איך נכון לבחור כרית לתינוק?

כהורים, אנחנו תמיד נרצה להעניק לילדנו את הטוב ביותר, וישנם מוצרים רבים שאנחנו לעולם לא נתפשר עליהם. מוצרים כאלו, בין היתר קשורים לשינה: בין אם מדובר במזרנים איכותיים, המצעים הנעימים ביותר ואפילו כריות איכותיות. עם זאת, חשוב לדעת כי התאמת כרית לתינוק היא סוגייה בפני עצמה, ולכן אנו מעוניינים להעניק לכם את כל המידע שחשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים כרית לתינוק. בואו נתחיל!

הקשר בין התפתחות הילד לשינה על כריות

בראש ובראשונה, כדאי לדעת מדוע בכלל נדרשת התאמה מיוחדת של כריות לתינוקות. תינוקות הם בעלי מבנה אנטומי שונה מאוד מזה של המבוגרים, ולמעשה, האיגוד האקדמי של רופאי הילדים בארצות הברית ממליץ שתינוקות עד גיל שנה ישנו ללא כרית כלל. יחד עם זאת יש להדגיש כי בכל הקשור להתאמת כריות לתינוק, צריך לזכור שכל תינוק מתפתח בקצב שונה, כך שההמלצה אינה חד משמעית בהכרח. לכן, על כל מקרה, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם רופא לגבי הזמן בו כדאי שילדכם יעבור לשינה על כרית, ולרכוש כרית לתינוק רק לאחר קבלת אישור רפואי לכך. 

קרדיט Pixabay

בחירת כרית לתינוק – הפרמטרים בהם כדאי להתחשב

כרית סטנדרטית עליה אנו ישנים כמבוגרים אינה מתאימה לתינוקות. כאמור, לתינוקות מבנה אנטומי שונה משלנו, והדבר בא לידי ביטוי בראש גדול יותר ביחס לגוף וברקמות רכות מאוד. לכן, כאשר התינוק מגיע לשלב השינה על כרית, חשוב לרכוש עבורו כרית ייעודית שתתאים לו בדיוק. להלן מספר פרמטרים חשובים שיש לשקול טרם רכישת הכרית:

עובי הכרית

המבנה האנטומי הייחודי של התינוקות דורש התאמה מיוחדת, בעיקר בכל הנוגע למנח הראש של התינוק על הכרית. לשם כך, כרית אידיאלית עבור תינוקות היא כרית שטוחה ובעלת מבנה דחוס ומוצק. מעבר לנוחות, כרית כזו אף עשויה לסייע לתינוק להסתגל בקלות ובמהרה לשינה על הכרית.

הרכב הבד

תינוקות וילדים קטנים נוטים לסבול מאלרגיות שונות, לרבות רגישויות לחומרים טבעיים כמו צמר ונוצות. לכן, למען הבטיחות המיטבית, אנו ממליצים לכם לבחור דווקא בכרית שהמילוי שלה עשוי מחומרים סינטטיים והיפו אלרגניים. כמו כן, חשוב מאוד שציפית הכרית תהיה עשויה מבד אוורירי ככל הניתן, כדי שהתינוק שלכם יוכל לישון באין מפריע ללא קשר לתנוחה בה הוא ישן.

ניקיון פשוט

פרמטר חשוב ביותר הוא לבחור כרית אותה ניתן לכבס ולנקות בקלות וביעילות. כריות עלולות לצבור לא מעט אבק ולכלוך, ומאחר שהילד ישן עליהן, הן גם עלולות להתלכלך מנזלת, רוק, זיעה וכדומה. לכן, בחרו בכרית אותה תוכלו לכבס לעתים תכופות ללא הסתבכות, גם כדי לשמור על הכרית עצמה וגם כדי לשמור על בריאות הילד.

אל תתפשרו על תקופת התנסות

חשוב לזכור – לא כל כרית עשויה להתאים לכל ילד. לכן, כאשר אתם ניגשים לבחור כרית לתינוקכם, הקפידו לגשת לחנות שתאפשר לכם להתנסות במוצר כדי לבדוק אם הוא אכן מתאים. תקופת התנסות בכריות יכולה להימשך כשבועיים או שלושה, במהלכם תוכלו לבחון כיצד הילד מסתגל לכרית, האם היא נוחה לו, כיצד נראית איכות והיגיינת השינה שלו עם הכרית וכדומה. אם הכרית אינה מתאימה, תמיד תוכלו להחזירה לחנות ולהזדכות על כספיכם, או להחליף אותה בכרית אחרת, מתאימה יותר.

לסיכומו של עניין,

כמו כל דבר שנוגע לילדים שלנו, גם בבחירת כרית אנחנו לא נתפשר. לכל התלבטות נוספת, אנחנו ממליצים לכם לפנות לאיש מקצוע שיכוון אתכם. בהצלחה!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

הכתבה בחסות: בסטלינקס

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584

ילדים מרגישים מאוד

ויסות חושי, ליווי התפתחותי
0549467924

נעה ליבוביץ’ – מדריכת הנקה, דולה לאחר לידה ומנחת בית פתוח

דולה לאחר לידה, מדריכת הנקה
0505347633

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.