישות ועייפות ולפעמים מרגישות מעט לבד בתוך כל העסק הזה.

גם אם אנחנו מוקפות במשפחה תומכת ובהמון חברות ועזרה, לא תמיד נקבל בדיוק את מה שאנחנו צריכות בנקודת הזמן הספציפית הזו. כמובן שכל עזרה היא מבורכת וחשוב לקחת כל תמיכה בשתי הידיים, פשוט לא תמיד יבינו מה בדיוק עובר עלינו.

במה מנחת מעגל אימהות יכולה לעזור לי?

מנחת מעגל אימהות לרוב תגיע עם רקע מקצועי ועם ניסיון להדריך מעגלי תמיכה לאימהות אחרי לידה. היא תדאג לתת את ההכוונה המתאימה, לפתוח את הנושאים הפחות מדוברים לשיח, להכיל, לעטוף ולחבק ובעיקר ליצור מסגרת של נשים, שכולן באותו המצב ועוברות בדיוק את אותן הדברים שאת עוברת עכשיו ובכך תרגישי שאת לא לבד.

לרוב אחרי הלידה, יש לנו נטייה קצת לשכוח את עצמנו ולשים את התינוק במרכז לחלוטין. מנחת מעגל אימהות יודעת להדגיש בפנייך למה כל כך חשוב לשים גם את עצמך במרכז, לדאוג לעצמך הן פיזית והן ריגשית וחברתית.

הרי בסופו של יום, אמא שטוב לה תהיה אמא טובה יותר. במעגל אימהות את תוכלי לשתף מה את עוברת, להתייעץ ולקבל טיפים וכלים גם מקצועיים וגם פרקטיים מהמנחה וגם מהאימהות האחרות שעוברות בדיוק את אותם האתגרים שאת עוברת.

איך אדע אם אני צריכה מעגל אימהות?

בעיקרון זה מאוד תלוי בך, באופי שלך ומה את מחפשת אחרי הלידה.
במידה ואת מרגישה מוצפת, בודדה, עם המון שאלות ומחפשת מקום שיכיל אותך, התשובה היא שמעגל אימהות בהחלט יכול לתרום לך.

גם אם יש לך תמיכה ועזרה בבית, מהמשפחה ומהחברות, אבל את מרגישה שלא לגמרי מבינים אותך ושאת צריכה מקום עם נשים כמוך, שרק ילדו, שיבינו מה את עוברת ועל אחת כמה וכמה אם אין לך כלל תמיכה, מעגל כזה עם מנחת מעגל אימהות שאת מתחברת אליה, הוא פתרון מעולה לתמיכה אחרי הלידה.

חשוב לא להגיע למצבים שאנחנו עצובות ומרוקנות אם יש אפשרויות שונות של תמיכה, בפורמטים שונים.

מה עושים במעגל אימהות?

  • מדברות ומשתפות – מנחת מעגל אימהות לרוב תדע לכוון את השיח ואת הנושאים השונים, בהתאם לקשיים שרובנו חוות אחרי הלידה: זוגיות, מיניות, דימוי גוף ודימוי עצמי, קריירה וכו’. עצם השיתוף והפורקן חשוב לכשעצמו, כדי לא לשמור בפנים ואם אפשר לקבל ייעוץ וטיפים שימושיים ומקצועיים ליישום, מה טוב.
  • מקבלות מקום – כל היום אנחנו עסוקות סביב התינוק, סופסוף יש מרחב מכיל ומקבל עבורנו, שם אנחנו מתעסקות קצת בעצמנו: בבעיות שלנו, ברצונות שלנו וכו’. עצם היציאה מהבית, היציאה מהפיג’מה, שבירת השגרה המונוטונית יכולה לעשות את כל ההבדל.
  • נירמול התחושות שלנו – כמה חשוב שנבין שזה בסדר להתלונן ושזה בסדר שקשה לנו ושבכלל הכל בסדר! ללדת זה אושר עצום מצד אחד אך קשה ומאתגר כל כך מצד שני וזה ממש בסדר שאנחנו לא קופצות מאושר כל היום, מהרגע שיצאנו מחדר הלידה. הכל השתנה וזה בסדר שקשה לנו וזה בסדר להתלונן, במיוחד כשאת בחברה טובה, שמבינות אותך לגמרי.
  • עיבוד חווית הלידה – לפעמים אנחנו מתכננות תוכניות אך בפועל הן לא תמיד קורות כפי שרצינו. לידה יכולה להיות חוויה מאוד מעצימה אך יכולה להיות גם מאוד קשה ואף טראומטית. חשוב מאוד לדבר ולשתף, כדי לא לשמור בפנים ובמידת הצורך גם לטפל עם אשת מקצוע מתאימה.
  • פוגשת חברות חדשות – זאת הזדמנות מצוינת להכיר אימהות בסטטוס שלך, שעשויות להפוך לחברות של ממש בהמשך ולדבר על נושאים שונים גם על הנושאים שסביב התינוק אך גם על נושאים שמעניינים אותך כאישה וכבוגרת. זה גם תורם כמובן לתינוק מבחינה חברתית כשהוא פוגש תינוקות וחברים חדשים בגילו.

מוזנת לקרוא ולהכיר מנחת מעגל אימהות באינדקס ‘ילדתי:

מנחת מעגל אימהות באתר ילדתי

מהבטן אל הלב הדרכת הורים

אח חדש במשפחה, הדרכת הורים
0587908013
שקד, זום.

גלי בתנועה

הדרכת הורים, היום שאחרי הלידה
0544874744
חיפה

מסע של אמא-מירב ארווס

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0534286857
גדרה

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547473634
נצר סרני

נעה ליבוביץ’ – מדריכת הנקה, דולה לאחר לידה ומנחת בית פתוח

דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה
0505347633
יקנעם עילית

נילי מולד פורטיס – מלווה אותך באימהות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547531199
כפר סבא
טעינה נוספת

מאמרים נוספים בנושאי לחזור לעצמי

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.