ילדתי המקום שלך אחרי שילדת

מהו טיפול טווינא?

טווינא היא שיטת טיפול מגע המגיעה מהרפואה הסינית המסורתית. זהו טיפול דינמי וממריץ המשלב פעולות מגע שונות, ביניהן לחיצות ותנועות לישה, יחד עם עבודה אנרגטית.

ברפואה הסינית מאמינים שכאשר הדם והצ’י (אנרגיית החיים) אינם זורמים באופן מאוזן, נוצרות בגופנו (ובנפשנו) חסימות שיכולות לגרום לכאב ו/או למחלה.

בהשקפת העולם המסורתית, לא קיימת הפרדה בין הגוף והנפש, לכן גם הרגשות שלנו הם חלק מהצ’י (אנרגיית החיים) הנע בגופנו. לכן, גם חסימה קיצונית בזרימת הרגשות והמחשבות (כגון לחץ נפשי, חרדות ודיכאון) יכולה לגרום לכאבים ולמחלות בגופנו.

לטיפול טווינא ישנה תדמית של “טיפול חזק”, אך יחד עם זאת, טווינא הינו טיפול גמיש ומגוון בסוגי המגע ומאפשר להתאים את הטיפול ואת הגישה למטופלים שונים ולמצבים הדורשים גישה רכה ותומכת יותר, לכן טווינא מתאימה גם לטיפול במצבים רגישים ואמוציונליים יותר.

מטרת טיפול הטווינא היא להניע את האנרגיה של המטופל.ת, לשחרר את החסימה ולהחזיר את האיזון הבריא והייחודי של כל מטופל.
על מנת לעשות זאת, המטפל.ת מקשיב.ה הקשבה מלאה (עם האוזניים, עם הידיים ועם הלב) למטופל/ת ומתאים את צורת המגע ואת עוצמתו למצב הגופני, הנפשי והאנרגטי שהמטופל/ת נמצא בו.

מתי טווינא יכולה לעזור?

טיפול טווינא מצוין לטיפול בכאבי שרירים ומפרקים ובבעיות אורטופדיות שונות כגון: כאבי צוואר, כאבי גב, כאבי ראש ועורף הדומים למיגרנה.

טיפול זה מסייע בהקלת סוגים מסוימים של כאבי בטן ומצוין לשחרור מתח ועומס יתר של מערכת העצבים (מתח כרוני), אשר גורם לעיתים לכאבי שרירים בגוף.

טיפול טווינא אחרי לידה

אחרי הלידה, בנוסף להחלמה מהמאמץ האדיר של הלידה עצמה, אנו חוות עייפות, שינויים פיזיולוגיים, שינויים פסיכולוגיים ושינויים הורמונליים. הקושי בהסתגלות למצב החדש ולמצבי הרוח הפוקדים אותנו, מוציאים אותנו מהאיזון וגורמים לכאבים פיזיים, הכוללים כאבי שרירים וקשיים נפשיים. לעיתים אנחנו נוטות לשכוח את עצמנו: אנחנו לא ישנות ולא אוכלות כמו שצריך. אנחנו נושאות את התינוק בהרדמות ובהאכלות, מבלי להקפיד על שמירה על גופנו, מה שיכול להביא לכאבי שרירים בצוואר, בשכמות, בגב התחתון, בירכיים וברגליים.

דווקא בתקופה לא פשוטה זו, חשוב שניקח אחריות גם על עצמנו!

חשוב מאוד לטפל בכאבי שרירים בזמן, מאחר וחוסר טיפול והזנחה עשויים להוביל להתפתחות כאבים כרוניים ואף לפגיעה לטווח הארוך במפרקי הגוף – מצב מורכב בו הרבה יותר קשה לטפל.

אם נדאג לעצמנו ונאפשר לעצמנו מנוחה עד כמה שניתן, נוכל גם לטפל כמו שצריך בתינוק (ולפעמים גם בשאר המשפחה).

טיפול טווינא אחרי לידה – שאלות נפוצות:

  • כמה זמן אחרי הלידה ניתן ללכת לטיפול טווינא? –אם עברת לידה רגילה ללא התערבות אפשר להגיע לטיפול כבר אחרי שבוע-שבועיים או כאשר את מרגישה שזה מתאים לך.
  • האם ניתן לעבור טיפול טווינא בזמן הנקה? – אין שום מניעה לקבל טיפול טווינא (או אחר) גם בזמן ההנקה. כדי שלאישה המניקה יהיה כמה שיותר נוח. ניתן להניח מגבת או שמיכה מקופלת מתחת לבטן, על מנת להגביה מעט ולמנוע לחץ בחזה.
  • כל כמה זמן מומלץ ללכת לטיפול כדי שיהיה אפקטיבי? – כאשר מטפלים בכאבים מתמשכים מומלץ לקיים כמה טיפולים במרווחים צפופים יותר (פעם בשבוע-שבועיים). אם המטרה היא תמיכה ואיזון כללי, אפשר גם לרווח יותר בין הטיפולים.
  • וכמה זמן נמשך כל טיפול? – טיפול טווינא יכול להיות קצר וממוקד, אך עדיף לעבור טיפול של שעה על מנת לאפשר לנו את הזמן והמקום להרפות, לשחרר את הכאבים והמתח ולהתאזן מחדש.

טיפול הוא צורך אמיתי על מנת לשמור על הגוף ועל מצבנו הנפשי בתקופה מאתגרת זו.
טיפול הטווינא יכול להרגיע את הכאבים, לתמוך ולהוריד מתח ולהעניק למי שילדה לאחרונה זמן איכות אישי, איזון (ואיפוס) מערכות וחיבור מחדש לעצמה.
טיפול טווינא הוא מתנה חשובה, מרגשת ופרקטית לעצמך, לחברה או לאחות. כך תוכלי להעניק ליולדת תמיכה ואהבה שכל כך מגיעות לה.

מוזמנת להכיר את נשות המקצוע העוסקות ב’טיפול טווינא’ באינדקס ילדתי:

טיפול טווינא באתר ילדתי

שחר שיינפלד- הריון ולידה בדרך שלך

דולה ללידה, הכנה ללידה
פרדס חנה

טיפול בכאבי שרירים ומתח כרוני

טיפול טווינא, טיפול מגע לאיזון הגוף
0545490434
הוד השרון
טעינה נוספת

מאמרים נוספים בנושאי הריון ולידה

שתפי בפייסבוק
שתפי בטוויטר
שתפי בפינטרסט
העבירי בווטסאפ
העבירי במייל
תהיי חברה? הרשמי לעדכונים:

אנחנו לא אוהבות ספאם. לא מעבירות את הפרטים שלך לאף אחד אחר.

היי אימוש, מחפשת משהו?
תהיי חברה,
הרשמי לניוזלטר

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו לקבל עדכונים על כתבות, הטבות והנחות.