ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

קוסמטיקה בהריון ואחרי לידה: על מה חשוב לשים לב

קוסמטיקה (הנקראת תמרוקים בשפה העברית), בהגדרתה היא הכלים השונים שנועדו לטפל ולטפח את גופנו. זה כולל טיפוח השיער, הגוף, העור, איפור, מניקור, פדיקור וכו’.
בשנים האחרונות, קיימת מודעות רבה יותר לחומרים שאנו מכניסות לגופנו בכלל ובהריון בפרט.

בתכשירי הקוסמטיקה השונים, עשויים להימצא חומרים שונים כמו כימיקלים, חומרים משמרים, שלא רק שלא בריאים לנו אלא שממש יכולים להזיק לנו ולעובר.

כמו שאנחנו יודעות שבמהלך תקופת ההיריון חשוב להימנע משתיית אלכוהול, מעישון, משתייה מופרזת של קפה ושבתקופה הזו מומלץ מאוד להיפרד מסושי, מדגים נאים, מגבינות עובש, מביצים עלומות וכו’, חשוב שנדע במה מותר לנו להשתמש כשמדובר בתכשירים ובמוצרי קוסמטיקה בהריון ואחרי לידה.

קוסמטיקה בהריון – מה יכול להזיק לנו ולעובר?

בתכשירים השונים בהם אנו משתמשות כדי לטפח את שערינו, למרוח על גופנו ועל ציפורננו, מצויים חומרים וכימיקלים שונים, שחלקם עשויים להיות רעילים ולפגוע בנו ובעובר (כמו: רטינול וחומצה סיליצילית).

קרם או כל חומר אחר שאנו מורחות על עורנו, מגיע עד למחזור הדם מכיוון שהוא חודר דרך העור לכלי הדם. בנוסף, חלק מהחומרים השונים גם יכולים להגיע עד לעובר כי הם גם חודרים את השלייה. לכן ההמלצה בכלליות, היא להימנע מתכשירים המכילים כימיקלים וחומרים רעילים ועל אחת כמה וכמה לקרוא רכיבים במוצרים השונים ושים לב לחומרים אלו, מהן ההנחיות של משרד הבריאות, להתייעץ עם הרופא.ת נשים ועם הרוקח.ת בכל הנוגע לשימוש בקוסמטיקה בהריון ואחרי לידה.

בגלל המודעות לנושא, היום כבר קיימות רשימות מסודרות של החומרים השונים שמומלץ מאוד להימנע משימוש בהם בכלל ובהריון ואחרי לידה בפרט.

ההבדל בין קוסמטיקה טבעית לקוסמטיקה אורגנית

כדי שקוסמטיקה תהיה מוגדרת כטבעית, היא צריכה להכיל חומרים שמקורם מן הטבע וללא חומרים מלאכותיים. וכדי שקוסמטיקה תהיה מוגדרת כאורגנית, החומרים שממנה מורכבת צריכים להיות טבעיים, שגדלו ללא הדברה, כימיקלים ורעלים. על כן שכל מוצר אורגני תמיד יהיה מוצר טבעי, אך לא כל מוצר טבעי יהיה אורגני.
קוסמטיקה אורגנית חייבת להיות תחת פיקוח ועם תו תקן שהינה 100% טבעית ללא שום כימיקלים.

קוסמטיקה בהריון – אז מה כן מומלץ?

אתן בטח שואלות אז מה עושים עכשיו? בכל תכשיר שקונים צריך לעשות דוקטורט כדי ללמוד באילו חומרים לא להשתמש לפני שרוכשים? נמנעים לחלוטין ממסכות לשיער? לא נמרח עכשיו לקים? לא נרכוש קרמים לעור היבש ולסימני המתיחות וכו’?
התשובה לכך היא ממש לא. איזה יופי שבעידן של היום קיימת מודעות רבה יותר לבריאותנו ולחומרים שאנו מכניסות לגוף גם כשמדובר בקוסמטיקה בהריון, את לגמרי יכולה להנות מטיפוח ולהנות ממוצרים טבעיים או ממוצרים אורגניים לחלוטין שהם נטולי כימיקליים וללא חומרים מסוכנים, עם ריחות של צמחים ופרחים מהטבע וללא תוספת של בישום (כן! יש היום גם קרמים, שמפו, דיאודורנט, מסיכות ואפילו בשמים שאינם מכילים בישום אלא תמציות טבעיות שמקורם נטו מהטבע).

ידע זה כוח ולכן ההמלצה היא כמובן תמיד לקרוא מה המוצר מכיל וממה חשוב להימנע, במיוחד כשמדובר במוצרי קוסמטיקה בהריון ואחרי לידה. תמיד חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע שמבינים בתחום, עם רופא.ת הנשים, במיוחד אם יש שאלות או בעיות נקודתיות ולבדוק בהתאם למוצר ולצרכיך. וכך תוכלי להכיר את השפע הרב שקיים היום בשוק ולראות שיש המון אלטרנטיבות בריאות יותר למוצרי הטיפוח השונים: מוצרים טבעיים ואורגניים, מוצרים ללא פרבנים וללא פטלאטים, מוצרים עם רכיבים פעילים טבעיים ועוד.

מוזמנת למצוא מוצרים שונים להריון ולאחרי הלידה בקטגורית ‘קוסמטיקה’ באינדקס ‘ילדתי’

קוסמטיקה בהריון ואחרי לידה באתר ילדתי

פאלמרס

הכנה ללידה, מתנה מפנקת ללידה
0543401151
רמת גן

ערוגות טיפוח אורגני

הומאופתיה וצמחי מרפא, מתנות ליולדת
0502249600
כל הארץ
טעינה נוספת

מאמרים נוספים בנושאי הריון ולידה

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.