ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

קורונה קורונה – משבר או הזדמנות לשינוי?

אני יכולה לומר לזכותה של הקורונה שהיא באמת לא מפלה, לאט לאט היא פגשה את כולנו, בדרך זו או אחרת, אם זה ברובד האישי, המשפחתי, המקצועי, הכלכלי, אם זה דרך חברים, בכל אופן כולנו עשינו איתה הכרות מסוימת וחלקנו ממש מקרוב!

היום אני רוצה דווקא לדבר עלינו, על האחריות שלנו, המחויבות שלנו לעצמנו, היכולות והכוחות שיש בתוכנו אל מול הנסיבות. הקורונה מבחינתי נקראת “נסיבות”, אין לנו שליטה עליה, לא הזמנו אותה, יש לה אישיות משלה ואנחנו לא יודעים מתי כל אחד מאתנו יפגוש אותה ובטח לא מתי היא תחליט לעזוב אותנו.
לפי איך שהיא מתנהלת כרגע, היא כאן להישאר, לפחות לבינתיים.

איך ממשיכים בחיינו על אף הנסיבות?

הרי חלקנו נפגענו ממנה קשות, גם אישית גם כלכלית וזה לקח אותנו לעתים למקומות מאד חשוכים, את חלקנו זה שיתק, תסכל, דיכא, הכעיס, וחלקנו חשבנו שזאת הזדמנות לשינוי, wake up call, סימן מלמעלה, וזה דווקא הכניס למוד של יצירתיות, גמישות מחשבתית ועשיה.

אני יכולה להגיד מהמקום האישי והמקצועי שלי שבסגר הראשון התכנסתי בבית עם הילדים, ירדתי משמעותית בתכולת העבודה, ולאט לאט, ככל שעברו הימים, התחילה לחלחל לתוך הגוף שלי תחושת דאגה.

האם כל המתאמנים יחזרו אחרי הסגר, האם אחרי מעל 8 שנים בעסק עצמאי שבניתי אני אמצא את עצמי שוב בנקודת ההתחלה, צריכה להרים את העסק שלי מאפס?

המון תהיות ודאגות התחילו להעסיק את הראש שלי. בשלב מסוים, מתוך בחירה מודעת, שחררתי. החלטתי להנות ממה שיש, כי הנסיבות הן שכרגע יש סגר, הילדים בבית ועכשיו אני צריכה להחליט מי אני רוצה להיות אל מול הנסיבות, זאת הבחירה שלי, והחלטתי לנצל את הזמן להכיר את הילדים שלי(: להשקיע בהם, לראות כל אחד ואחת בצורה יותר עמוקה, מה הם אוהבים, מי הם הפכו להיות, דבר שלא מתאפשר לנו כל כך בחיי היומיום העמוסים שבחרנו לנו. בחרתי לשחק איתם יותר, להיות קשובה להם יותר, לקדם אותם בסקרנות שלהם ולאפשר להם לפרוח, והם פרחו.

וכן, ברור שהיו קשיים, להיות כל יום 10 שעות לבד עם שלושה ילדים, בגילאים קטנים, זאת לא משימה פשוטה בכלל, בטח לא במהלך מספר שבועות. בנוסף, הייתי צריכה במקביל להעביר את האימונים לזום, פלטפורמה חדשה עבורי ועבורם, למלא את שעות הבוקר המוקדמות והערב המאוחרות, כי זה הזמן היחידי שפנוי עבורי ולהתרגל לעבוד מרחוק בעבודה שמבחינתי המימד האישי הוא משמעותי ביותר בעבודה שלי עבורי ועבור המתאמנים שלי, ובעיקר לנשום עמוק כאשר חלק גדול מהמתאמנים שלי בתחילת הסגר בחרו לא לעבור לזום והעדיפו לעשות הפסקה.

המון תחושת אי וודאות שלא הייתה לי נעימה בגוף והייתי צריכה לעבוד הרבה בלקבל אותה ולנשום לתוכה כדי לא להיכנס ללחץ.
אז גם פה שחררתי, אמרתי לעצמי מי שירצה וצריך אותי בתקופה הזאת אני כאן עבורם, זאת תקופה מאתגרת לכולם והיא הוציאה מחלקנו חרדות ופחדים בווליום שלא היינו רגילים אליו לפני ולכן אני פותחת ערוץ בלב שלי לכל אותם אנשים שצריכים עזרה בתקופה הזאת שיגיעו. ופתאום הם הגיעו.

אחרי שהודיעו על ההקלות העבודה שלי עלתה פלאים, מצאתי את עצמי מתמודדת עם אנשים מסוג חדש.

אלה שהתקופה הזאת הוציאה אותם מהכוך שאליו נכנסו לפני הרבה זמן, שהחליטו שהגיע הרגע לשינוי, שהתקיעות הזאת כבר לא משרתת אותם והבינו שעכשיו זה הזמן לשינוי. ואלה שהגיעו עם חרדות מאד גבוהות, עם התמודדויות לא פשוטות אישיות וזוגיות שתקופת הקורונה הפגישה אותם מולם והיו צריכים כלים ומענה לכל אותם ההתמודדויות.

Photo by: Kamila Maciejewska On Unsplash

קורונה – הזדמנות לחישוב מסלול מחדש

אז למה אני מספרת לכם את כל זה,
חשוב לי שתדעו שבכל אחד ואחת מכם יש את הכוחות והיכולות להגיב לנסיבות באיזו צורה שתבחרו!
כן, יש לכם בחירה מי תחליטו להיות אל מול הנסיבות, קשות ככל שהיו.

האם בגלל שהעסק שלכם נמצא בהשהיה כבר למעלה מחצי שנה תשבו ותחכו, תכעסו ותסבלו, או תחליטו על מסלול מחדש, איך לצאת מהמשבר הזה ולייצר לכם מסלול נוסף לחיים שיעזור לכם לעבור את התקופה הזאת או אולי לייצר לכם דרך חיים חדשה, מי יודע?

האם אתם, במידה ונדבקתם וחוויתם את ה”נסיבות” מקרוב (ואני מכירה לצערי לאחרונה לא מעט כאלה) או בני משפחתכם חלו, תחליטו איך לעבור את תקופת המחלה הלא פשוטה הזאת, איזה מקורות אנרגיה תייצרו עבורכם, כמה עוגנים תבנו עבור עצמכם כדי להישען עליהם בתקופה זו. או שתחליטו לעבור את זה לבד, ללא תמיכה, ללא אהבה, ללא עזרה כי אולי אתם לא יודעים איך לבקש, אולי לא נעים לכם, אולי אתם גאים מדי.

אני פונה גם לאלה שפיתחו חרדה מאד גבוהה בתקופה הזאת, שכל דבר יותר מלחיץ אתכם כרגע ונראה לכם נורא מפחיד, שסף הספיגה שלכם הגיע לתחושתכם לקצה והחלטתם פשוט להתנתק מהחיים, להרחיק את עצמכם מהכל, להסגר בבית ולא רק בתקופת הסגר אלא בכל החצי שנה האחרונה.

יש לכם את הכוחות והיכולת לעבור את התקופה הזאת אחרת, לבקש עזרה, לקבל כלים כדי לייצר עבורכם מציאות יותר נעימה, פחות מפחידה, לתפקד יותר למרות הנסיבות.

פינת התכלס – אני ודף נקי

אני רוצה לנצל את ההזדמנות של השנה החדשה ולהזמין אתכם לקחת דף ועט, לרשום לעצמכם:

• מי אתם רוצים להיות בשנה הקרובה אל מול הנסיבות, לא משנה מה הם יהיו?
• איזה כוחות הייתם רוצים להוציא מעצמכם דווקא בתקופה הלא פשוטה הזאת שאתם יודעים שחבויים בתוככם אבל עדיין לא החלטתם להשתמש בהם?
• איך הייתם רוצים לתעל את כל הכעס, תסכול, קושי, פחד שאתם חווים על מנת לייצר עבור עצמכם מסלול חדש, אחר, אופטימי בתוך התקופה הזאת?
אתם מוזמנים לשלוח אליי את התשובות שלכם, או שאלות שיש לכם, או אם בא לכם להתייעץ או לפרוק.

אני כאן.

אני רוצה לאחל לכם שנה מופלאה, שונה מקודמתה
שנה של אפשרויות חדשות,
שתצליחו לראות את המתנות שחבויות מתחת לאתגרים
שתצליחו להיות יצירתיים וגמישים
ושתלמדו מהשנה הזאת על עצמכם כמה אתם מסוגלים.

לכתבות נוספות של שירלי כנעני באתר:

לידה מחדש – קריירה אחרי לידה, הזדמנות לעצור ולבחור

מי אמר שקל לחזור לשגרה? איך ניתן להקל בהסתגלות

על מחברת הכתבה:

שירה אורן

B.ed ,MPH, מדריכת פילאטיס מוסמכת בעלת 15 שנות ניסיון המתמחה בטיפוח יציבה ובאימונים לנשים בהריון ואחרי לידה. בעלת סטודיו כושר אונליין (כולל שיעורים לאחרי לידה!)

פאלמרס

הכנה ללידה, מתנה מפנקת ללידה
0543401151

נעה ליבוביץ’ – מדריכת הנקה, דולה לאחר לידה ומנחת בית פתוח

דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה
0505347633

טל רון – ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

דולה לאחר לידה, היום שאחרי הלידה
0547473634
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

6 תגובות

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.