ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

מתנה ליולדת – זיכרונות מתוקים

מה כבר אפשר לקנות לחברה טובה או לבת משפחה אחרי לידה? משהו שלא יהיה בנאלי…משהו ייחודי וזכיר? אז… מתנה מושלמת העונה על הקריטריונים האלו היא כמובן שובר לצילומי משפחה.

ולמה זאת מתנה כל כך חשובה? בואי נעשה ניסוי קטן. תשלפי רגע 3 תמונות של הילדים שלך ותמונה אחת משפחתית מהשנה האחרונה. איזה תמונות הצלחת למצוא? האם אלה תמונות מייצגות שדרכן תרצי לזכור את השנה האחרונה? אוווו…..על זה בדיוק אני מדברת.

מניסיוני וכמנהלת קבוצת הפייסבוק “אמהות מצלמות את הקטנטנים”, אני נחשפת לכך שהיום, רוב האמהות, מאז הלידה מצלמות את הילדים שלהן רק עם הסלולרי. ובמקרים רבים כשרוצות להדפיס את התמונות זה לא ממש אפשרי מכיוון שהאיכות ירודה (וזה נטו בגלל הגדרות לא נכונות של המצלמה בטלפון או כיוון שרוב התמונות בכלל נשלחו או צולמו דרך אפליקציית WhatsApp). למרות שלכאורה מאז שיש לכולנו סמארטפון ואנחנו מצלמות על בסיס יומיומי את הילדים ונדמה אפילו שיש כמות מוגזמת של תמונות, בפועל התמונות רובן חוזרות על עצמן, מטושטשות, באיכות לא טובה או בתאורה לא נכונה. ולרוב הן בכלל נשארות קבורות בסלולרי. בעוד כמה שנים (אותי זה תמיד הפחיד) שהילדים יגדלו ויגיעו לגיל של עבודת השורשים, איזה מן מגוון תמונות יהיה להם?

צלמת: מרינה קוגן. הילדים שלי מהאלבום הפרטי שלנו

עוד סיבה מעולה להעניק שובר לצילומי משפחה כמתנה ליולדת – היא שזו מתנה שקשה לנו לתת לעצמנו, תמיד נשקיע בעוד בגד או בילוי ונסמוך על אותן תמונות לא יעילות מהסמארטפון. מי שתקבל כזה שובר תהנה מסשן צילומים שהוא גם חוויה משפחתית כיפית וגם אוסף של זיכרונות שיישארו לנצח. בנוסף, אני ממליצה להדפיס אלבום דיגיטלי פעם בשנה שכולל בתוכו אמירות ומשפטים מצחיקים שהקטנטנים אמרו וזכרתן לרשום.

האלבום הפופולארי ביותר אצלי, שהילדים מסתכלים בו על בסיס קבוע, הוא אלבום השנה הראשונה לחייהם. זאת השנה שהכל חדש להם (וגם לנו), לא ניתן לשחזר את הרגעים הראשונים והקסומים האלו: תמונות מבית החולים, תמונות שמתעדות את החיוך הראשון, חגים ראשונים, חוויות חדשות ואפילו את הצעד הראשון. (אני ישר רצתי להביא מצלמה וצילמתי את ההבעה הגאה שלהם כשהצליחו לעשות כמה צעדים בלי ליפול) האלבום מסתיים בצילומי גיל שנה מושקעים במיוחד.

ילד וילדה מצטלמים לאלבום משפחתי שמסתכלים האחד על השנייה ונשענים על שולחן עליו כדור אדם
צלמת: מרינה קוגן. הילדים שלי מהאלבום המשפחתי

נעים מאוד שמי מרינה קוגן אמא לשני שובבים מהממים מאיה (2) ואיתן (5), אהה…ואני גם צלמת במקצוע. אז ברור שתיעוד כל רגע של הקטנטנים מאז הלידה הוא השיגעון הקטן שלי.

כנסו לבקר ב – אתר שלי.

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

רוצה להשאיר תגובה?

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.