ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

מתנה לתינוק שנולד או מתנה למי שילדה אותו?

לרוב ששואלים אותנו מה כדאי להביא ליולדת הטריה כמתנת לידה, אנחנו נמליץ על מתנות פרקטיות עבורה.
כי עם כל הכבוד לתינוק שרק נולד, הוא פחות ישים לב אם יהיו לו עשרים אוורולים חדשים, ארבעה משטחי החתלה ושלושה נחשושים.
לעומת זאת, האם תרגיש מהר מאוד את העומס שבלג’נגל את כל הבישולים, הכביסות, הניקיונות יחד עם ההאכלות, ההחלפות וההרדמות.
לכן, חד משמעית תשובתנו תהיה, משהו פרקטי לאם.
אין כמו לקבל משלוח של אוכל בייתי או טייקאוואי מפנק ממקום שאוהבים או שובר למסאג’, לארגן לה בייביסיטר או מנקה למשל.
אבל הרבה פעמים, במיוחד כשמדובר בתינוק ראשון או במישהי שילדה, שקצת פחות קרובה אלינו מתנה לתינוק שנולד עשוי להתאים יותר מאשר מתנה שהיא מעט יותר אינטימית. בכתבה: מתנות ליולדת: מה לקנות ליולדת? תוכלי למצוא סיכום לנושא זה.

מתנה לתינוק
צילום: תמר שמש

מתנה לתינוק שנולד – המתנות המרגשות

האמת שהרבה פעמים אנחנו מסתכלות אחורה בדיעבד ומתבאסות שלא צילמנו יותר, שלא תיעדנו את הרגע בדיוק כשחייך או בדיוק שאמרה ‘אמא’ לראשונה.
כמו כן, במקרים מסויימים כששואלים אותנו שאלות בסגנון: “באיזה גיל היא התחילה ללכת?” “מתי התחלתם טעימות?”, “מי מהילדים שלך התהפך קודם?” אנחנו מוצאות את עצמנו בהלם מוחלט של איך ייתכן שאני בבלקאאוט מטורף ולא זוכרת את הדברים האלו (וגם לא רשום לי בשום מקום!).
לפניכן הנה כמה מתנות שלגמרי יכולות לפתור זאת☺

מחברות לידה וכרטיסיות גיל – היום יש כל כך הרבה אפשרויות לתיעוד כל שלב ורגע בהתפתחות ובהתקדמות התינוק. החל מספרים ומחברות הריון ולידה ועד לכרטיסיות גיל שמתעדות כל חודש וחודש בגילו של תינוקך ואת אבני הדרך שבהתפתחותו בשנה הראשונה לחייו.
צילומי תינוקות – היש יותר מתוק מתינוק שמדגמן בתוך עריסה, תינוקת עם סרט על הראש וסט שלם בו הבייבי הוא הסטאר הראשי?
הרבה פעמים לא נחשוב על לפנק את עצמנו עם סיישן כזה מיד אחרי הלידה, כי אנחנו עדיין מתאוששות מהלידה או מההלם ואנחנו כבר נכנסות ללופ של השגרה החדשה.
לכן לקבל סיישן של צילומים לבייבי שלך כמתנה, די מחייב אותך לצאת ולעשות את זה וכמובן לזכות במזכרת מרגשת ומתוקה ממש.
תעודות לידה לתינוק – תעודות מעוצבות שמציינות את הפרטים החשובים מהלידה של תינוקך כגון: שם, שבוע הלידה, משקל, שעת הלידה ואפילו מפה של הכוכבים ברגע הלידה עצמה.

מתנה לתינוק שנולד שהיא מתנה פרקטית

כשאנחנו מתמקדות בלתת מתנה לתינוק, חשוב לחשוב גם על מתנות שיכולות להיות פרקטיות וגם לעזור ולהקל על האמא, כי במאני טיים, זה מה שהכי צריכה.
סדנאות לתינוק – כיום, יש כל כך הרבה אפשרויות לסדנאות שונות ובשנים האחרונות ישנה הבנה כמה חשוב לתת לאמא אחרי הלידה את המקום שלה.
אז כן, בסדנאות התפתחות, שחייה ועיסוי לדוגמא הסדנא עצמה היא סביב הבייבי אבל מבינים כמה חשוב לתת לאמא את האפשרות לפרוק ולשתף במעגל תומך, עם נשים שעוברות בדיוק את אותם הדברים שאת עוברת, ובהרבה מקרים הדגש בסדנאות כאלו הוא בדיוק על זה.
שוברים וגיפטכארדים – גם עם סימנו וי על ה’רשימה’ וסיימנו עם כל הקניות הרציניות (חדר לתינוק, עגלה, כסא בטיחות וכו’) עם בוא הבייבי, באות הוצאות נוספות.
ההוצאות הנוספות, הן הוצאות חדשות שלא הכרנו עד כה, כמו: מוצצים, בקבוקים, משאבה, תמ”ל, חיתולים, נשכנים, משחות, צעצועים וכו’ וגיפכארדים לרשתות כמו סופרפארם ושילב ממש יכולים לעזור בשלב זה.
שובר לאשת מקצוע רלוונטית – אם זו חברה קרובה שילדה תמיד אפשר לשאול אם תשמח לקבל שובר כזה, מכיוון שזו מתנה סה”כ די אינטימית (עם כמה שפרקטית).ישנן נשות מקצוע מדהימות שמתעסקות עם כל הנושא של החלמת לידה, התאוששות מהלידה, פוסט פארטום וכו’. שזו יכולה להיות מתנה מדהימה למי שזקוקה (רובינו תכלס) לעבד ולעכל את כל מה שעברה תוך כדי שנכנסת לתפקיד החדש – האמא.
כמו כן יועצות שונות כמו יועצת הנקה, יועצת שינה – זו מתנה שלפעמים אנחנו לא מעניקות לעצמנו ויכולה כל כך לעזור ליולדת הטרייה.

מתנה לתינוק שנולד עם סטייל

מתנות מעוצבות לתינוק – ישנם מותגים שונים של מעצבות מקומיות שדואגות לקולקציות קסומות בעבודת יד ובהתאמה אישית. לרוב הן משתמשות במאה אחוז כותנה ובחומרים הכי רכים, נעימים ואיכותיים לבייבי שלנו. לרוב ניתן גם לרקום את שם התינוק, מה שהופך את המתנה לאישית יותר.
האמת שנחשוש מבד איכותי ונעים, תיק החתלה פרקטי ומעוצב, משטח החתלה עם דוגמאות כייפיות – לגמרי משמשים כמתנה לתינוק שנולד וגם לאמא, כי זה משפיע גם על ההתנהלות היומיומית שלנו ואין על השילוב של נוחיות עם סטייל.

נשמח לשמוע בתגובות, מהי לדעתך מתנת הלידה המושלמת.

מאמרים מרתקים לאימא הטרייה

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.