שבועות הריון – קצת על כל שבוע בקצרה

קודם כל שיהיה בשעה טובה ושיעבור בקלות! הכתבה הבאה על שבועות הריון תעשה לך קצת סדר. בכתבה: שבועות הריון נספר לך בקצרה מה עובר עליך ולמה לצפות בכל שבוע ושבוע. חשוב לדעת שכל אחת היא שונה וגם התחושות וקצב ההתפתחות משתנה מאחת לאחת וזהו ממוצע כללי של שבועות הריון על פי שבוע.

שבועות הריון – השליש הראשון של ההריון

שבוע 1 להריון – אנחנו יודעות שזה קצת שוקינג אבל ההריון מתחיל להיספר מהיום הראשון של המחזור האחרון (כפי שניתן לחשב כאן במחשבון הריון שלנו) ולא מהיום בו התעברת.

שבוע 2 להריון – בשלב זה מתחיל הביוץ. אחרי הוסת דפנות הרחם מתעבות מחדש והורמון האסטרוגן עולה ויתחיל הביוץ בו ביצית אחת תשתחרר ותצא מאחת השחלות

שבוע 3 להריון – אם בייצת ואם הזרע פגש בבייצית נקלטת ואת בהריון! איזה מרגש חיים חדשים נוצרים אצלך בגוף ממש עכשיו!

שבוע 4 להריון – רמת ההורמונים בגוף משתנה, סימני הריון עשויים להופיע כבר בשלב זה כמו: עייפות מוגברת, בחילות, רעב מוגבר, רגישות בשדיים.

שבוע 5 להריון – זה עדיין לא חד משמעי אם את בהריון, גם אם ביצעת בדיקת הריון ביתית, רק אחרי שהמחזור לא מופיע הבדיקות האלו יותר מדויקות ובדיקת אולטרסאונד כבר תאשר אם את בהריון ותראה עובר בגודל של כמה מ”מ בודדים.

שבוע 6 להריון – האף, הפה והאוזניים של העובר מתחילים לקבל צורה ולהתגבש ואצלך עשויות להופיע תופעות כמו בחילות, עייפות (אם עד עכשיו עברת שבועות הריון ולא חשת בסימני ההריון).

שבוע 7 להריון – הרחם מכפיל את עצמו ובינתיים גם העובר גדל משמעותית לכ-10-13 מ”מ ונוצרים הידיים והרגליים אצלו. אם עדיין לא ביקרת אצל רופא.ת הנשים שלך וקבעת אולטרסאונד – זה הזמן. 

שבוע 8 להריון – תסמיני ההריון עשויים להתגבר כמו עייפות מוגברת, בחילות ואף הקאות וגיחות מרובות יותר לכיוון השירותים. למרות שעדיין לא מורגש, העובר כבר זז מלא. בשבוע זה לרוב ניתן כבר לבדוק את דופק העובר, מיקומו, גיל ההריון ומס’ העוברים. 

שבוע 9 להריון – המותניים שלך עשויים להתרחב מעט, השדיים גדלים וההורמונים משתוללים. העובר שוקל כ-2 גרם וממש מתחיל להיראות כמו בן אדם קטן ולנוע בתוך הרחם.

שבוע 10 להריון – העובר שלך עובר את השלב הקריטי של ההתפתחות: כל אבריו במקום: עצמותיו מתקשות, אצבעותיו שהיו מחוברות נפרדות זו מזו ומכאן יתחיל לגדול ולהתפתח.

שבוע 11 להריון – העובר מאגרף את כפות ידיו, אוזניו מתחילות להיראות והתחלה של שיניים מתחיל להיבנות מתחת לחניכיים. רחמך גדל אט אט כדי להעניק לעובר את כל מה שצריך להמשך התפתחות.

שבוע 12 להריון – המוח של העובר מתפתח, האצבעות בכפות הרגליים זזות והכליות מתחילות לייצר שתן. ואצלך השלייה מתפתחת.

השליש השני של ההריון

שבוע 13 להריון – עברת 12 שבועות הריון ונכנסנו לטרימסטר השני! לאט לאט כל סימני ההריון כמו העייפות והבחילות יעלמו או לפחות ישתפרו. כל מערכות גופו של העובר כבר קיימות.

שבוע 14 להריון – לאט לאט העובר מתחיל לעשות הבעות פנים. חשוב לעקוב אחרי רמת הברזל שלך וכמובן לקחת תוספים בהתאם להנחיות הרופא.ה.

שבוע 15 להריון – העובר שלך כבר חש באורות ובצללים ומתחילות להיווצר בפיו בלוטות טעם ואצלך יכולות לצוץ (בנוסף לבחילות הכייפיות) תחושות של איכסה כלפי מאכלים שונים שבעבר ממש חיבבת.

שבוע 16 להריון – תתכונני לקפיצת גדילה! בשבועות הריון הקרובים העובר שלך יכפיל את משקלו ויתחיל להתארך. ברוב המקרים כבר יהיה אפשר להעריך את מין העובר בשלב הזה.

שבוע 17 להריון – שלדו של העובר מתחיל להתחזק לעצמות וגם עמוד השדרה מתחזק ומתעבה. הוא כבר ממש שומע כל מה שקורה בתוך הרחם וגם מחוצה לו.

שליש שני בשבועות הריון
קרדיט תמונה: canva

שבוע 18 להריון – בן או בת? אברי מינו של העובר כבר מספיק מפותחים כדי לגלות באולטרסאונד את מינו! יתכן ואת תחושי קצת מעופפת ובשבועות הקרובים אל תופתעי אם יתקוף אותך רעב מוגבר מהרגיל.

שבוע 19 להריון – אם עד עכשיו הצלחת להסתיר את העובדה שאת בהריון, אז בשלב הזה כבר קשה לסתיר את העניין. חוש השמיעה של העובר מתפתח כך שחשוב כבר מעכשיו להתחיל לחפור ולשיר לו כדי שיכיר את קולך.

שבוע 20 להריון – מחצית הדרך מאחוריך! אמנם את רוב זמנו הוא מבלה בשינה, העובר כבר מצליח לבלוע ולייצר צואה בשלב הזה. 

שבוע 21 להריון – הפרפרים/דגיגונים האלו שאת מרגישה בקרוב מאוד יהפכו לבעיטות-בעיטות. ובמקביל יתכן ואת מתחילה לסבול מעצירויות (חשוב לבדוק ולהתייעץ איך להקל בהתאם לחומרת המצב) אבל היי! לעובר שלך יש כבר גבות!

שבוע 22 להריון – העובר כבר שוקל כחצי קילו! הוא ממש מקבל צורה של תינוק קטן יחד עם בטנך ההולכת וגדלה. 

שבוע 23 להריון – העובר מרגיש בתזוזות שלך ויתכן ובקרוב דליות וטחורים יצוצו אצלך וגם בצקות בכפות הרגליים וברגליים.

שבוע 24 להריון – בשלב זה, הרחם שלך כבר בגודל של כדורגל! אם עד עכשיו לא כל כך דאגת לתזונה שלך: ממש חשוב שתקפידי על מה שאת מכניסה לגופך ושתדאגי לשתות מספיק מים.. 

שבוע 25 להריון – העובר משמין ומצמיח יותר ויותר שיער. יתכן וגם אצלך השיער שופע יותר. זה הזמן להתחיל לעקוב אחרי תנועות העובר.

שבוע 26 להריון – העובר מתרגל נשימה באמצעות נשיפה ושאיפה של כמויות קטנות של מי השפיר.

שבוע 27 להריון – גופך צורך יותר חמצן כדי שיספיק לך ולעובר. יתכן ואת מרגישה דגדוגים  בבטנך – אלו הם גיהוקיו של העובר! הוא גם כבר פוקח ועוצם את עיניו ואפילו מוצץ את אצבעו.

הריון לקראת לידה
קרדיט תמונה: canva

שבועות הריון – השליש השלישי והאחרון של ההריון

שבוע 28 להריון – ברוכה הבאה לטריימסטר האחרון! עברת 27 שבועות הריון! יתכן והעובר כבר מצליח לראות אור של ממש מבעד לרחם ואת מתחילה להרגיש את הכבדות בגוף.

שבוע 29 להריון – השרירים וריאות העובר ממשיכים להתפתח ולגדול וגם הראש והמוח גדלים בהתאמה.

שבוע 30 להריון – יתכן ואת חשה מעט מבולבלת, קלמזית ועם מצבי רוח משתנים. תינוקך כבר שוקל כ- קילו!

שבוע 31 להריון – כמה חיכינו לבעיטות הא?! ועכשיו הן כבר מתחזקות ואפילו מעירות אותך בלילה. בנוסף, בשבועות האלו יש מצב שתתחילי להרגיש צירי ברקסטון היקס (התכווצויות של הרחם אך לא סדירים ואינם מתרבים או מתחזקים, נקראים גם צירים מדומים).

שבוע 32 להריון – הרחם מתרחב, העובר מתפתח ואת בנתיים עשויה “להתפנק” בהזעות, בצרבות ובקוצר נשימה.

שבוע 33 להריון- העובר כבר שוקל מעל קילו ויתכן ואת מתקשה למצוא תנוחה נוחה לישון בה. 

שבוע 34 להריון – הריאות והמערכת העצבית של העובר כבר מבשילות. הגיוני שהבילבול והעייפות די משפיעים על תפקודך.

שבוע 35 להריון – ככל שהעובר מתפתח וגדל מתחיל להיות צפוף שם ברחם ולכן הגיוני שתנועותיו והבעיטות שחשת לאחרונה נהיות פחות דרמטיות, אבל הן לגמרי שם ובאותה התדירות.

שבוע 36 להריון – הגוף מתכונן ויתכן ואת מרגישה איך העובר יורד למטה לאגן ככל שהתאריך המשוער מתקרב.

שבוע 37 להריון – מעכשיו זה כבר לא נחשב כלידה “לפני הזמן” והריאות והמוח של העובר מפותחים וממשיכים להתפתח. יתכן ושיהיו לך יותר הפרשות מהרגיל ותחושי צירים אקראיים בשלב זה.

שבוע 38 להריון – לעובר כבר יש אחיזה חזקה. ואת: בבקשה שימי לב לסימנים של רעלת הריון: הסיבות, הסמפטומים, האבחון והטיפול

שבוע 39 להריון – העובר לגמרי מוכן לצאת לעולם ולפגוש אותך. אם את חווה ירידת מים, איזה מרגששש: זה הזמן ליצור קשר עם הרופא.ת נשים/מיילדת ולהתחיל להתקפל לכיוון הלידה.

שבוע 40 להריון – עברת בגבורה 40 שבועות הריון והעובר שלך כבר לגמרי מגובש ובגודל של דלעת קטנה☺ אל דאגה זה ממש שכיח שעברת את תאריך הלידה המשוער.

שבוע 41 להריון – למרות שדי נחמד לעובר שם בפנים, ככל הנראה תלדי ממש בקרוב ואם יהיה צורך ידאגו לעזור ולזרז את התהליך. שיעבור בקלות ושתהיה לידה טובה ובבריאות לכולם יקירה!

רותם חיים לקטנטנים

ויסות חושי, מתנות ליולדת
0543145154

שירלי כנעני מאמנת

אימון אישי
0543352211

טיפול בכאבי שרירים ומתח כרוני

טיפול מגע לאיזון הגוף, מתנות ליולדת
0545490434

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.