ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

כך תבחרו בצורה נכונה צעצועים לתינוק שלכם

בחירת צעצועים לתינוקות בצורה נכונה, היא דבר חשוב מאוד לצורך התפתחות תקינה של התינוק וכמובן בכדי להסב לו עניין והנאה. צעצועים ממלאים תפקיד חשוב ומשמעותי בגירוי החושים של התינוק, בהתפתחות הקוגניטיבית והמוטורית, בעידוד מיומנויות רגשיות וחברתיות ועוד. כל הורה צריך להבין שצעצועים עבור התינוק שלו, הם לא רק כלי שמטרתו היא לשעשע את התינוק או להעביר לו את הזמן בנעימים יחד עם ההורה. נכון שהצעצועים תורמים לחוויית משחק משותפת של הורה ותינוק וגם מציעים שעשוע והנאה, אך מעבר לכך הם יאפשרו לתינוק לחקור את הסביבה שלו, לפתח מיומנויות מוטוריקה גסה ועדינה, לפתח יצירתיות ויכולת לפתור בעיות ועוד. בכדי לרכוש בצורה נכונה צעצועים עבור התינוק שלכם, כדאי שתבינו מה חשוב לבדוק לפני שקונים.

צעצועים לתינוקות ובטיחות

הורים יודעים שמוצרים שהם רוכשים עבור תינוקות או ילדים, חייבים להיות בטוחים לשימוש. לא משנה אם מדובר על בקבוק מים לילדים, מוצצים לתינוק, בקבוקים לתינוקות או כל מוצר אחר לרבות צעצועים לתינוק, הם חייבים קודם כל להיות בטוחים לשימוש. ולכן, כאשר אתם מחפשים צעצועים לתינוק שלכם, קודם כל בדקו את המלצת הגיל של הצעצוע. על כל צעצוע יהיה כתוב מהו טווח הגילאים הרלוונטי למשחק. עליכם להימנע מצעצועים עם חלקים קטנים שעלולים להוות סכנת חנק וכן, יש לרכוש כאלה איכותיים שהם חזקים ועשויים היטב, על מנת שלא ישברו בקלות ויהוו סיכון כלשהו לתינוק.

בדקו מאיזה חומרים עשוי הצעצוע. צעצוע שמיועד לתינוקות או פעוטות חייב להיות עשוי מחומרים לא רעילים, שכן, ידוע שתינוקות מכניסים הכל לתוך הפה. בדקו גם שאין להם קצוות חדים או נקודות שעלולות לפגוע בתינוק וכן שאין להם חוטים או חבלים שיכולים לגרום לחנק.

כמובן שצעצועים לתינוקות לרוב יגיעו עם תו תקן שמעיד על כך שמדובר על צעצוע בטוח לשימוש שנבדק ואושר על ידי הגורמים הרלוונטיים ולכן, בדקו תו תקן לפני הרכישה.

כך תבחרו בצורה נכונה צעצועים לתינוק שלכם באתר ילדתי
Photo by: Polina Tankilevitch On Pexels

בחירת צעצועים מעודדי התפתחות לתינוקות

מעבר לפן הבטיחותי שהוא מאוד חשוב בבחירת צעצועים לתינוקות, כדאי מאוד לשים דגש על ההיבט של תרומת הצעצוע להתפתחות התינוק. כדאי לרכוש כאלה שמעודדים חקירה חושית, מוטוריקה וקוגניציה. כמו כן, עבור הגילאים הצעירים ממש כדאי לבחור בכאלה שמגיעים במרקמים שונים, בצבעים בולטים ושמחים וכמובן, כאלה שמשמיעים צלילים יפים כאשר המטרה היא לעורר את החושים של התינוק. כדאי לרכוש עבורו קוביות רכות, רעשנים, שטיח פעילות ועוד.

החל מגיל שנה ואולי אפילו קצת קודם, כמובן שבהתאם להתפתחות התינוק שלכם, אתם יכולים לבחור במשחקים שמפתחים מיומנויות מוטוריות, בין אם מדובר במוטוריקה גסה ובין אם במוטוריקה עדינה. אפשר לרכוש צעצועים שמעודדים זחילה, דחיפה או אחיזה, טבעות שניתן להשחיל, מנהרות זחילה לשיפור הקואורדינציה ועוד. בשלב זה אפשר לרכוש גם משחקים שיעודדו משחקי דמיון כגון: בובות, משחקי השחלה, כלי אוכל ועוד.

בתחום ההתפתחות הקוגניטיבית אפשר לבחור בפאזלים המותאמים בכמות החלקים לגיל, משחקי צורות, ספרים אינטראקטיביים ועוד.

כמובן שמה שצריך להנחות אתכם בבחירה זה הגיל של התינוק והשלב ההתפתחותי שלו וזאת בכדי לספק לו אתגר, עניין והנאה ובד בבד, לא לגרום לו לתסכול כלשהו. חשוב להשגיח על התינוק כאשר הוא משחק וכמובן לשחק אתו בכדי למקסם את היתרונות ההתפתחותיים שיש לצעצועים להציע.

לסיכום, כדאי מאוד לרכוש מוצרים לילדים ולתינוקות, רק במקום שבו אפשר לדעת שקיימים מוצרים איכותיים, בטיחותיים לשימוש ותואמים לאוכלוסייה זאת. בחירה במקום כזה תבטיח רכישה נכונה ובטוחה ושמירה על התינוק, הפעוט או הילד שלכם.

הכתבה בחסות: בסט לינקס

שירלי כנעני מאמנת

אימון אישי
0543352211

לדרמן אנקה – צלמת

היום שאחרי הלידה, מתנה מפנקת ללידה
0543157115

גלי בתנועה

הדרכת הורים, היום שאחרי הלידה
0544874744
חיפוש

תהיי חברה?

הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.