ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

איך לשמור על היגיינה אינטימית?

רוב הנשים מודעות לחשיבות של טיפוח ושמירה על עור הפנים, של השיער ואולי גם של אזורים אחרים בגוף. בדומה לאזורים אלו, קיימת חשיבות גבוהה גם להקפיד על הנושא של היגיינה אינטימית.
נשים רבות אינן מודעות לפעולות בהן הן אמורות לבצע על בסיס יומיומי על מנת לשמור על אותה ההיגיינה..
במאמר זה ננסה להעניק מספר טיפים אשר יישומם בפועל יסייעו לך לשמור על אותה ההיגיינה ולהימנע ממצבים לא נעימים כמו גרד בפות לדוגמא.

מה חשוב לדעת?

ישנה עובדה אחת שאולי לא כל הנשים מכירות והיא היכולת של הנרתיק לנקות את עצמו. זאת הסיבה, שאין צורך לבצע ניקוי עמוק, פנימי או יסודי. למעשה, בדיוק להפך, שטיפות פנימיות ועמוקות של הנרתיק עלולות לגרום לפגיעה מכיוון שהן עלולות לפגוע באיזון הטבעי של האזור.

איך לשטף את איבר המין?

זה שהנרתיק עצמו לא זקוק לניקוי זה כמובן לא אומר ששאר איבר המין אינו זקוק לניקוי. בדיוק להפך, יש להקפיד על שטיפה יומיומית של איבר המין באמצעות מים חמימים. ניתן להשתמש גם בתכשירים ייעודיים לשטיפה אינטימית באופן חיצוני, כאשר, התכשירים יסייעו להשגת ריחות נעימים. אם בחרת להשתמש בתכשירי שטיפה שכאלה ההמלצה היא לוודא שרמת החומציות של התכשירים הינה עדינה.

בחירת התחתונים המתאימים

יש להשתמש בתחתוני כותנה איכותיים שכדאי לבחור בתבונה ובעיקר בשעות הלילה – מי שיכולה עדיף שתישן ללא תחתונים על מנת לתת לאיבר המין את האפשרות לנשום בשעות הללו.

איך להתמודד עם הפרשות מהנרתיק?

הפרשות מהנרתיק הן בעיה נפוצה אשר עלולה לבוא לידי ביטוי בסימפטומים כמו: גרד, אי נוחות, ריחות רעים וצריבה. כמובן, שבמידת הצורך כדאי לפנות לרופא נשים על מנת להבחין מהו מקור הבעיה. מבחינת מה שניתן לעשות זה להקפיד על שטיפה וניקוי יומיומי של איבר המין. כדאי לבדוק אפשרות לשינוי התזונה – לעבור לתזונה בריאה יותר ולהקפיד על שתיית מים. מעבר לכך ההמלצה היא להימנע משימוש בסבונים קשים או תכשירים עשירים בכימיקלים.

pexels קרדיט לצילום
pexels קרדיט לצילום

מה כדאי לעשות במקרים של ריחות לא נעימים מאיבר המין?

ראשית כל, חשוב להבין כי המקור לריחות לא נעימים מאיבר המין יכולים לנבוע בין היתר מסיבות הורמונאליות, מהרגלי היגיינה לקויים, מהמחזור החודשי. חשוב להבין גם כי חיידקים מתפתחים באזור זה בזמן שהעור אינו מאוורר ונוצרת לחות והם מהווים גורם משמעותי בהיווצרותם של ריחות לא נעימים.
לכן, במקרה כזה, ההמלצה היא ללבוש תחתוני כותנה איכותיים – אשר יאפשרו לאזור לנשום ולהתאוורר.
בשביל למנוע ריחות לא נעימים, ניתן לעשות שימוש בתכשירים ייעודיים כמו קרמים ודיאודורנטים המיועדים באופן פרטניים לאזור האינטימי.

יש לקחת בחשבון, שבמקרים מסוימים הסיבה לריחות הלא הנעימים מושפעת מהמזון – לדוגמא, מוצרי חלב עלולים לגרום לריחות לא נעימים מאיבר המין.
כמו כן, ישנם מקרים בהם הריחות הלא נעימים הם תוצר של דלקת באיבר המין – ולכן, אם הבעיה לא חולפת ההמלצה היא לפנות לרופא נשים על מנת להבין את מקורו של הריח ובמידת הצורך לקבל טיפול ייעודי.

לסיכום, חשוב להיות מודעים לשמירה על היגיינה אינטימית. בין אם זה על ידי הקפדה על שטיפת המקום ובין אם באמצעות שימוש בתכשירים ייעודיים – שחשוב לבחור בצורה מושכלת ונבונה. מעבר לכך, כאשר עולות בעיות כאלו ואחרות כמו תחושת גרד, הפרשות או ריחות לא נעימים, ההמלצה היא לבדוק את מקור הבעיה, במידת הצורך לטפל בה באמצעים רפואיים. כאמור, במקרים רבים מקור הבעיה יכול לנבוע כתוצאה מהיגיינה לקויה ולכן, במקרה שכזה, כדאי לפעול על מנת לשפר את השמירה על ההיגיינה.

הכתבה בחסות: בסט לינקס

דניאל מנו | הורות בחיבור

אח חדש במשפחה, הדרכת הורים
3920827833

הגר לדרמן איילי- ניתוח התנהגות והדרכת הורים

אח חדש במשפחה, גמילה מחיתולים
0504309005

אנני רבינוביץ- הדרכת הורים

דולה לאחר לידה, הדרכת הורים
0585017584
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.