מחשבון הריון – חשבי את שבוע ההריון ואת תאריך הלידה המשוער!

קודם כל: איזה מרגש! שיהיה בשעה טובה ומאחלות לך הריון כמה שיותר קל ושהכל יעבור בבריאות ובטוב.

היום הראשון במחזור האחרון שקיבלת
אורך המחזור (בממוצע)
הזיני את הפרטים בצורה נכונה
גיל הריון
שבועות
ימים
תאריך יעד משוער
עד לתאריך היעד
שבועות
ימים
שליש-I שליש-II שליש-III

מחשבון הריון – למה חשוב בכלל לחשב?

מהרגע שגילית בבדיקת הריון או דרך הרופא.ה שאת אכן בהריון את בטח שואלת את עצמך מיליוני שאלות על ההריון עצמו, באיזה שבוע את, מה צריך לבדוק/לעשות עכשיו ומתי את אמורה ללדת?

אנחנו זוכרות את כל השאלות ואת הבלבול ובדיוק בגלל זה אנחנו כאן איתך כדי לעשות קצת סדר וללוות אותך שלב שלב במסע החדש.

התפתחות העובר הוא תהליך מרתק בו משבוע לשבוע העובר גדל, מערכות גופו נוצרות ומתפתחות עד שהופך מביצית מופרית לתינוק של ממש שרוצה לצאת החוצה אל העולם! כאן נספר לך בכל שבוע מה עובר על העובר, מה קורה אצלך בגוף ומהן הבדיקות שכדאי לעשות בכל שלב ושלב.

בהריון יש שלושה טרימסטרים שונים וכפי שציינו בכתבה: הריון – המדריך המלא ישנן בדיקות שונות שחשוב לבצע לפי השבועות השונים בהריון כדי לגלות דברים שונים בזמן, לטפל ולמנוע הסתבכויות שונות אם לא מטפלים בזמן (כמו רעלת הריון לדוגמא).

יש להקפיד על הבדיקות השונות, על מעקב אצל אחות הריון, בדיקות דם, אולטרסאונד וכו’ כפי שמפורט כאן:

שבוע 2-15 להריון: (שלושת החודשים הראשונים, שהם הטרימסטר הראשון להריון) לרוב יתחילו שינויים בגופנו כמו: בחילות בוקר (צהריים וערב), עייפות מוגברת מהרגיל, נפיחות ורגישות בשדיים.

גם אצל העובר מתחילים להתפתח האיברים השונים: חוט השדרה, האצבעות, המוח והלב . הבדיקות שלרוב יש לבצע בשלב זה הם: בדיקת אולטרסאונד לדופק העובר, בדיקות דם ושתן, סי סי שילייה, שקיפות עורפית וסקירת מערכות מוקדמת. 

שבוע 16-27 להריון: (הטרימסטר השני הוא בין חודש רביעי עד חודש שישי):אנחנו ממשיכות לעלות במשקל כי מן הסתם אנחנו מגדלות בתוכנו עובר אבל התופעות השונות כמו הבחילות והעייפות המוגברת מעט משתפרות (לרוב) וגם העובר מתפתח. הוא מתחיל לשמוע את קולנו ואת מה שקורה בעולם שמחוץ לרחם. ניתן לחוש בתזוזותיו של העובר ההולך וגדל.

הבדיקות שממליצים לבצע בטרימסטר זה, הן:בדיקת סקר (חלבון עוברי) בדיקת מי שפיר, העמסת סוכר וסקירת מערכות מורחבת, בדיקת דם ושתן.

שבוע 28-ועד ללידה: (הטרימסטר השלישי והאחרון: חודש שביעי עד חודש תשיעי) תופעות שאנחנו עשויות להרגיש: כבדות, עייפות, כאבי ראש, צרבות, בצקות, קינון וחרדה. העובר כבר מפותח ופוקח את עיניו, עולה יפה במשקל, בועט וזז המון.

בטרימסטר זה מתבצעת הערכת משקל, תרבית לסטרפטוקוקוס בי (למי שצריכה) ומעקב אצל אחות הריון. 

מחשבון הריון – איך זה עובד?

לפניך מחשבון הריון שבעזרתו תוכלי לחשב את גיל ההריון (באיזה שבוע את עכשיו) ומתי את אמורה ללדת (תאריך הלידה המשוער).

את רק צריכה להיזכר מתי היה היום הראשון של המחזור האחרון ולשבץ במקום המתאים במחשבון. המחשבון מחשב את התאריכים על פי מחזור של 28 יום, כך שאם המחזור אצלך קצר או ארוך יותר מוזמנת לשנות את הדיפולט שהוא 28 יום.

שימי לב שמדובר בהערכה בלבד כן?! ואין שום התחייבות שזהו התאריך שאכן תלדי (רק 4% מהתינוקות אכן נולדים בתאריך הלידה המשוער!). כמו כן, בלידות ראשונות לידות רבות קורות לפני השבוע ה-40 להריון.

הריון הוא לרוב 40 שבועות (או 38 שבועות מיום ההתעברות) ולכן החישוב ליום הלידה המשוער יהיה 40 שבועות (או 280 ימים) מהיום הראשון בו קיבלת את המחזור האחרון שלך.

אבל אל דאגה! אם אין לך מושג מתי התעברת או שכחת מתי היה היום הראשון למחזור האחרון כדי להשתמש במחשבון הריון לחישוב שבוע ההריון ותאריך לידה משוער, תמיד תוכלי לגלות זאת אחרי שתפגשי עם רופא.ת הנשים שלך אחרי תשאול ואולטראסאונד.

כמו כן, קחי בחשבון שהתאריך המשוער גם עשוי להשתנות לאורך ההריון בהתאם לפרמטרים שונים כמו משקלך, משקל העובר ואחרי מעקב בבדיקת אולטרסאונד.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.